Skocz do zawartości

Combo 1.3 cdti - problem z dpf?


Gość kamilmg

Rekomendowane odpowiedzi

W skrócie informujesz sterownik że filtr ma właściwości nowej części, i na tej podstawie między innymi prowadzi sterownik obliczenia jego zapełnienia 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzwonilem do mechanika  i powiedzieł że zawsze przeprowadzają adaptację i reset DPF. A jeszcze dwa pytania. Czy w trakcie jazdy możliwe jest krótkotrwałe wypalanie? Bo czasami co jakis czas zaświeca się dioda którą zamontowałem. I drugie pytanie. Co może byc powodem podniesionego poziomu oleju? Wtryski wymieniłem na regenerowane. Bo z tego co się orientuje to właśnie podczas wypalania leje paliwo do oleju lub lejące wtryski

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przerwiesz procedurę wypalania wtedy jest największa szansa na zalewanie oleju ropą. Przy sprawnym układzie i prawidłowym wypalaniu są to praktycznie nie zauważalne ilości . Lejące wtryski także mogą to spowodować poprzez częste zapychanie filtra ,  co oznacza krótkotrwałe ? Może być tak że sterownik podejmuje próbę wypalenia lecz nie ma ku temu warunków i przerywa proces. 

Jeśli miałeś czyszczony filtr i zregenerowane wtryskiwacze to problem nie leży po stronie DPF. A problemy z DPF są tylko skutkiem jakiejś usterki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może być zatem uszkodzony jakis czujnik w układzie wydechowym?  Wymieniana była sonda lambda. . Kiedyś koleś podpiął jakiś tester diagnostyczny i wykazało że jeden z czujników chyba w wydechu ma bardzo wysoką temperature ponad 2500 stopni a drugi normalną gdzieś w granicach 1000. Byc może był to błąd odczytu z tego urządzenia tego nie wiem ale błędów obecnie nie ma.  Niestety nie mam żadnej aplikacji aby sprawdzic temperaturę tych czujników. W torque też nie mogę znależć tych czujników, zresztą nie wiem nawet który by to  był. 

Czy możesz doradzić jakąś aplikację na androida na której bede mógł to sprawdzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki masz silnik. Silników 1.7 było chyba 4 . I mimo zbliżonej konstrukcji działają na innych sterownikach i osprzęcie. Jedne dają dosyć sporo informacji inne nie. 1000 stopni w układzie wydechowym to już skrajna temperatura, jeśli czujnik taką pokazuje to sterownik odetnie procedurę wypalania a o 2000  już nawet nie ma co pisać. 

Aplikacji jest sporo. Jeśli masz elm to :

OPL DPF - jeśli nie obsłuży całkowicie DPF to wskaże temperaturę.

Car scanner - chyba najbardziej rozbudowana bezpłatna aplikacja. Musisz wybrać odpowiedni protokół i naprawdę sporo info pokazuje. Od korekt poprzez czujniki, DPF flow , temperaturę i masę innych wartości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Mój problem z pierwszego posta rozwiązany, dzięki waszym podpowiedziom, zdiagnozowałem problem.

Nie działał zawór n75 od turbo.

Sprawdziłem go jako pierwszego ale pech chciał że wtedy zadziałał,  wczoraj sprawdziłem jeszcze raz, teraz padł na amen. Wymieniłem go i samochód sprawny,  filtr dpf wypala się normalnie do 30%, spalanie spadło i moc oczywiście wzrosła.

koszt 120 zł, wymiana banalna.

 

Tak na marginesie filtr dpf nauczyłem się dopalać z tym uszkodzonym zaworem podczas jazdy, trochę karkołomne to było i nie zdrowe dla silnika (jak ktoś chce mogę napisać).

 

Jak widać problem z dpf był tylko objawem innej awarii.

 

Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kamilmg napisał:

(jak ktoś chce mogę napisać).

Ktoś może być w potrzebie teraz czy za miesiąc czy za rok.

Jak napiszesz to zostanie na forum i tak jak Ty skorzystaleś , tak może wtedy ktoś skorzystać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności