Skocz do zawartości

Ściąga w jedną stronę corsa c 1.3cdti


Gość Danielcorsac

Rekomendowane odpowiedzi

Może też być krzywa belka.

Ale to pokazało by na geometrii.

Spróbuj go postawić na naprawdę równej powierzchni i zobacz jakie są odstępy od karoserii do kół .

Przy wszystkich kołach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Danielcorsac

Dziś zrobiłem od nadkola do górnej części opony wkładając palce plus minus równo pod nadkole ...

Lewa strona spokojnie wchodzą 3 palce prawa strona dwa ale wydaje mi się że tak mniej więcej 1.5 palca wchodzi tylko z prawej strony to samo tyczy się przodu jest plus minus podobnie licząc w palcach i metrze mierząc do nadkoli jest różnica przód prawy siedzi niżej o 1,5-1,7 cm tył 1,3-1.5 cm co do testów to wybrałem kostkę brukową że względu na to że sam ja układałem więcej jest równa .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moim zdaniem jedź do blacharza na pomiar nadwozia

Ale jeszcze tą tuleję w belce bym sprawdzil.

Przynajmniej breszką czy nie jest luźna (oberwana guma)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Danielcorsac

I dziś ustawiłem czujnik kąta skrętu rozpiolem maglownice z kolumna kierownicza pod nogami kierowcy "nie miałem na czym postawić auta z swych stron " faktycznie krzywili kierownice delikatnie w prawu po odpaleniu auta ... Następnie rozebrałem plastiki i trochę Mówiłem położenie czujnika tak żeby mi wyprostowało kierownice następnie złożyłem wszystko do kupy ... Zero poprawy jest jak jest 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież czujnik w CC trzeba sprawdzić na komputerze diagnostycznym.

Według mnie trzeba teraz zrobić wszystko od początku.

Czyli wypiąć przekładnię z kolumny.

Ustawić czujnik według opisów serwisowych .

Sprawdzić czy przy kołach na wprost listwa maglownicy (schowana w harmonijkach) wystawała po równo z każdej strony .

I wtedy dołączyć maglownicę do kolumny.

 

To co zrobiłeś to rozregulowałeś całkiem czujnik kąta skrętu.

Jak mogłeś go regulować nie widząc jego wartości?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Danielcorsac

Zdiolem poprsotu ten przegub między maglownicaa a kolumna kierownicy . Odpaliłem auto krzywili kierownice to za pomocą czujnika wyprostowanej ja żeby trzymała prostą linię później i tak czy tak maglownica pasuje w jeden sposób bo na wieloklinie jest jeden większy klin i nie ma możliwości założyć tego inaczej . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wtedy stały koła?

Jak było ulożenie listwy maglownicy względem obudowy. To znaczy ile listwa wystawała z jednej ile z drugiej strony .

 

Do tego manewrowaleś kierownicą bez poglądu na komputerze na położenie czujnika skrętu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Danielcorsac

A powiedz mi jakimś elm327 na blootho jest może opcja sprawdzenia czujnika kąta skrętu ... ? Co do maglownicy mógłbyś sprecyzować oco chodzi z wystawaniem maglownicy ? Chodzi ci oto ile z obudowy maglownicy wystają drążki czy co ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Icar 2, icar 3 łączy sie fajnie z oplem, ale jeszcze musisz znaleźć program w sklepie play ktory bedzie obslugiwał czujnik kąta skrętu.Kiedys jak sie bawiłem to jakis miał tą opcje i pokazywał ile w która strone jest skręcone powyżej stanu 0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Danielcorsac

Posiadam elm327 "icar2" tak pisze w tytule allegro taki pomarańczowy ... Tylko pytanie że pobrałem już dosyć sporo tych testów diagnostycznych z sklepu Play i właśnie nie mogę znaleźć nic a propos wspomagania nie wiesz jak to i gdzie to jest zapisywane ? Np ABS w jakiej rubryce.szukac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności