Skocz do zawartości

Montaż kamery cofania Meriva A.


Rekomendowane odpowiedzi

Kamerka zamocowana:

 

20211110_151651.thumb.jpg.575482b74e628fba759d3809257f27f2.jpg

 

Kable puszczone obok chłodnicy i dalej prawą stroną do środka.

 

20211110_154847.thumb.jpg.f2189de2590b46b98a0fbcb03ba93879.jpg

 

20211110_155002.thumb.jpg.e35e43705160c1cfd488482aeabe9a6e.jpg

 

Nie wiem czy pamiętacie ale podczas montażu GIDa ciągnęłam kabel z sterownika silnika i teraz go tam już nie ma bo posłużył aby pociągnąć kabel do kamerki.

 

PLUS jest pociągnięty tym dodatkowym czerwonym kablem co idzie od kamery do monitora. MINUS przykręcony do karoserii.

Teraz czeka mnie tylko podłączenie bo w środku kabel puszczony lewym słupkiem do góry i podsufitką do lampki podświetlenie.

 

A obraz chwilowo jest taki:

 

20211110_160406.thumb.jpg.7f9f04dac00c67fbe19319afe4c1708c.jpg

 

Kamerki wcale nie widać spod rejestracji i o to chodziło głównie. Jest zamocowana na dwie trytytki i wymaga regulacji. Myślę aby patrzyła bardziej w dół.

 

Co do tych ramek z kamerką. Może to i dobre ale widziałam taką ramkę i rejestrację musieli przykręcać razem z ramką.

A tak tu jest srebrna ramka pasująca do reszty srebrnych wykończeń i nie szpeci wyglądu auta.

 

Ponadto z przodu aby te diody świeciły to nie bardzo. A tu nie ma światełek i kamera jest dyskretnie obsadzona.

Edytowane przez Navia

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam na elektrodzie temat o podłączeniu dwóch kamer :

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2517258.html

 

Ja myślę to jednak inaczej zrobić.

 

Odepnę zasilanie monitora od żarówki wstecznego. Podepnę go po zapłonie . Tu też przez jakiś włącznik podepnę przednią kamerkę i wówczas uzyskam że po włączeniu włącznika pokaże mi się obraz z przedniej kamery a jak wrzucę wsteczny pokaże się z tylnej. Szkoda że producenci aut nie myślą nad taki włącznikiem jak ma wsteczny do pierwszego biegu. Wówczas było by to idealne rozwiązanie.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda montaż, napracowałaś się... ale wg mnie montaż przedniej kamery mało praktyczny, najmniejszy deszcz (już nie wspomnę o śniegu, czy  szutrowych i polnych drogach) i oko kamery oślepnie, a na pewno straci bardzo dużo na jakości obrazu, no chyba, że w przyszłości myślisz o spryskiwaczu i wycieraczce;).... jednak ja jestem zwolennikiem montażu w kabinie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Navia napisał:

Odepnę zasilanie monitora od żarówki wstecznego. Podepnę go po zapłonie . Tu też przez jakiś włącznik podepnę przednią kamerkę i wówczas uzyskam że po włączeniu włącznika pokaże mi się obraz z przedniej kamery

Chcesz ręcznie włączać kamerkę?

Nie lepiej zasilić wszystko z włącznika wstecznego?

Narobisz sobie zamieszania.

16 minut temu, bogoes napisał:

jednak ja jestem zwolennikiem montażu w kabinie.

To było by najlepsze rozwiązanie.

Tylko że wtedy trzeba by kupić inną kamerkę bo jeżeli ktoś chce korzystać z linii odległościowych to za szyba odpada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś w stylu krańcówki mechanicznej , na pewno trochę rzeźbienia będzie żeby ją dobrze ustawić, tak aby przy wrzuceniu 1 drążek zmiany biegów zadziałał na nią ? 

Ewentualnie krańcówka magnetyczna , chyba była by łatwiejsza w montażu .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, adam1954 napisał:

Chcesz ręcznie włączać kamerkę?

Tak.

 

4 godziny temu, adam1954 napisał:

Nie lepiej zasilić wszystko z włącznika wstecznego?

Narobisz sobie zamieszania.

Może i lepiej ale nie taki diabeł straszny jak go malują :)

 

Powiedzmy że nazwałam to asystent parkowania :)

 

Więc tak:

 

Za wpisem adam1954 o tym kablu zasilającym w lampce podsufitki podłączyłam tam kamerkę przednią i monitor.

Jak pisał tam prąd pokazuje się po tzw: zapłonie .

 

Więc gdy włączamy zapłon włącza się monitor w lusterku.  Oczywiście normalnie w nim widać bo dopóty nie damy sygnału z którejś kamery działa ono normalnie.

 

Aby włączać przednią kamerkę dodałam włącznik do lampki :

 

20211111_122754.thumb.jpg.688f5fe8770664e7734e4cad2e614c01.jpg

 

20211111_122721.thumb.jpg.aa19e1563864b40295e0b3c42f27b395.jpg

 

20211111_123132.thumb.jpg.d61b7669a05049a20b23d0f05654917d.jpg

 

Teraz gdy uruchomimy silnik i chcemy zaparkować blisko to włączamy sobie kamerkę i jazda. W chwili włączenia biegu wstecznego automatycznie kamera pokazuje obraz z tyłu.

 

Obie działają niezależnie i o to chodziło.

 

I obraz z przodu:

 

20211111_124557.thumb.jpg.edd85834d4d1c87d19a367da190ea87b.jpg

 

 

 

 

Obraz z tyłu:

 

20211111_124603.thumb.jpg.03ecaddf9bbe0c594ff63303fa44a052.jpg

 

Oczywiście aby chcieć w słoneczny dzień mieć dobry obraz należy jak w telefonie sobie pochylić wyświetlacz.

 

Ja uważam że zrobiłam to dobrze.

 

Jak komuś się nie podoba trudno :)

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności