Skocz do zawartości

Jak zdemontować obudowę filtra oleju w z 12xep


tadekfo

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęło się od wycieku oleju. Cała miska umazana. Diagnoza- wymiana uszczelki miski olejowej. Po wymianie, umyciu dalej cieknie. Podejrzenia -uszczelniacz wału od strony skrzyni biegów. po rozkręceniu skrzyni zdjęciu sprzęgła - jeszcze pozostało mi koło zamachowe, patrzę - strasznie dużo oleju w okolicy śruby filtra oleju. Pytanie jak dostać się do śrub filtra oleju? Jak zdemontować to ustrojstwo które  zasłania śruby filtra oleju?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to ja wiem.Jak dostać się do wszystkich śrub kolektora wydechowego? Widoczne są te u góry i dwie boczne. Co z dolnymi?

Edytowane przez tadekfo
błąd literowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bardzo się nie różni od Z12XE, to u mnie wystarczyło odkręcić osłonę termiczną kolektora i nieco ją odsunąć w lewo, wtedy dojście z trudem ale było. Wiem że w Z12XEP chyba jest inna osłona niż Z12XE. Ale słupek to raczej będzie ten sam. Zawsze to mniej roboty niż cały kolektor odkręcać. Ale to też chyba zależy w jakim aucie silnik siedzi, bo temat jest w Corsie, autor nie podał czy Corsa C czy D więc ciężko zgadnąć. Ale kolektory chyba i tu i tu jednakowe bez tej osłony z tego co widzę. Myślałem, że u mnie było ciężko, ale tu chyba bardziej przekichane.

Edytowane przez topiq

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2018 o 10:41, topiq napisał:

Jeżeli bardzo się nie różni od Z12XE, to u mnie wystarczyło odkręcić osłonę termiczną kolektora i nieco ją odsunąć w lewo, wtedy dojście z trudem ale było. Wiem że w Z12XEP chyba jest inna osłona niż Z12XE. Ale słupek to raczej będzie ten sam. Zawsze to mniej roboty niż cały kolektor odkręcać. Ale to też chyba zależy w jakim aucie silnik siedzi, bo temat jest w Corsie, autor nie podał czy Corsa C czy D więc ciężko zgadnąć. Ale kolektory chyba i tu i tu jednakowe bez tej osłony z tego co widzę. Myślałem, że u mnie było ciężko, ale tu chyba bardziej przekichane.

Oczywiście chodzi o Corsę C. Jestem po wymianie uszczelniacza wału, cała skrzynia była usyfiona. Dużo oleju było właśnie pod obudową filtra- widać było śrubę którą jest przykręcony. Właśnie stąd zrodziło się podejrzenie, że to leci właśnie spod tej obudowy. ( czytałem o takim przypadku ). Na pierwszy bój poszedł simmering. Zobaczymy jak to się skończy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała rada, zresztą rada ArKoSa, po wymianie uszczelki podstawy filtra, doszczelnij ją np. Reinzosilem. Ja u siebie wymieniłem uszczelkę na nową z ASO i tak ciekła... Dopiero później znalazłem poradę Arka. Mimo poświęcenia prawie 2 h na dokładne oczyszczenie powierzchni i zagłębienia na uszczelkę, wraz gdzieś przeciekała. W XEP faktycznie to przekichana robota z tym szerokim kolektorem. Ale nie chce mi się wierzyć, że ASO do tego ściąga kolektor. Muszą mieć jakieś swoje tajemne sposoby. No chyba że... Ja dodatkowo przed wymianą uszczelki przejechałem tam karcherem, żeby mieć pewność że to nie coś innego cieknie, np. niedokręcona obudowa filtra, albo zaciek po wymianie. Było czysto, sucho, można było jeść. Dojeżdżam 25 km od garażu teścia pod blok, rano pod autem nakapane. Zaglądam a tam nadal się sączy spod śruby, a dokręcona była dość mocno, nawet z ciut większym momentem niż powinno. Nie wiem, może te obudowy z czasem się wypaczają... Warto liniałem przejechać powierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności