Skocz do zawartości

Opel Corsa D 1.2 85KM 2012r - schemat elektryczny podgrzewanych lusterek


Rekomendowane odpowiedzi

Gość CzarnyElo
W dniu 24.01.2019 o 19:26, adam1954 napisał:

Bezpiecznika nie masz a prąd w miejscu bezpiecznika masz ?

Piny są wsadzone?

Pytam bo nie widzę na zdjęciu

 

Nie mam bezpiecznika, nie ma pinów w tym gnieździe, nie odkręcałem podstawy, żeby sprawdzić czy są jakieś wolne przewody, a jest taka możliwość to odkręcę?

Gdzie znaleźć w kabinie blisko boczków przewody, które idą do podgrzewania tylnej szyby?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość CzarnyElo

Adam zrozum, że nie każdy jest elektrykiem i ma umiejętność czytania schematów elektrycznych... Dlatego piszę na forum, żeby mi ktoś pomógł przez napisanie co i gdzie jest, które przewody, piny itp. :/

 

Czyli muszę pociągnąć przewody od lusterka z prawego słupka do lewego słupka, tam połączyć dwa lusterka i wpiąć się w sterowanie podgrzewania tylnej szyby gdzieś w lewym boczku + tam dołożyć jakiś bezpiecznik :) 

Edytowane przez CzarnyElo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to rozumiem.

Dla tego radzę jechać do elektryka.

Bo możesz spalić wiele rzeczy w aucie.

Lub pouczyć się czytania schematów.

Ja też kiedyś nie umiałem ale książki i internet działa.

Masz przecież na schemacie że do szyby tylnej HSH idzie przewód przez złącze X3  pin 3  a kolor kabla masz do niego BNRD 

Opis kolorów i urządzeń na schemacie masz podany poniżej schematu.

Żadna filozofia.

Trzeba popatrzyć na kreskę , zobaczyć napis i porównać w legendzie.

Dodałem tylko jak wygląda wtyczka X3 i gdzie ją znajdziesz.

Kolor kabla w skrótach (legendzie ) to brązowo-czerwony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej 

przepraszam za odkopanie

Posiadasz schemat jak to podłączyć w skrzynce bezpieczników ?
 oraz posiadasz jakiś patent by zarobić kable w oryginalnej wtyczce x3? Bo stanąłem w tym punkcie i nie chce jej rozwalać, tylko chce by to było przyzwoicie zrobione i szukałem koncówek do tego na allegro.
lusterka mam, tylko nie dopadłem do schematu jak to dokładnie podpiąć w skrzynce z bezpiecznikami. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da zrobić ale trzeba mieć odpowiednie narzędzia do wyciągania i ponownego montażu końcówek konektorowych popularnie zwanych pinami.

Na popularnych portalach aukcyjnych bywają dostępne i trzeba kupić komplet bo inne są do męskich i żeńskich a także w jednej kostce bywają różne średnice pinów.

Same piny bywają w sklepach motoryzacyjnych i jak wcześniej pisałem warto znać rozmiar i kształt.

Na popularnych portalach są tylko kostki z pinami w kompletach, ale na przykład kontowych nie spotkałem - a takie bywają w takich złączach jak na fotce wyżej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ja37 napisał:

Ja za to dałem w polskim sklepie 10pln a kupowałem jeszcze kąplet ściągaczy do plastików i wyjmaki do różnych radyjek żeby całość przekroczyła 40pln na all.. z dostawą darmową.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobra, udało mi się ładnie zarobić końcówki we wtyczce x3, kable przeciagniete do komory silnika, tylko nie wiem jak zrobić podpiecie bezpiecznika, zatrzymałem się w tym miejscu, chce by on był w orginalnym miejscu, a nie mam pomysłu jak i czym go tam zarobić. 

Poniżej parę zdjęć

IMG_20210224_122346_compress0.jpg

IMG_20210224_134003_compress88.jpg

IMG_20210224_135912_compress82.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności