Skocz do zawartości

hałas przy odpalaniu


Gość rafi237

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , 

Zauważyłem, że niekiedy podczas odpalania na zimnym silniku przez jakieś 2 sekundy słychać jakiś grzechot. Próbowałem nagrać ten dźwięk ale zawsze kiedy ustawie kamerę to wtedy jest ok. Może ktoś z was spotkał się już z takim czymś. Może to rozrysznik albo kompresor od klimy, nie wiem. Samochód chodzi ok, bez zastrzeżeń a ten dźwięk pojawia się niezawsze.  Proszę o poradę. 

Astra j 1.6 b + gaz (115 km)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No widzisz sam nie wiesz czy to kompresor czy rozrusznik, te dwa elementy silnika są zazwyczaj po przeciwnych stronach silnika. Rozrusznik po stronie skrzyni a kompresor od strony paska osprzętu i rozrządu. Opcja jest taka: maska w górę i druga osoba odpala i nasłuchujesz skąd się bierze ten dźwięk. Wjazd na kanał też może dać rezultat, maska góra silnika, kanał dół i może zagadka się rozwiąże. Będziesz pewny źródła dźwięku to wrzuć zdjęcie elementu i nagraj jak się da.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość splitz070

U mnie to samo, próbowałem nagrać ten dźwięk ale zawsze w tedy gdy wyciągnę telefon odpala normalnie.

Zauważyłem, że ten "grzechot/klekot" przeważnie występuje podczas rozruchu po długim postoju ale nie zawsze. W moim asteroidzie trwa to krócej niż dwie sekundy, powiedziałbym że raczej ułamek sekundy. Nie jest to dźwięk podobny do "klepiących" zaworów czy szklanek, bardziej przypomina grzechotkę tak jakby pojemnik wypełniony plastikowymi odłamkami.

 

P.S. pytanie z innej beczki, jutro zabieram się za wymianę ogranicznika w tylnych prawych drzwiach. Da radę wyciągnąć go przez głośnik czy muszę rozcinać wygłuszenie?

 

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

No widzisz sam nie wiesz czy to kompresor czy rozrusznik, te dwa elementy silnika są zazwyczaj po przeciwnych stronach silnika. Rozrusznik po stronie skrzyni a kompresor od strony paska osprzętu i rozrządu. Opcja jest taka: maska w górę i druga osoba odpala i nasłuchujesz skąd się bierze ten dźwięk. Wjazd na kanał też może dać rezultat, maska góra silnika, kanał dół i może zagadka się rozwiąże. Będziesz pewny źródła dźwięku to wrzuć zdjęcie elementu i nagraj jak się da.

Próbowałem już z drugą osobą takiej diagnozy ale nie ma na to żadnego schematu kiedy akurat zagrzechocze. Na gorącym silniku tego nie ma w ogóle a na zimnym jest np 3 razy na 10 odpaleń. 

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie we dwójkę podobny problem to mając auto u siebie szybciej zlokalizujecie usterkę jak my na forum. Chyba, że ktoś strzeli w dziesiątkę z odpowiedzią.Grzechotanie to bym obstawiał na KZFR, zestaw sprzęgła albo skrzynie. Też może wpadać w wibracje jakiś element silnika przez chwilę.

 

Zapożyczony materiał z YT: 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość splitz070

Oglądałem to nagranie jakiś czas temu i w moim przypadku ten grzechot jest zupełnie inny. W pierwszej kolejności przyglądaliśmy się KZFR. Wiem że ciężko jest cokolwiek doradzić bez żadnych "dowodów" dlatego spróbuję nagrać te odgłosy[emoji6]

 

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagranie też czasem zniekształci dźwięk, jakość zależy od wielu czynników. U mnie w Dieslu hałasował napinacz na rozrządzie, po wymianie grzechotało sprzęgiełko alternatora (wszystko zostało wymienione na ostatnią chwilę...). To był stały dźwięk nie zależny od czasu rozruchu, chociaż głośniejszy na zimnym silniku. Tylko cierpliwość wam odpowie ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, splitz070 napisał:

P.S. pytanie z innej beczki, jutro zabieram się za wymianę ogranicznika w tylnych prawych drzwiach. Da radę wyciągnąć go przez głośnik czy muszę rozcinać wygłuszenie?

Wiesz jakoś nie bardzo to pasuje do silnika - myślę że jak poszukasz w dziale karoserii to znajdziesz odpowiedź.

A grzechotać po dłuższym postoju może też rolka napinająca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość splitz070

Właśnie i tu jest pies pogrzebany bo gdyby to był stały dźwięk utrzymujący się chodź kilkanaście sekund albo dźwięk który występował by regularnie w określonych okolicznościach jego zdiagnozowanie byłoby o wiele prostsze. Jedyne wyjście liczyć na to że akurat zagrzechocze na podnośniku u mechanika[emoji6]

Za kilka tygodni będę zmieniał olej itp, zwrócę uwagę czy na świeżej "krwi" grzechot wystąpi. Będzie można przynajmniej założyć że nie jest to związane z gęstszym olejem po długim postoju.

 

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też jest inny i trwa chwilkę,  dzięki za info spróbuje to nagrać,  bo opcja z kumplem tez mi się nie udała bo wtedy było  ok, pozdrawiam 

a kzfr grzechocza za każdym razem czy tylko czasami?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności