Skocz do zawartości

Czyszczenie wtryskiwaczy.


Gość BedrOK

Rekomendowane odpowiedzi

Nie daje ręki uciąć jak jest w merivie bo musiałbym u szwagierki zerknąć ale astry G i H  z silnikami 1.7 nie miały pompki elektrycznej podającej. Także tylko zaipatrujesz się w dwa wezyki. Jeden zasilający pompę CR i drugi powrotny i dajesz je do butelki z preparatem. Odpalasz auto i trzymaj na obrotach 3000 a nawet 3500 aż wypali preparat. Zazwyczaj daje się litr preparatu i trochę ropy tak z pół litra do jednego litra bo w układzie już jest trochę ropy. Tak się ma wypalić na tych obrotach  zazwyczaj w czasie około 30-40 minut. 

 

Dobrze ci też radzę pozbądź się tego filtra paliwa bo jest bardzo lipny. Przepuszcza powietrze dość często. 

Edytowane przez wesol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W sensie że nie mam tam pompki? Słyszałem o tym ale na forum jest kolega co wymieniał w 1.7 cdti i ponoć jest pod środkowym siedzeniem.

 

Co do tego połączenia, myślę że spróbuje połączyć powrót z tym przewodem z strzałka do filtra ale jak  nie wyjdzie to nie wiem czy nie wezmę i do jakiejś buteleczki niech sika, bo ile to może wypluć paliwa z 2 litry chyba Max w czasie czyszczenia 

 

Tylko na filmiku poniżej, typek nawet nic nie rozpinał w pompie, ani bezpiecznika, więc ja nie kumam jakim cudem mu nie cieknie z i filtra, szmatke włożył tylko po to, by nie dostał się syf, jak pisze w komentarzach:

 

Edytowane przez BedrOK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na schemacie w Tisie widać że Z17DTR nie ma pompki w baku.

Jedynie Z13DT

 

 

A sam możesz przecież sobie sprawdzić po Vin

 

https://opel.7zap.com/pl/car/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób tak samo jak ten gość z filmiku, po prostu dalej rozepnij powrót tam gdzie jest ściskany na jakąś opaskę/obejmę do sztywnego króćca. Powrót możesz zrobić dalej nie koniecznie przy samym silniku. Tylko delikatnie z tymi opaskami na króćcu do filtra żeby nie pękł przy skręcaniu. Nawet lepiej jak nie będzie tam pompki w baku. I połącz tak samo na jakiejś metalowej małej rurce czy złączce, widać na filmiku jak ma wszystko poskładane. Węże jak będziesz rozpinał to postaraj się jak najmniej rozlać z nich ropki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma pompki w baku, więc już wszystko wiem, prosta sprawa, a co do tych obrotów no to nie wiem czy akurat 3000 bo np. w w reklamach producentów nie każdy mówi że 3000 muszą być

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedrok tak na logikę z tymi obrotami, im większe tym wtrysk będzie bardziej wydajniejszy żeby zaopatrzyć silnik w paliwo. Dzięki temu układ, który zrobisz i wtryski bardziej wydajniej przyjmą kurację i lepiej się oczyszczą ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jałowych masz dawkę gdzieś ze 4 mg a na pełnym bucie zależnie od silnika to gdzieś ze 50 nawet do 80 mg. Czy pyrkaniem coś się da wyczyścić? Czy myjka ciśnieniowa czyści na niskim ciśnieniu czy na wysokim.  Tak się ratuje fordy mondeo i focusy TDCi.

Edytowane przez wesol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już po czyszczeniu, no generalnie cichutki jest i było to dziecinnie proste, polecam węże 8 mm do tego silnika, idealnie pasują bez opasek, jedynie co mogę doradzić to najpierw odpalić niech pochodzi na zwykłej ropie, bo tak to przez ten czas jak podłączamy to paliwo spływa i jak zassie do węży to już prawie połowy nie ma, niby jest ale wiadomo w wężach, przez co nie wiemy kiedy się skończy preparat, generalnie dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności