Skocz do zawartości

corsa c kąt pochylenia koła


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Danielcorsac

Miałem podobną sytuację z kołem po lewej stronie które "wpadło" góra koła bardziej do nadkola ... Objaw skrzywiony amortyzator mało tego mi przy hamowaniu targał kierownice w prawą stronę później inne cyrki wyszły xd 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Danielcorsac

Witam ja również borykam się z tym problemem po zmianie kół z letnich na zimowe (szersze) ewidentnie widać że koło lewe od strony kierowcy z przodu tu spróbuję to zobrazować patrząc od przodu samochodu czyli lewe koło jest po prawej stronie .

|--|""""\--\  góra koło jest bardziej wewnątrz oraz udało mi się zaobserwować że opona nagrzewa się tylko po wewnętrznej stronie co ewidentnie wskazuje też na to że coś jest nie tak . Podczas badania technicznego były robione szarpania przodu samochodu ... Luzów nie stwierdzono jednak na szarpaniu kierownica uciekła w prawą stronę tak jak podczas jazdy auto ma tendencję zjeżdżania na prawo w sumie to logiczne bo na prawej oponie stoi cała masa więc większy opór powiedzcie mi czy jest jakaś możliwość skorygowania tego narazie tak żebym pojeździł z max miesiąc ponieważ jestem w Niemczech nią i nie chcę tutaj nic robić 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Danielcorsac napisał:

Witam ja również borykam się z tym problemem po zmianie kół z letnich na zimowe (szersze) ewidentnie widać że koło lewe od strony kierowcy z przodu tu spróbuję to zobrazować patrząc od przodu samochodu czyli lewe koło jest po prawej stronie .

|--|""""\--\  góra koło jest bardziej wewnątrz oraz udało mi się zaobserwować że opona nagrzewa się tylko po wewnętrznej stronie co ewidentnie wskazuje też na to że coś jest nie tak . Podczas badania technicznego były robione szarpania przodu samochodu ... Luzów nie stwierdzono jednak na szarpaniu kierownica uciekła w prawą stronę tak jak podczas jazdy auto ma tendencję zjeżdżania na prawo w sumie to logiczne bo na prawej oponie stoi cała masa więc większy opór powiedzcie mi czy jest jakaś możliwość skorygowania tego narazie tak żebym pojeździł z max miesiąc ponieważ jestem w Niemczech nią i nie chcę tutaj nic robić 

U mnie sie naprawiło po wymianie opon na nowe

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli opona ma wzdłużne rozwarstwienie to koło będzie krzywo stało. Na maxa skręcić kołem i sprawdzić czy nie ma różnicy wysokości na czole opony na całym obwodzie. Całe zawieszenie koła do sprawdzenia. Od mocowania amortyzatora po wahacze/drążki/sworznie. Zawsze można podjechać na geometrię. Osadzenie piasty/łożyska w zwrotnicy porównać, choć to mało prawdopodobne żeby coś tam było nie tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Danielcorsac

Byłem wczoraj na geometri wyszło wyszło wszystko mniej więcej dobrze ... Pisze tak z tego powodu że pochylenia koła prawego jest prawe 1,48 stopnia a lewe 1,89stopnia powiedzmy że ile mogli to skorygowali ale zauważyłem że auto tańczy na drodze gdy podjeżdżam pod górę załóżmy na 1 biegu na samym biegu bez dodawania gazu kierownice kręci się sama w prawą stronę jeżeli jadę powoli do tyłu trzymając hamulec żeby jechać wolniej kierownica sama ucieka w lewą stronę co może być przyczyną tuleja na wachaczu ? Maglownica jest nowa łącznie z końcówkami drążków kierowniczych więc ja bym wykluczył jedyne co mi przychodzi do głowy na czym może "myrdac" się koło to albo któraś tuleja wahacza po tym co zaobserwowałem sprężyny mam nowe w całym aucie plus nowe amorki więc amorki też bym pominą 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ściąganiem to może się tak dziać, jeśli któryś przegub zewnętrzny ma już dość.

Jeśli lewy, to przy przyspieszaniu będzie ciągnęło w lewo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Danielcorsac

Apropo to przegub lewy mam do wymiany czy to może być to faktycznie ? I czy lewy przegub ciągną by auto w prawo bo zjeżdża w prawo a ewidentnie mam lewy do roboty po barwy był robiony 3 tyg temu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności