Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem, błąd P068B, prośba o pomoc


Gość krystian78

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krystian78

Witam

Mam problem z autkiem.

 

W poniedziałek mój mechanik wymieniał uszczelkę pokrywy zaworów (bardzo lekkie wycieki), a przy okazji przeczyścił przepustnicę (pojawiały się jakieś błędy).

Samochód odebrałem - w końcu zaczął pracować fajnie.

 

Kolejnego dnia zrobiłem jakieś 50km.

 

W środę wsiadam do auta - kręcę i nic.... - kręcę jeszcze raz... i nic.... :-(. Ładnie kręci ale nic więcej.

Następnego dnia (dziś) samochód na holu trafił do mechanika - podejrzenie "pompa paliwa".

Na wszelki wypadek jeszcze raz podłączenie do kompa - BŁĄD P068B (przekaźnik główny - nieprawidłowe działanie)

W między czasie mechanik zauważył, że po włożeniu kluczyka do stacyjki włączają się światła STOP :-(.

 

Czy ktoś spotkał się z tym błędem?

jakieś porady?

 

pozdrawiam

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cóż tylko mechanik powinien wiedzieć co dotykał.

Błąd może być od przekaźnika sterowania silnika , od wiązki , od sterownika silnika.

Więc musi po kolei sprawdzać.

29 minut temu, krystian78 napisał:

(pojawiały się jakieś błędy).

Jakie blędy?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystian78

 

8 minut temu, adam1954 napisał:

Cóż tylko mechanik powinien wiedzieć co dotykał.

Błąd może być od przekaźnika sterowania silnika , od wiązki , od sterownika silnika.

Więc musi po kolei sprawdzać.

Jakie blędy?

 

nie pamiętam numerów - błędy dotyczące przepływomierza (po wyczyszczeniu błędy zniknęły i było wszystko OK).

 

i nagle samochód przestał palić

14 minut temu, ja37 napisał:

Oczywiście to nie jest ważne.

nie rozumiem - co nie jest ważne?

Edytowane przez krystian78

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystian78

Drodzy koledzy!

Bardzo dziękuję za wasze odpowiedzi... ale potrzebuję pomocy, a nie krótkich stwierdzeń. Dla Was może coś wydawać się oczywiste - ja rozpaczliwie próbuję postawić auto na nogi.

 

Tak jak napisałem - odczytany został błąd - BŁĄD P068B

Mój mechanik przyjął mnie wczoraj w zasadzie już po godzinach swojej pracy - dziś będzie kontynuował. Po zdiagnozowaniu błędów zaczął przeglądać przekaźniki w skrzynce bezpiecznikowej (ten z przodu przy akumulatorze). W związku z tym, że błąd wskazywał na przekaźnik - podmienił przekaźnik odpowiedzialny za pompę paliwa na inny (w mojej skrzynce jest 5 takich samych). To nic nie dało.

Zaczął więc szukać "zimnych lutów" i znalazł niestety. Według schematu prąd od przekaźnika powinien iść jednocześnie do: świeć i pompy paliwa (do pompy jednak nic nie "idzie").

 

I teraz pytania:

 

1) czy taką skrzynkę (ten zimny lut) da się naprawić czy też konieczna jest wymiana?

Jeśli wymiana, jak szukać takiej skrzynki - w sieci są różne nazwy: BSI (choć wiem, że to nazwa z aut francuskich), UEC?

Moja skrzynka ma numer GM 13 206 748M - w sieci znalazłem tylko bez literki M

 

2) Czy konieczne będzie przeprogramowanie (w sieci są różne opinie - są tacy, którzy twierdzą, że jak jest jeszcze skrzynka dodatkowa w bagażniku, to nie ma takie potrzeby)?

 

3) Czy ktoś wie, czy są dostępne w ASO takie skrzynki nowe? W sieci jest pełno używek, ale boje się, że kupię używkę, która też będzie miała jakieś zimne luty itp.

 

Bardzo proszę o pomoc, ewentualne sugestie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień mechanika na elektryka.

Błąd nie dotyczy przekaźnika pompy.

Myślę, że da się naprawić, ale to tez raczej elektryk/elektronik.

Po wymianie jest konieczne zaprogramowanie - konieczny jest CarPass.

Nowe?

Nie wiem, ale idź do ASO z jakimś krzesłem z dobrym oparciem, żebyś nie spadł.

 

Co do używek - zadzwoń do mojego kumpla - (numer w priv) coś ci do zafiry dopasuje i da gwarancję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, krystian78 napisał:

Tak jak napisałem - odczytany został błąd - BŁĄD P068B

Powiedz mechanikowi aby sprawdził sobie schemat oraz opisy błędów

To jest błąd przekaźnika głównego sterownika silnika

2021-08-20_200747.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystian78
1 godzinę temu, adam1954 napisał:

Powiedz mechanikowi aby sprawdził sobie schemat oraz opisy błędów

To jest błąd przekaźnika głównego sterownika silnika

2021-08-20_200747.png

 

Dzięki.

Czyli niepotrzebnie zajmujemy się skrzynką bezpieczników? - Mechanik przejrzał schemat... i znalazł problem z "zimnym lutem".

Stąd decyzja o próbie naprawy/podmiany skrzynki bezpieczników.

 

Jeśli nie to - za co się zabrać?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności