Skocz do zawartości

Corsa D wymiana żarówki od kierowcy


Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję, kurde tylko problem jest taki że jestem na urlopie, 600 km od domu a te śruby od nadkola są takie na gwiazdę i jedna z nich jest bez gwintu i nie mam jak tego zrobić.

No nie spotkałem się z tym żeby nie móc wyciągnąć żarówki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, redbull90 napisał:

jedna z nich jest bez gwintu i nie mam jak tego zrobić.

Hmmm, rozumiem, że mam wziąć narzędzia i jechać 600km w jedną stronę, żeby wyjąć ci żarówkę.

 

Nie wiem, czego się spodziewałeś pisząc tu, jak sam wiesz, co jest nie tak.

 

Się idzie do sklepu z narzedziami i kupuje to potrzebne i sie robi.

Albo sie płaci w warsztacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja unikałem zdejmowania zderzaka, a już 2-3razy wymieniałem, powinno wystarczyć wyciągnięcie rurki od dolewania płynu do spryskiwaczy, no i trzeba mieć zwinne ręce (gięte w 5miejscach:lol:). Gorzej po stronie pasażera, bo trzeba demontować filtr powietrza (z obudową) i rurę z przepływomierzem, choć może w Twoim silniku jest nieco inaczej. Poniżej wycinek instrukcji wymiany żarówki. A tak na marginesie, warto mieć w telefonie instrukcję w .pdf, żeby szybko szło zajrzeć.

 

583819646_2021081019_46_49.thumb.png.4bb3878fc8486c84df09e74bc9ac3ae4.png

Edytowane przez bogoes
poprawienie stylistyki

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bogoes napisał:

Ja unikałem zdejmowania zderzaka, a już 2-3razy wymieniałem, powinno wystarczyć wyciągnięcie rurki od dolewania płynu do spryskiwaczy, no i trzeba mieć zwinne ręce (gięte w 5miejscach:lol:). Gorzej po stronie pasażera, bo trzeba demontować filtr powietrza (z obudową) i rurę z przepływomierzem, choć może w Twoim silniku jest nieco inaczej. Poniżej wycinek instrukcji wymiany żarówki. A tak na marginesie, warto mieć w telefonie instrukcję w .pdf, żeby szybko szło zajrzeć.

 

583819646_2021081019_46_49.thumb.png.4bb3878fc8486c84df09e74bc9ac3ae4.png

Dziekuje za screen, bardzo pomocne.

Mam w domu sam naprawiam ale w domu.

Tylko co oznacza nacisnąć podstawę w bok ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, redbull90 napisał:

Mam w domu sam naprawiam ale w domu.

I z chomika czy skąd jeszcze nie umiesz ściągnąć?

https://dixi-car.pl/doc/instrukcje/Instrukcja-Opel-Corsa-D-2012.5.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, na jakieś stronie można było sprawdzić katalog części ? Bo potrzebne mi jaka śrubę ma reflektor, kupię nowa bo jedna umarła 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę nie chce Ci się poszukać.

https://www.google.com/search?client=opera&q=opel+katalog+części+forum&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

 

 

 

 

https://opel.7zap.com/pl/car/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności