Skocz do zawartości

Wymiana Serwo Hamulcowe Meriva B 2010 1,7 CDTI 131KM


Rekomendowane odpowiedzi

Gość ..ANIKA..

Witam Panie i Panowie ;) Przeszukałam forum i nigdzie nie znalazłam odpowiedzi na nurtujący mnie problem w mojej Merry. Tydzień temu hamulce mi się zbuntowały. Ledwo co działają. Od razu podjechałam do mechanika by sprawdził co to. Diagnoza: wymiana serwo... Niestety jest totalny problem ze znalezieniem nowego zamiennika, a nawet używki. Bywają, ale mega szybko się sprzedają. Nie mam już tydzień auta i nie widać, by wkrótce sprawne do mnie wróciło. Moje pytanie brzmi: Czy ktoś się orientuje czy do modelu jak w temacie podejdzie serwo używka z innego modelu? Np. z Zafiry albo Merivy A bądź Merivy B z wersji poliftowej? Jak mogę to sprawdzić? Czy jest jakaś strona, na której idzie to sprawdzić, a może ktoś posiada taką tajemna wiedzę i wie czy z innego modelu mogę je podpiąć? Z góry dziękuję za pomoc i każdy odzew.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma serwa na Allegro?

A to co jest ?

https://allegro.pl/listing?string=meriva b serwo hamulca&bmatch=cl-cx210105ap-enomswp-diap-uni-1-2-0129

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ..ANIKA..
2 godziny temu, adam1954 napisał:

Polift pasuje do przedlifta? Napisałam, że się nie orientuję, a mechanik u którego jest auto nie da sobie przegadać, że może można dać z innego modelu. Stąd moje pytanie. Tamto na Allegro też znalazłam, ale powiedział, że się nie będzie bawił tak, bo odpowiedzialności nie weźmie za to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używki nie chce włożyć, w sumie to też loteria. Ile takie nowe kosztuje z wymianą? Jakie są objawy przy hamowaniu, że wini już awarię serwa. Są jakieś błędy? Który to jest rok Merivy, że już miewa takie problemy. Dobrze jest wyjąć część i szukać po numerach, wtedy może wyjść na to, że takie serwo siedzi w innych modelach i markach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za mechanik jak nie umie zamówić części.

Nie wie gdzie?

Coś mi się wydaje że lepiej zmienić mechanika

Pytaj więc w ASO jak musi być nowa na gwarancji

 

 

Chcesz dać za oryginał tyle co w załaczniku?

https://www.autoczescionline24.pl/oenumber/93168571.html

 

https://www.autodoc.pl/trw/7018404

 

 

Według katalogu https://opel.7zap.com/pl/car/s10/j/0/4-0/#14

Nie ma różnic w serwie przed czy po lifcie.

Sama możesz sprawdzić wpisując swój Vin do tego katalogu

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ..ANIKA..

No właśnie nie chcę kupować nowego. Zadałam grzecznie pytanie, bo się nie orientuję akurat w tym. Umiem sobie wymienić filtry, nawet olej, bo mam gdzie, ale mechanikiem nie jestem dlatego spytałam czy to jest jakaś różnica, a Panowie od razu w sarkazm, oburzenie i wyższość. Nie wiem, więc pytam znawców, ale jak widać to był mój błąd. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sarkazm.

Podaje Ci ceny nowych.

Podaję Ci ceny starych.

Podaję Ci katalog .

Jeszcze się obrażasz?

Za mechanika tego nie zrobimy.

Skoro on się podjął roboty to niech kombinuje aby auto było sprawne.

A Ty go rozliczaj .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Też mam problem z serwem do opla Merivy tylko że A, czy któryś z Panów orientuje się co może psuć serwo, padło mi serwo, kupiłam jedyne nowe jakie znalazłam, pojezdzilam miesiąc i padło nowe, mało tego w nowym serwie które powinno być suche był olej, mechanik wacikami sprawdzał przewody i nigdzie nie ma oleju. Pedał twardy jak kamień, diagnoza nowe sperwo dało dupy i jest problem bo NIGDZIE nie ma pasującego do tego silnika (1.7 cdti, 2004). Dzwoniłam nawet do ASO i dowiedziałam się że do tego modelu przestali produkować na szrotach też nigdzie nie ma pasującego. Ma ktoś pomysł co może psuć serwa w aucie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności