Skocz do zawartości

12V po stacyjce z podświetlenia zapalniczki astra h


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ja37 napisał:

To podświetleniowe ci się sfajczy jak podłączysz odkurzacz nawet.

 

U mnie w Pandzie nawet zasilacz do laptopa 2 godziny pracował na takim przewodzie i nic się nie działo.

 

 

 

Ale fakt .

Jak pisałem na początku lepszy jest grubszy.

 

2020-04-12_194432.png

 

Do pinu 86 dajesz minus

Do pinu 85 plus po stacyjce

Do pinu 30 plus stały wejście

Do pinu 87 wyjście na zapalniczkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi niezupełnie chodziło o przekaźnik K3 lub K1 (w zależności, czy masz z tyłu moduł REC, czy bez REC)... mi chodzi o dodatkowy przekaźnik zamontowany gdzieś tuż przy przy gnieździe, lub gdzie jest dobry dostęp do wiązki w której idą przewody do gniazda... tak na szybko zrobiłem Ci odręczny szkic z kolorami przewodów (opisy- nie zakreślacze), tam gdzie jest "X", trzeba przeciąć i podpiąć pod styki przekaźnika, a przewód na cewkę podłączyć do przewodu zasilającego żarówkę, masę na cewkę gdzieś z konstrukcji samochodu lub z masy gniazda zapalniczki. I wtedy będziesz miał napięcie w zapalniczce, jak zapali się podświetlenie gniazda zapalniczki. Sorki za takie ręczne rysowanie, no ale prościej się chyba nie da. Masz jeszcze schemat z TISa, ale to musiałby najlepiej elektryk ogarnąć (niekoniecznie samochodowy)

20200412_195858.thumb.jpg.51f8a35e91ca62c58b344f570c81a5d3.jpg2142290179_9762020-04-1220_12.png.e693fc7bd0c4b1e6c6858dda65c892b3.png

EDIT: Tak sobie jeszcze patrzę na schemat i w samej zapalniczce też jest przekaźnik i najprościej byłoby przerobić samą zapalniczkę, zasilając cewkę przekaźnika w zapalniczce (R1 na schemacie) od żarówki odłączając obecne zasilanie cewki, oczywiście jeżeli jest możliwość rozebrania i fizycznego dojścia.

Edytowane przez bogoes
dodanie tekstu

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie zaskoczyłeś taką wyczerpującą odpowiedzią. 
Dziękuje Ci bardzo serdecznie i w następny weekend jak znów znajdę trochę czasu się za to wezmę, bo juz rozumiem o co chodzi.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ jasne że kiepskie.

Ale u mnie (w pandzie córki)zasilacz z laptopem podłączony do jednego wtyku na 2 godziny i dało rady.

Oczywiście że lepszy jest przewód gruby .

Ale jak ktoś się upiera na takie rozwiązanie (cienizna) to nie można tego zabronić.:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności