Skocz do zawartości

Obalam mit, LEDy nie oślepiają innych


kaliope

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie żarówki zastosowałeś? Zamiast mijania czy jak? Jaki typ?

Nie widzę czegokolwiek negatywnego i zastanawiam się skąd fala hejtu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie najlepsze diody to CREE lub Philips i tu jest spór. Stad zamowiłem obie firmy na światła mijania i robiłem testy co uwieczniłem we filmiku poniżej. Do tego porównałem je do najtańszych COBów za 50zł i o dziwo one też całkiem nieźle świecą.  Wiele osób twierdzi, że CREE jaśniejsze, ale światło rozproszone, bez wyraźnej linii odcięcia. I ja to przyznaje. Philpsy może ciut ciemniejsze, ale świecą z piękna linią odcięcia co widać na filmiku powyżej. 

Mam założone dokładnie te ledy, zmówione prosto z Chin, wyszły z wysyłką 200zł: https://pl.aliexpress.com/item/Car-LED-Headlight-bulbs-For-Philips-Chip-H7-H1-H3-H11-H8-H9-HB3-9005-HB4/32812819726.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.26d45c0fq8QyoN

 

 

Edytowane przez kaliope

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poradziłeś sobie z zatyczkami reflektorów ? Chodzi mi o te gumowe lub z tworzywa sztucznego dekielki. Gdyż standardowe halogenowe żarówki są krótsze, w LED-ach ze względu na wentylator chłodzący długość żarówki jest większa przez co dekielek się nie zamyka.

 

i drugie pytanie, czy przerabiałeś mocowania żarówek w reflektorach ? Czy oryginalne mocowanie pasowało ?

 

Kilka miesięcy temu zamontowałem w peugeot 407 ledowe coby i pojechałem na przegląd mając w schowku oryginalne halogeny, tak na wszelki wypadek. Diagnosta sprawdził ustawienie świateł i stwierdził, że o dziwo światła są idealnie ustawione (choć nie ustawiałem ich wcześniej). Jako ciekawostkę dodam, że na innej stacji diagnostycznej, czekając w kolejce na przegląd diagnosta podszedł do mnie i od razu stwierdził, że z tymi światłami nawet nie mam co wjeżdżać i marnować czas i pieniądze 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ledami jest tak że nie posiadają homologacji i na terenie PL są niedozwolone. Dlatego była fala hejtu bo jak wszyscy myślą że są niedozwolone to można krytykować. A na diagnosta dlatego powiedział ci że nie ma po co wjeżdzać. Za kilka lat może będzie dozwolone montowanie ledów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie będzie bo lampa  w tym aucie ma homologację pod H7 i nic więcej. Tak to ja bym sobie pomodzil i założył coś innego, jakaś inna żarówkę np 150 watową. A co nie wolno? No skoro inni montują i jest okej? Diagnosta to meble miki. Ja już dekadę temu i angola mogłem sobie zarejestrować ale co przy kontroli bym powiedział. Tu jak jakiegoś barana na drodze w nocy ustrzelisz bo szedł pieszo czy jakaś rodzinę na czołówce palniesz w aucie to chłopie raz że kryminał to dwa rentę będziesz płacił do końca życia. 

Umnie w mieście może i nie tego typu przypadek ale może słyszeliście o tym słynnym DJ co się zwał Tom Slon. Niejaki Dorian. Tak mu już sława i pieniążki do muzgownicy uderzyła że jechał i palnal autko i zabił gościa a że zdaje się był  pod wpływem chyba narkotyków czy alkoholu to i tak że go wybronili to niecała piątkę bezwarunkowej odsiadki dostał. Ot i po karierze. 

Edytowane przez holcu
RODO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę off-topic, ale zapytam

 

 Jak to jest, że mam fiata ducato z 2016 roku kupionego w salonie, bezkolizyjnego z żarówkami takimi jakie powinny w nim być, założone prawidłowo. Ponieważ z reguły wyjeżdżam w trasy na noc, mam problem, że bardzo często nawet jadąc pustym autem i mając światła ustawione na 0 oślepiam innych. Dają mi to znać mrugnięciem długimi lub na cb. Podjechałem więc do diagnosty na sprawdzenie ustawienia świateł - wynik pozytywny, nie było potrzeby regulacji. Światła sprawdzał również na poziomie 0. Również dzieje się tak gdy mam na ustawioną wysokość na 1.

 

 Rozumiem, że jak troszkę załaduje przestrzeń ładunkową - obniżam światła na 2-3. Problem znika na 3 aczkolwiek przy tym położeniu światła widzę tylko to co przed maską

 

 Czy przez te wszystkie pseudo xenony, wkładanie LED-ów czy ratowanie starych reflektorów 100W halogenami - jesteśmy nieco przeczuleni na punkcie intensywnego oświetlenia?  Sam czasem jak mijam nowe auto, którego oświetlenie moje oko z daleka odbiega jako wpadające w niebieski, bardzo intensywny a po zbliżeniu wszystko wraca do normy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie to jest.

Ja mam od zaczęcia swapa ustawione światła zawsze niżej.

Kopniecie gazu podnosi przód, nie chcę walić światłem innym po oczach.

W nocy mało jeżdżę, miasto jest oświetlone, więc mogę sobie pozwolić na niższe ustawienie lamp.

A wiem, ze za dnia też światła kłują w oczy.

 

Te wsie dostawczaki, co mają światła wysoko zamontowane też mnie oślepiają, może z racji wysokości montowania lamp.....

A najgorzej wqurzają debile, bo żarówkę sobie założy "do góry nogami" bo akurat tak mu wejszła.......

I wali po oczach wszystkim, nawet wisielca na drzewie zobaczy.....

 

Nie dziwię się, że ludzie uciekają w wydajniejsze źródła światła, bo teraz szybciej się jeździ to i trzeba widzieć dalej.

Byle bez oślepiania - a są tacy, co do zwykłego reflektora wpier.oli xenona i myśli, że jest cool.......

Wtedy wali po oczach dopiero.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, ale mówimy tutaj o seryjnej żarówce, reflektorze bez przeróbek i aucie nie załadowanym oraz sprawdzonym ustawieniu świateł, które mimo wszystko oślepia innych w tym również kierowców ciężarówek bo na CB sugerują ustawić światła. 

 

Pytałem innego kierowcę Ducato on mówi, że też jeździ na 2 bo mu mrugali - no ok, ale ktoś te auto dopuścił do ruchu, sprawdził zapewne czy poziom świateł nie oślepia innych. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności