Skocz do zawartości

opel corsa E 2015 / kontrolka ESP + komunikat awaria układu kierowniczego

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam Corse z 2015 I raz na jakiś czas pojawia się dziwna sytuacja A mianowicie przy opalaniu włącza się kontrolną ESP, ręczny/ na ekranie pojawia się komunikat awaria układu kierowniczego- jedź ostrożnie do tego często święci się check Itp. po rządzeniu samochodu i odpaleniu na nowo jest już wszystko ok. samochód jedzie normalnie. W momencie kiedy raz próbowałam jechać na tej "awarii" nie działa wspomaganie kierownicy, auto szarpie na każdym biegu I jazda powyżej 50kpm/h jest niemożliwa. czy ktoś może miał podobny problem ? 

Edytowane przez olaf_0306

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym najpierw podpiął komputer diagnostyczny i sprawdził jakie błędy są zapisane w sterownikach.

Odnośnik do odpowiedzi

W astrze j 2013 mialem podobne objawy. Pomoglo przeczyszczenie i zapsikanie kontaktem wtyczek w przednich czujnikach abs. W jotce są widoczne po sciagnieciu kola i plastiku. Moze w Twoim byc podobnie. Ale jak wyzej koledzy pisali, diagnoza-naprawa , wymiana, konserwacja. Tak w ciemno to bez wydawania siana tymi wtyczkami bym sie zainteresowal

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Mikixix
      Witam. 
      Problem polega na palących się kontrolkach naprawy z kluczem, abs oraz kontrola trakcji. Wymienilem juz oba łożyska i teraz po wymianie dodatkowo zacina sie pretkosciomierz zacina mam na mysli ze spada do 0 i kiedy nacisne pedal hamulca zaczyna dzialac na chwile i znowu opada. 
      Jest to Vauxhall Astra Gsi 2.0T. 
      Prosze o sugestie
      Pozdrawiam ;)
    • Przez dawcan
      Witam. Mam dość spory problem z Merivą B. Najechałem prawym kołem na dziurę , po przejechaniu około 2-3 km pojawiły się kontrolki ABS / ESP / kontrola trakcji / czujnik niskiego cisnienia w oponach. Problem raz pojawia się , raz znika.. zaczyna się od załączania ABS przy najmniejszym hamowaniu i po 2 - 3 hamowaniach kontrolki wyskakują , po 2 ponownych rozruchach znikają i od czasu do czasu pojawia się CHECK.
      Po wizycie u mechanika podejrzenie padło na łożysko . Łożysko wymienione wraz z czujnikiem ABS ale problem nadall się pojawia... proszę poratujcie.. oczywiście mowię tu o mechaniku w niemczech.. z tego co zrozumiałem mowił że jeżeli nie pomoże wymiana kabli którę idą do "komputera" potrzebna będzie wymiana całego komputera i on może być winny..
    • Przez f4zer
      Witam,
      Mam problem z elektryką w Corsie 1.2 75 KM LPG 2002 rok, mianowicie po wyłączeniu silnika i wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki, na desce rozdzielczej mrugają dwie kontrolki z charakterystycznym stukaniem, jedna na żółto check engine, a druga na czerwono poduszka powietrzna. Kilka razy zdarzyło się że po wciśnięciu pedału hamulca mruganie ustępuje, a po odpuszczeniu hamulca ponownie problem wraca. Po pewnym czasie kontrolki mrugają nawet gdy przyciska się pedał hamulca. Z odpalaniem nie ma problemu, lecz główny problem jest taki, że akumulator przez noc się rozładowuje. Byłem z tym problemem u elektromechanika, zakodował ponownie immobilizer i wymienił kostke immobilizera , lecz po kilku dniach problem ponownie wrócił. Co może być przyczyną w takim przypadku?

Poniżej film

Corsa_C.mp4  

Partnerem serwisu: Karty Plastikowe && Karty Plastikowe
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.