Skocz do zawartości

Zbyt glosna praca silnika 1,4/16v benzyna(+LPG),Opel Meriva 2005r.


Gość kitu

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, kitu napisał:

Zrobi to za 80 zł.

No to chociaż tyle się poczuwa do odpowiedzialności.

Ale dowiedz się jeszcze czy będzie ściągał kolektor do wiercenia.

Wprawdzie plastikowy ale jednak wióry polecą do silnika jeżeli go nie będzie ściągał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam1954-dzięki,tak zrobię-jestem umowiony za tydzień.Nie znam sie na kolektorach,nawet nie wiedzialem czy ten uzywany kupuję z dziurami na LPG czy jest bez dziur.Po 200 km przejde powoli na LPG.

P.Oczko obejrzał ten kupiony przeze mnie i ocenił pozytywnie.

Tylko znow czy trzeba zmieniac uszczelkę po kolektorem jesli go ściągnie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2021 o 13:42, kitu napisał:

W sobotę po miesięcznym remoncie odebrałem Opla..Po wymianie kolektora ssącego zdemontowano mi instalację LPG na gwarancji i teraz musze znow jechac do firmy LPG  wcelu ponownego montażu-co napewno nie będzie darmowe.

Przeczytaj to raz jeszcze ale nie z punktu widzenia piszącego, tylko z punktu widzenia czytającego.

Sam sobie przeczysz pisząc, że ustaliłeś kwestię pominięcia montażu listwy. Listwa to nie instalacja LPG w sensie całości, bo to wybrzmiewa z treści zacytowanej Twojej wypowiedzi. 

Jak na wstępie: BĄDŹ PRECYZYJNY. Piszesz, że na starość dostałeś lekcję pokory... to przyjmij sugestię gościa kręcącego śrubki od 30 lat i na przyszłość ujmij to tak, aby nie było wątpliwości co do solidności warsztatu:

W dniu 30.08.2021 o 13:42, kitu napisał:

W sobotę po miesięcznym remoncie odebrałem Opla.. Po wymianie kolektora ssącego nie została zamontowana listwa wtryskowa, bo tak ustaliłem z warsztatem. Mam instalację LPG na gwarancji i teraz musze znow jechac do firmy LPG  wcelu ponownego montażu-co napewno nie będzie darmowe.

Nie uważasz, że CAŁKOWICIE inaczej brzmi jako całość?

 

PS
Jakbym się podniecał, to już byś miał bana na forum, nie podpowiadałbym i nie pomagał.

 

PS 2

BĘDĘ sędzią w każdej sprawie związanej z MarTech-em, bo pracowałem tam i doskonale znam zarówno właściciela jak i jego podejście oraz jego szczególne uczulenie na partackie naprawy. A takie nieprzemyślane wypowiedzi jak Twoja są po prostu niesprawiedliwe.

 

Tyle kolego.

 

16 minut temu, kitu napisał:

Tylko znow czy trzeba zmieniac uszczelkę po kolektorem jesli go ściągnie?

Nie. Uszczelka jest gumowa i jeśli nadawała się do montażu, to i teraz się nada. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navia:Ja też się bałem.Remont silnika+głowica+wymiana 2 sprężyn z tyłu kosztowało 5,5 tys.zł.To są prawie 2,5 moje emerytury,no ale trzeba było to wykonac aby jeszcze pojezdzic...Mam nadzieje ze auto nie przezyje silnika i na odwrot.

Silnik mam jak nowy,czysciutki,wymyty.Teraz tylko zadbac o blacharkę i moze cos z tego będzie-jakaś dłuzsza eksploatacja.Oby!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja gazowa z powrotem zamontowana.Zacznie sie testowanie silnika na benzynie i LPG.Ciekawe jakie wyjdzie spalanie.

Najbliższym celem jest zaliczenie przeglądu auta pod koniec września.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim,ktorzy okazali zainteresowanie i cierpliwosc dla moich problemow z Oplem..Tak to jest-kupując zbyt tanie auto mozna byc pewnym ze skrywa jakąś usterkę,pocieszam sie ze niejeden z kupujących samochod ma taki problem-ktorego właściwie nie powinno byc i to jest właśnie chore w naszym kraju-tolerowanie sprzedaży usterkowych aut jako sprawne..

Bo nie każdy kupujący jest specem od samochodów.Choc byłem odrazu na stacji diagnostycznej-niewiele to dało jak widac..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagności nie mają wiedzy mechanicznej za dużo.

Biorą dobre pieniądze za swoją robotę ale za wiele pojęcia nie mają.

Mam 2 znajomych diagnostów i ze swoimi autami jeżdżą do mechaników

1 godzinę temu, kitu napisał:

Tak to jest-kupując zbyt tanie auto mozna byc pewnym ze skrywa jakąś usterkę

Kupisz drogie i może być to samo

Jedynie to można posądzić ten warsztat z Boscha który naprawiał to auto jak pisałeś  że albo brakoroby ,albo wiedzieli co się święci i kazali właścicielowi popchnąć auto .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno to drugie(wiedizeli co się święci).Moze to był pracownik lub znajomy.To jest Auto Szymecki w Knurowie.Mnostwo czesci wymienionych 4 lata temu,,nawet klimatyzacje oni robili w ub.roku.Pół auta wymienili,świece itp-ale chyba oprocz silnika.Mam całą dokumentację i faktury tych napraw,nawet dzwoniłęm do tego goscia byłego właściciela,ale niewiele sie dowiedziałem.Musiałbym z dokumentacją jechac do Knurowa i zabawic sie w detektywa.

Całą elektryka działa,blacha nie jet zła,tylko wyszedł ten silnik.

Za diagnstykę w miejscu zakupu na pobliskiej stacji dałem 20 zl,ale był ze mną kolega ktory jako tako sie zna na rzeczy.Nie było źle.Podejrzana byłą cena,ale ja dalem w zamianę moje Punto za 1 tys.zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności