Skocz do zawartości

Spalanie 15-16l ???


Gość manieczkix

Rekomendowane odpowiedzi

Gość manieczkix

Witam. Mam problem z odnalezieniem przyczyny dużego spalania czyli 15-16 litrow nie zaleznie od stylu jazdy, na postoju spalanie 1,6-2,1l. Samochód był sprawdzany na kilku komputerach diagnostycznych błedów brak. Wtryski po regeneracji, głowica po planowaniu, rozrząd wymieniony, wyczyszczony dpf. Gdzie szukać przyczyny, ktoś ma jakieś pomysły? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy robiąc upg to ktoś nie dal grubszej uszczelki. To samo z wtryskami. Firm robiących wtryski jest dużo ale robiących dobrze bardzo mało.  Moze też być źle rozrząd złożony i od tego bym zaczął. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość manieczkix

Źle złożony rozrząd dawał by jakieś oznaki nierównej pracy lub czego innego. Silnik pracuje równo zimny i ciepły. Mocy mu nie brakuje. Wyczyściłem jeszcze egr i wymieniłem termostat. Spalanie nadal 15l. Jedyne co zauważyłem  to temperatura przed i po wymianie termostatu to 80C i nie idzie w góre? Pomysłów brak.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ogólnie u mnie w mieście pali 13-17l

W trasie 8-10l

Nie kopci, wszystko jak należy działa

Myślę że te silniki są poprostu do dupy plus waga plus opór powietrza i opon i jest spalanie . No chyba że wcześniej miałeś mniejsze . 

Ale 11.5 na trasie to też sporo

Może dopalanie DPF ciągle ci chodzi 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość manieczkix

Ale nie mialem zadnej sygnalizacji do tej pory zeby wypalanie sie odbywalo. Mam kabel opcom tylko narazie mam problem z instalacja programu bede cos patrzyl i sprawdzal. Narazie jezdze tak jak jest. Mnie zatanawia ze połowa osob w raportach spalania pisze ze pali 7-10 a druga polowa 11-15. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 8 da się zejść przy długiej trasie ale bez szaleństw 

10 to przy dynamicznej trasie mi Pali 

Ale miasto to tragedia mi Pali 13l żonie 18 nawet. 

Jak ci się wypalanie nie zapala to coś nie tak . Raz na 700km plus minus to musi się wypalić 

Jak chcesz to podeślę ci opocoma sprawnego 

Tylko zaznaczę że DPF nie mam

Tylko zaznaczę że DPF nie mam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość manieczkix

Jak bys mogl to podeslij opcoma [email protected]

No nurtuje mnie jeszcze ze max 80C mam temperature silnika. Termostat wymieniłem nie pomoglo.

Antare mam dopiero od miesiaca wiec nie znam do konca jej historii zrobilem dopiero 1500km. Dwa razy taknowalem do full spalanie 11.5 a drugie 12. To rzeczywiste dane cykl mieszany górki i miasto troche autostrady. 

Widze ze trzeba sie raczej nastawic ze ten samochod z tym silnikiem tak juz ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności