Skocz do zawartości

Corsa D A14XER - mokry wybierak skrzyni biegów


i-spy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zauważyłem że w mojej Corsie D wybierak skrzyni biegów jest mokry/spocony.

Ponieważ jest mokry od samej góry to wydaje mi się, że chyba wyciek jest z najwyższego punktu, czyli (wg https://opel.7zap.com/pl/car/s07/h/1/11-0/#2)  to z korka odpowietrznika.

Czy ktoś próbował już usunąć podobny wyciek, czy problem leży w korku czy może gdzieś indziej?

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

 

 

DSC_0032.JPG

Edytowane przez i-spy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, adam1954 napisał:

Najpierw to umyj myjką ciśnieniową lub sprayem do turbin i gaźników.

Potem szukaj miejsca wycieku.

 

To wydaje się oczywiste.

Zadałem pytane na forum, bo może ktoś już ma doświadczenie z takim wyciekiem i dzięki temu łatwiej będzie mi go namierzyć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, i-spy napisał:

Zadałem pytane na forum, bo może ktoś już ma doświadczenie z takim wyciekiem i dzięki temu łatwiej będzie mi go namierzyć.

 

 

Odpowiedziałem więc .

A sam to przerabiałem a nawet kupiłem już uszczelki od pokrywy skrzyni .

Ale po umyciu myjką minęło pół roku i jest sucho.

Wyszło u mnie że to pozostałości z nie domytej skrzyni na którą się nalało płynu podczas różnych prac z układem chłodzenia i hamulcowym.

Ale czekaj dalej na innych .

Pewnie powiedzą : wymień uszczelkę , wymień uszczelnienie wybieraka bo na pewno z niego cieknie.

I co będziesz wymieniał po kolei ?

Najpierw się robi oczywiste rzeczy a potem szuka.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, teraz rozumiem.

Zwróciłeś uwagę na ciekawą kwestię, mianowicie "inne płyny".

U mnie w Corsie delikatnie ubywa płynu chłodniczego - myślę, że raz na 8.000 - 10.000 km trzeba coś uzupełnić. Początkowo szedłem tym tropem i pooglądałem czy w okolicach wybieraka nie ma czegoś związanego z chłodzeniem z czego mogłoby cieknąć.

Nawet jednego węża "nad", "obok" nie znalazłem i oczywiście żadnego śladu wycieku. Albo faktycznie wybierak się poci albo jakimś magicznym sposobem gdzieś płyn z układu chłodzenia podcieka. Dziwne, bo nic obok niego nie jest mokre.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, i-spy napisał:

Nawet jednego węża "nad", "obok" nie znalazłem i oczywiście żadnego śladu wycieku. Albo faktycznie wybierak się poci albo jakimś magicznym sposobem gdzieś płyn z układu chłodzenia podcieka. Dziwne, bo nic obok niego nie jest mokre.

Jak chcesz sprawdzać układ chłodzenia to ja to robię na pracującym silniku.

Też miałem trudny do zlokalizowania wyciek - dopiero robiąc inne rzeczy wyszło że przewód do zasilania nagrzewnicy (kuna się nim zainteresowała). Na zimno nie ciekł dopiero gorący pracujący silnik ujawnił gdy się go złapało drobne dziurki - ślady po ząbkach kuny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia tez miała pogryziony nagrzewnicowy wąż, chyba częsta sprawa, bo tam fajnie sie gryzoniom leży :)

 

To coś można chyba na palca wziąć i zobaczyć czy tłuste, czym śmierdzi?

Może było za dużo oleju w skrzyni i wyrzuciło?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, i-spy napisał:

Nawet jednego węża "nad", "obok" nie znalazłem i oczywiście żadnego śladu wycieku

 

 

Nie masz tam węży nad skrzynią?

A co to jest co zaznaczyłem na czerwono?

 

2019-10-21_182117.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam to mokre i muszę umyć myjka. Generalnie u mnie może to być pozostałość po laniu płynu chłodzącego z ujścia wody. Jest wątek na forum. Zrób jak Adam mówi. Umyj i obserwuj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyłem i obserwuję.

 

W dniu 21.10.2019 o 18:22, adam1954 napisał:

 

 

Nie masz tam węży nad skrzynią?

A co to jest co zaznaczyłem na czerwono?

 

2019-10-21_182117.png

W X14XER (moja Corsa D) zbiornik z płynem jest z przodu. Nad wybierakiem "raczej" nie ma nic - chyba, że coś bardzo sprytnie cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności