Skocz do zawartości

Meriva 1.4 turbo - lpg - wymiana czujnika temperatury cieczy chłodzącej


Gość belgarath71

Rekomendowane odpowiedzi

Gość belgarath71

Witam. Od dwóch lat jestem właścicielem Merivy B 1.4 Turbo z fabrycznym LPG. Auto bardzo nam się podoba i jest wygodne problemem jest to że jest dość awaryjne. A to wymiana zbiorniczka wyrównawczego, dwa razy!!) Potem skoki temperatury cieczy chłodzącej, wciąż nie rozwiązany problem. I właśnie z tym problemem zdecydowałem się udać do Was, praktyków. W ASO, niech ich Bóg ma w swojej opiece, zawyrokowali że trzeba zapłacić 250 za godzinę pracy mechanika plus część wymienianą. Do duszy z takimi cenami. Wymieniłem już pompę wody bo już wysiadła, co miało być objawem tego że skakała temperatura. Ale teraz temperatura skacze na 130 i włącza się wentylator na zimnym silniku. Przestawiałem auto na parkingu w inne miejsce o około 50 metrów. Zakupiłem czujnik temperatury i chcę go wymienić, bo może być to wina owego czujnika (Czujnik temp. wody Era Opel Corsa D Meriva B) Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak wymienić taki czujnik? Może dałbym radę, byłbym wdzięczny za podpowiedź gdzie taki czujnik się wogóle znajduje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotce masz czerwoną strzałką zaznaczony czujnik temperatury.

Silnik.jpg

 

Może to pomoże chyba jest podobnie montowany.

http://dailydriver.pl/porady/technika/dlaczego-wentylator-chlodnicy-wlacza-sie-na-zimnym-silniku/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zintegrowany z termostatem i nie jest to czujnik, tylko grzałka. Czujnik jest po przeciwnej stronie, w magistrali wodnej.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki.

Tak Arkos ma racje - moja pomyłka.

Na fotce nr 3 poniżej jest lokalizacja czujnika.

https://opel.7zap.com/pl/car/s10/p/1/6-2/#3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość jorgus1j

Szanowny kolego rafalgrzegorz to nie jest czujnik temperatury a jedynie elektryczne wspomaganie otwierania termostatu taki sobie bajer żeby termostat był bardziej precyzyjny. Czujnik temperatury cieczy jest po drugiej stronie silnika pod przewodem któy prowadzi do przepustnicy. Demontaż wyciągnij wtyczkę , następnie zawleczkę potem czujnik , zatkaj otwór palcem włóż następny czujnik /wykonywać na zimnym silniku lub spuścić płyn wtedy wymiana odbywa się bez pomocy palca. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jorgus1j napisał:

Szanowny kolego rafalgrzegorz to nie jest czujnik temperatury a jedynie elektryczne wspomaganie otwierania termostatu taki sobie bajer żeby termostat był bardziej precyzyjny. Czujnik temperatury cieczy jest po drugiej stronie silnika pod przewodem któy prowadzi do przepustnicy.

No i?

Powielamy odpowiedzi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jorgus1j

No i czerwona strzałka wskazująca przyłącze na termostacie to nie czujnik temperatury tylko weście do elektrycznego podgrzewania termostatu. Którą odpowiedź powieliłem bo takowej nie widzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jorgus1j

Chyba że moja wiedza jest niepełna i oprócz zasilania do podgrzewania termostatu jak podają producenci termostatów pełni również funkcję czujnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, jorgus1j napisał:

Którą odpowiedź powieliłem bo takowej nie widzę.

 

W dniu 7.04.2020 o 21:38, ArKos napisał:

Jest zintegrowany z termostatem i nie jest to czujnik, tylko grzałka. Czujnik jest po przeciwnej stronie, w magistrali wodnej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności