Skocz do zawartości

Silnik Z18XE + kompresor? Czy warto? Opinie


Gość FreeStayler

Rekomendowane odpowiedzi

Gość FreeStayler

Witam, jestem posiadaczem VC z silnikiem Z18XE i chciałbym troszeczkę w nim podłubać żeby zwiększyć moc, zastanawiam się nad kompresorem. Chciałbym poznać opinie, może ktoś zrobił coś podobnego lub spotkał się z takim czymś, wiem że te silniki nie są demonami prędkości i ciężko wykrzesać z wolnossaka jakąkolwiek moc. To pierwsze auto i chciałbym pojeździć nim dłuuuugo i przy okazji coś pomodzić w miarę możliwości ;) Komentarze typu kup 2.8T zostawcie dla siebie. Czekam na odzew, pozdrawiam :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, FreeStayler napisał:

Komentarze typu kup 2.8T zostawcie dla siebie.

Kup 2,0T  :)

 

Tak poważnie, to nie szkoda ci w miarę dobrego silnika?

Kompresor wcale nie wychodzi taniej niż turbo, czy masz worek kasy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FreeStayler

ja37 worek kasy to ile masz na myśli? Wymieniam aktualnie w VC procesor w cimie, gość podkręca auta mówił że silnik mało rozwojowy, zgadzam się z nim, ale jednak coś pomodować bym chciał turbo nie bo to wysoki koszt, koszt kompresora wystrojenia i zamontowania jest mniejszy, chyba, że się mylę to poprawcie ;) 

PS. 130KM około jest teraz i dla mnie to troszkę mało jak na auta 1,3tony + pasażerowie ;/ 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do turbo mówią, że 10kPLN potrzebne.

Podejrzewam, że kompresor wyjdzie podobnie i może być więcej problemu z montażem.

Same korby i tłoki to już wydatek ponad 3kPLN.

Na seryjnych ja bym bał się pompować, bo księgowi dobrze policzyli wytrzymałość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FreeStayler
32 minuty temu, ja37 napisał:

Do turbo mówią, że 10kPLN potrzebne.

Podejrzewam, że kompresor wyjdzie podobnie i może być więcej problemu z montażem.

Same korby i tłoki to już wydatek ponad 3kPLN.

Na seryjnych ja bym bał się pompować, bo księgowi dobrze policzyli wytrzymałość.

Trochę się zagłębiłem w moda na kompresor i kilka osób mi mówiło że kompresor wyjdzie o połowę mniej niż turbo, niby masz racje, że można przesadzić, ale 0,5 bara to nie jest moim zdaniem jakoś dużo, sam nie wiem, silnik działa prawie idealnie, prawie bo pobiera trochę oleju, ale tak bez zarzutów, gorzej z elektroniką :D Moduł CIM dopadł chyba każdego :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A koszty policzyłeś?

Zawsze się da jak się ma trochę zbędnej gotówki.

Grześ to już pokazał w swoim potworku.

Ale to trzeba mieć zbędną gotówkę.

I nie tysiąc ale kilkanaście.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, oczywiście są to wydane $,  wszystko zależy od tego czy tym autem zrobimy naście tyś. km czy za chwilę będziemy je zmieniać. Auto to same wydatki, jedni kupują i jeżdżą z punktu A-B a inni .... z A-B tylko szybciej ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności