Skocz do zawartości

Meriva 1.4 turbo - lpg - wymiana czujnika temperatury cieczy chłodzącej


Gość belgarath71

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, jorgus1j napisał:

Szanowny kolego rafalgrzegorz to nie jest czujnik temperatury a jedynie elektryczne wspomaganie otwierania termostatu taki sobie bajer żeby termostat był bardziej precyzyjny. Czujnik temperatury cieczy jest po drugiej stronie silnika pod przewodem któy prowadzi do przepustnicy. Demontaż wyciągnij wtyczkę , następnie zawleczkę potem czujnik , zatkaj otwór palcem włóż następny czujnik /wykonywać na zimnym silniku lub spuścić płyn wtedy wymiana odbywa się bez pomocy palca. 

Przecież przyznałem się do błędu i podałem link do katalogu z umiejscowieniem czujnika - tak to jest jak się szybko szuka i porównuje do swojego motorka.

A na fotce faktycznie strzałką czerwoną była zaznaczona grzałka termostatu. 

Więc według mnie szkoda więcej o tym pisać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć, mam ten sam problem. Błędu nie wyrzuca, ale na diagnostyce pokazuje temperaturę na chłodnicy 130st, drugi czujnik na silniku temperatura 90stopni. W waszych linkach wskazaliście czujnik temperatury płynu w silniku. Chciałbym zlokalizować drugi czujnik który mierzy temperaturę płynu na chłodnicy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paweł8621 napisał:

Chciałbym zlokalizować drugi czujnik który mierzy temperaturę płynu na chłodnicy. 

Logika podpowiada, że musi być w chłodnicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2023 o 21:39, ArKos napisał:

Logika podpowiada, że musi być w chłodnicy.

 

Tak wiem, ale chcę go sam wymienić. Auto jest zabudowane. Muszę go zlokalizować. Przy zakupie tez chciałabym mieć pewność że kupuję właściwy. Czy ktoś potrafi mi pomóc? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ja37 napisał:

A może pokazuje ci chłodnicę oleju?

Ona nie ma żadnego czujnika temperatury.

 

12 godzin temu, adam1954 napisał:

Według tego co w Tisie można wyczytać to nie ma czujnika temp. w chłodnicy

Owszem, jest, przynajmniej według katalogu.

 

12 godzin temu, Paweł8621 napisał:

chcę go sam wymienić. Auto jest zabudowane. Muszę go zlokalizować.

Nie rozumiem. Sam się chce brać za wymianę, ale pod auto nie wejdzie sprawdzić, z czym będzie się mierzył i czy da radę...

 

Zrzut ekranu 2023-03-18 104724.png

 

Pomijam, że samemu da się znaleźć informacje w internecie, numer części i oferty sprzedaży.

https://doopla.pl/pl/p/Czujnik-temperatury-plynu-chlodzacego-Opel/12188?utm_source=google&utm_medium=inteligentna&gclid=Cj0KCQjwwtWgBhDhARIsAEMcxeB7JSP78vORCqqIDjDLtaa_XPcS_yVXYwlF1io39GAMaWy18CjVJD0aAtuBEALw_wcB

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ArKos napisał:

Owszem, jest, przynajmniej według katalogu.

:spoko: Patrzyłem do Tisa i do katalogu 7zap i nie umialem znaleźć.

Znalazłemwsumie nr 20 ale nie było napisane gdzie

2023-03-18_174001.png

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności