Skocz do zawartości

Drzwi za kierowcą nie otwiera centralny zamek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z Oplem Meriva B. Kiedy zamykam drzwi wszystko jest okej, ale kiedy chcę je otworzyć drzwi tylne za kierowcą nie otwierają się, sprawdziłem już zamek i jest dobry. Pytanie teraz co może być nie tak ? To elektryka gdzieś w drzwiach czy może jakiś inny problem i jak to zdiagnozować ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie... ale sprawdź czy nie jest przekręcona blokada mechaniczna drzwi żeby Ci ich dzieci nie otwierały jeśli drzwi nie chcą się otworzyć od wewnątrz ..

A jak problem od zewnątrz. Jak sprawdzałeś zamek? Podpinałeś pod komputer czy inaczej?

Edytowane przez zloty_2000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokada na dzieci nie ma nic wspólnego z działaniem centralnego zamka - ma zamykać i otwierać.

Za młode auto na przelotkę moim zdaniem, bardziej widzę uszkodzony zamek - do wymiany.

Zdjąć tapicerkę i sprawdzić, czy we wtyczce pojawia się impuls otwarcia i impuls zamknięcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArKos - trochę Kolega napisał niejasno, bo jak sprawdził, że się drzwi nie otwierają? Jak na słuch, że nie słyszy kliknięcia odblokowania zamka to trochę za mało. Jak, że tak powiem "fizycznie i klamkowo" to nadal w opcji jest (jeśli od wewnątrz otwierać próbuje) blokada dziecięca...

Jeszcze pytanie - jak zamyka nie z kluczyka a z wewnątrz auta przyciskiem, to czy jego drugie kliknięcie też nie odblokowuje tych feralnych drzwi?

 

Niestety jak sam walczyłem z moim zamkiem, to wyszło w trakcie szukania informacji, że te zamki mają swoje wady ale nie trafiłem nigdzie na opisany wyżej problem (być może to kwestia moich poszukiwań, gdzie zawęziłem konkretnie problem po pierwszych lekturach ogólnych).

Warto, jeśli ktoś z Was ma dostęp, zamieścić tutaj schemat podłączeń elektrycznych do zamka - być może to rzeczywiście jakiś felerny kabelek - to zależy czy na jednym jest zamknij/otwórz czy są tam osobne obwody...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zloty_2000 napisał:

to zależy czy na jednym jest zamknij/otwórz czy są tam osobne obwody...

W każdym oplu na osobnym przewodzie jest impuls otwarcia i na osobnym zamknięcia. Nic od niczego nie zależy - po prostu od samego początku opel (i nie tylko, bo zdecydowana większośc też) mają sterowanie na osobnych przewodach. To nie jest chiński zamek uniwersalny, który sterowany jest na jednej parze.

 

7 godzin temu, zloty_2000 napisał:

jak zamyka nie z kluczyka a z wewnątrz auta przyciskiem, to czy jego drugie kliknięcie też nie odblokowuje tych feralnych drzwi?

Jeśli w opcjach ma ustawione, że pierwsze naciśnięcie otwiera drzwi kierowcy a drugie resztę, to nie wiem, po co pada to pytanie. Wyszłoby wtedy na to, że jak 99% Polaków nie czyta instrukcji obsługi, nie wie co do czego i gdzie służy, czyli jednym słowem nie umie obsługiwać tego modelu. Zakładam, że przeczytał i że wie o takiej opcji, skoro pisze o problemie.

Czytając tytuł rozumiem, że nie otwierają się lewe tylne drzwi, a reszta działa poprawnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności