Skocz do zawartości

Astra H 1.3 cdti - problem z uruchomieniem silnika


Gość MarcB
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Gość MarcB,

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej 11.9V już jest cud jak uda się odpalić diesla. Teściu ma Alhambrę i przy 11.9V rozrusznik robi "cyk", minimum do startu 12.1-12.2V silnik 1.9TDI 115KM. Zamontował tester napięcia pod zapalniczkę i po włożeniu kluczyka od razu wyskakuje napięcie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze tak dla pewności zmierz spoczynkowe napięcie na dwóch autach po przekładce. Może coś z elektryką/elektroniką i rzuca na start jakieś obciążenie. Warto poprawić masy i plusy przy akumulatorze/rozruszniku i alternatorze. Oczywiście na odłączonym aku żeby przypadkowo nie zrobić zwarcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawione wszystko, ewidentnie coś rozładowuje aku w mroźniejsze dni, ale ciężko trafić bo nie ma stałego poboru prądu musiałbym chyba spędzić noc przy aucie :)

 

od 3 dni napięcie spoczynkowe 12.4v, auto pali i jeździ normalnie pewnie temperatura na zewnątrz robi swoje, więc trzeba czekać na mróz...

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

panowie, wracam z relacją z mojej wymiany rozrusznika.

 

auto pali od cyka, rozrusznik żwawo kręci silnikiem.

temperatury w okolicach zera i lekko powyżej.

 

rozrusznik który powinien być zamontowany w astrze h 1.3 cdti to :VALEO 1,8kW 12V numer 458351 (TS18E33), numer GM 55221292. do kupienia na szrotach z gwarancją rozruchową za około 100zł.

 

jeśli ktoś ma problemy z odpalaniem auta, a żadnych innych już w czasie jazdy (obroty, falowanie, brak mocy itp) to niech sprawdzi najpierw rozrusznik. Rozrusznik Boscha który był montowany seryjnie miał moc 1.1kW i była ona za mała aby uczciwie pokręcić silnikiem z odpowiednią prędkością.

Kiedy to zamontowany rozrusznik 1.1kW był lekko przechodzony, akumulator nie był naładowany do maxa, kiedy temperatura spadała poniżej 0 i paliwo było gęstsze niż latem występowały problemy z uruchomieniem silnika, zrzucane przez serwis to na paliwo, to na układ elektryczny - akumulator.

 

pozdrawiam.

 

Edytowane przez MarcB

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że jeszcze są osoby , którym się chce opisać rozwiązanie problemu a nie znikają bez śladu po zadaniu pytania

 

Ja z rozładowującym się akumulatorem walczyłem 3 tygodnie. Wcześniej sprawdziłem wszystko to co opisałem na poprzedniej stronie aż w końcu wypiąłem radio cd30 mp3 i jak narazie od czwartku astra pali(najniższa temp. -7 dziś, wczoraj -6) autem specjalnie nie jeżdżone przez 3 dni zrobione może 20km i napięcie spoczynkowe nie spada poniżej 12v, wcześniej aku po 2 dniach był rozładowany

 

Nie znam się dużo na elektronice podstawowe pomiary zrobię ale czy radio może rozładować aku? przecież nie miałem stałego poboru prądu po podłączeniu szeregowym 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, luceo2 napisał:

Nie znam się dużo na elektronice podstawowe pomiary zrobię ale czy radio może rozładować aku?

Gdy zmierzysz pobór prądu to się dowiesz.

Nie bierzesz pod uwagę że może być przebicie na przewodach lub we wtyczce?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, adam1954 napisał:

Gdy zmierzysz pobór prądu to się dowiesz.

Nie bierzesz pod uwagę że może być przebicie na przewodach lub we wtyczce?

 

biorę, ale wtedy byłby stały pobór prądu czyż nie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności