Skocz do zawartości

Zbyt glosna praca silnika 1,4/16v benzyna(+LPG),Opel Meriva 2005r.


Gość kitu

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety,nic nie wyszło.Wnuczka nie zdążyłą kupic kolektora. Szukam go dalej.

W zw.z tym mam pytanie-czy muzsę miec numer katalogowy starego kolektora z auta?

Aby podac ten numer przy kupowaniu kolektora na allegro?

Czy wystarczy podac Z14XEP Meriva?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściemniasz.

Kolektor jest nie sprzedany.

Więc można zamówić i go przyślą.

Dostawa całe 25 zl.

Zamówisz dzisiaj to dostaniesz najpóźniej we wtorek

O dopasowanie pytaj Martecha

Masz katalog https://opel.7zap.com/pl/car/

Poszukaj i porównaj czy z innego auta pasuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazyłem,ze na aukcjach podają nr katalogowe kolektora,więc postawiłęm konkretne pytania czy potrzebny ten nr przy kupnie kolektora czy wystarczy Z14XEP..  Gdzie tu ściemnianie?

Wnuczka nie zdążyłą do sklepu,aby dokonac zakupu,więc szukam podobnych aukcji-tanszych.

Jutro zapytam MarTecha czy każdy kolektor z Z14XEP pasuje do mojej Merivy,skoro tego nie wiesz...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kitu napisał:

Gdzie tu ściemnianie?

Ściemnianie z zakupem.

Za 25 zł dostarczą z płatnością przy odbiorze.

Więc wnuczka nie musiała zdążyć bo można jak pisałem.

Podałem Ci katalog to dla swojej wiedzy poczytał byś i dowiedział się czy na przykład numer z aukcji pasuje do twojego .

Pouczenie się wyszukiwać w katalogu nie boli.A może pomóc

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam:chciałem kupic ten kolektor za posrednictwem wnuczki.Ale w miedzyczasie przeczytałem na aukcjach,ze są jakieś numery katalogowe wiec nie wiem czy ten co chciałem kupic byłby właściwy-kompatybilny) do mojego auta..

Wiem ze mogę zamowic kuriera-to nie żadna tajemnica.Ale narazie zwątpiłęm bo:-patrz co napisałem wyżej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu ciężko Ci bylo zadzwonić do sprzedającego i spytać czy pasuje.

Napisal przecież 

 

2021-08-06_193557.png

 

 

 

Ciężko Ci też poszukać w podanym katalogu?

 

Ja się wyłączam .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Owszem,czekam na telefon informujący o mozliwosci odebrania naprawionego auta...Ale niestety nie jest mi do śmiechu,bo auto nie jest naprawione i nie wiem kiedy będzie.,odbyłem osobistą rozmowę z szefem MarTechu,ktos tu pisał ze trafiłem na minę(w aucie).

Naprawa auta napotkała na trudnosci i w/g szefa MarTechu calosc kosztow wyniesie tyle co dałem za mojego Opla.

Czyli niecałe 6 tys.zł!Doszłą do naprawy głowica i silnik.I nie miałem wyjscia ,trzeba było wyrazic zgodę.

I dlatego nie jst mi do śmiechu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kitu napisał:

ktos tu pisał ze trafiłem na minę(w aucie).

Ja pisałem bo znam ten silnik na pamięć i znam absolutnie wszystkie jego słabe punkty. Znam też sposoby stosowane przez oszustów sprzedających te silniki w stanie agonalnym. Zrobiłem tych silników ponad 100 sztuk jeśli chodzi o poważne naprawy.

 

Godzinę temu, kitu napisał:

Brałem pod uwagę wymianę na taki silnik.

Pod warunkiem, że będzie sie do czegoś nadawał czyli gwarancja sprzedawcy. Sposób na pewno tańszy.

 

https://allegro.pl/oferta/silnik-slupek-opel-corsa-d-1-4-16v-z14xep-154-tys-11016443127?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=Y2JlMzg5ZjItYTFiZi00ZjJhLWFkY2MtMjJlNTliNjY3ZjU0AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=35fe3a07-e64b-4434-b342-96885ca4e644 2200 i miesiąc gwarancji

 

https://allegro.pl/oferta/opel-corsa-c-d-astra-iii-h-silnik-1-4-16v-z14xep-11022989924 1900 i miesiąc gwarancji

 

Kompletny silnik jest niepotrzebny. Jeśli niedomaga kolektor ssący to dokupić kolektor i kupić sam słupek silnika. Osprzęt masz swój, wystarczy przełozyć.

 

I co... nadal stoisz na stanowisku, że lepiej dać do znajomego mechanika, co sąsiadce coś tam naprawiał i jest zadowolona? Jestem wręcz PEWIEN, że albo nie poradziłby sobie z tematem (pomimo naprawy silnik nadal generowałby problemy i wiecznie by go naprawiał) albo skończyłoby się na lataniu na policję i po sądach, bo by się wypiął na reklamacje.

Ten silnik jest specyficzny i trzeba go naprawdę bardzo dobrze znać, żeby go naprawić raz a dobrze.

 

Masz taką powiedziałbym lekcję pokory... szkoda, że tak kosztowną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności