Skocz do zawartości

Zafira b 1,6 turbo 150koni


Gość Krzychu89

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzychu89

Czyli jest taki silnik, tylko mało popularny.? Nic nie kombinowane.? 

Tylko to CNG mnie trochę zniechęca..... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jest. Ale jesli Arkos nie widzial go na oczy to mozesz byc pewien ze 99,9% mechaników tym bardziej go nie widziało, pytanie jak z dostępnością części i cenami . Wiadomo ze jak coś rzadkie to i podaż mała, a mała podaż to ceny potrafią zaskoczyc. No i czy masz w okolicy stacje cng, bo kupic auto z cng a jeździć tylko na benzynie to oszczędność żadna, i jeszcze jak wyglada rynek serwisów cng w Polsce. Sam nigdy auta na cng nie miałem, nie wiem jak ma sie to do lpg . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostępność części być może nie będzie aż tak zła, bo Astra H miała 1,6T 180kM i przypuszczam, że mechanicznie to powinno być to samo, a obniżona moc to będzie soft sterownika. Nie zmienia to faktu, że ten silnik w ZB jest dla mnie tak samo egzotyczny, jak diesel w Ferrari. Nigdy nie widziałem. Dodatkowo CNG: w Polsce jest może z 25-30 więc to auto będzie jeździć non stop na benzynie i wozić balast w postaci butli i osprzętu.

Wolałbym poszukać nieco starszej ale z 2,0T. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad taką Zośką zastanawiałem ale odpuściłem po tym gdy się okazało że to auto którym byłem zainteresowany ma pomniejszony bak kosztem dodatkowych butli dla CNG.

Czyli na autostradzie by było trzeba co 100km jechać na stacje paliw a gdy pytałem gazownika o przeróbkę to trzeba doliczyć koszt wyprucia cng i zmiana baku na pb.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,8 to padaka. Ryczy toto a nie chce jechać za bardzo, w mojej ocenie to średnio sprawny silnik. W Insignii 1,8 140kM vs 1,4T 140kM jest PRZEPAŚĆ na korzyść 1,4T.

Zafira to ani małe ani lekkie auto. Ten 1,8 wychleje swoje, a do gazu sie niezbyt nadaje - nie ma utwardzonych gniazd ani hydraulicznych popychaczy.

Ja bym szukał 2,0T. I fajnie jedzie i do gazu się nadaje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzychu89

Rozglądałem się za zafira opc, ale nie dość że są starsze bo 2006/07 to mają dużo najechane, a cena też nie jest mała. Znowu z tą 2,0t 200k jest tak że trafiłem może na dwie i też rocznik 2006.

Szukam tak do 2009/2011 za rozsądną cenę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzychu89 napisał:

To napewno! 240koni w takim autku to sporo. I pięknie wyglądają. 

Co ty chcesz od Niemca, Szwajcara czy innego kupić fajne autko za grosze??

Nikt nie sprzeda dobrego autka za parę stów euro - "ZB" pełne OPC z 2,0t ponad 5000E i do jakiejś roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności