Skocz do zawartości

Tarcze i klocki Eurorepar


Rekomendowane odpowiedzi

06.12.2021 stwierdziłem, że na organizmie własnym przeprowadzę test oferowanych w serwisie Opla (i nie tylko) części brandowanych siecią Eurorepar. Jako, że do wymiany miałem na pewno klocki i tarcze tył (przebieg 47tyś km. jazda głównie miasto) to przy okazji całego przeglądu poprosiłem o wymianę na części z bradnu warsztatów Eurorepar. Myślałem, że pójdą do wymiany tarcze i klocki tył i przód a okazało się, że przód jest OK, więc podjąłem decyzję o wymianie tylko tylnego kompletu.

Zrobię mały blog-test czy jak to się zwie i opiszę jak sprawują się te części. Cena za komplet tarcze/klocki na tył to z mojej f-ry 333PLN.

Na razie co mogę powiedzieć. To wracając z przeglądu/serwisu było czuć, że z tyłu są nowe tarcze i klocki. Przy hamowaniu wszystko OK, jakichś większych prędkości nie było, bo zima jak zawsze zaskoczyła wszystkich i głównie była to jazda w tempie żółwia. Przy wymianie wyczyszczone i nasmarowane prowadnice oraz zaciski.

Jak w przypadku akumulatora Eurorepar, również tutaj napiszę co jakiś czas moje wrażenia dotyczące części i ich sprawowania się. Sam zastanawiam się jaka będzie trwałość i jakość, ale patrząc przez pryzmat akumulatora może się okazać, że to niezłe części w dobrej cenie. Zobaczymy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.12.2021 o 21:25, zloty_2000 napisał:

 

Zrobię mały blog-test czy jak to się zwie i opiszę jak sprawują się te części. Cena za komplet tarcze/klocki na tył to z mojej f-ry 333PLN.

 

No nie żartuj ze całość kosztowała 333zł? 2 tarcze i klocki za 333zl brutto?

No i ogólnie 47tys.km i wymiana tyłu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, simluczek napisał:

No nie żartuj ze całość kosztowała 333zł? 2 tarcze i klocki za 333zl brutto?

No i ogólnie 47tys.km i wymiana tyłu?

Tak całość za tylną oś kosztowała 333 brutto oczywiście plus wymiana.

I tam ogólnie 47tys km i wymiana, bo to samochód do jazdy po mieście i na krótkich odcinkach (choć i zdarzają się mi czasem przeloty 600km jednego dnia).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż z ciekawości wklepałem w internety "tarcze hamulcowe meriva B' - i patrząc na to się wyświetlać zaczęło, to 333 PLN za komplet na tylną oś to wcale nie jest tanio ;) - uwzględniając oczywiście klocki hamulcowe...

nie mówię tu oczywiście o powszechnie uznanych markach, tylko raczej o "pakowaczach";

z czystej ciekawości - warto by wiedzieć, kto klepie te części dla Stellantisa;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, pan_wAZOn napisał:

aż z ciekawości wklepałem w internety "tarcze hamulcowe meriva B' - i patrząc na to się wyświetlać zaczęło, to 333 PLN za komplet na tylną oś to wcale nie jest tanio ;) - uwzględniając oczywiście klocki hamulcowe...

nie mówię tu oczywiście o powszechnie uznanych markach, tylko raczej o "pakowaczach";

z czystej ciekawości - warto by wiedzieć, kto klepie te części dla Stellantisa;

Może nie najtaniej, ale po super taniości to się bałem iść w przypadku tego typu części. Inna sprawa, że brand Eurorepar wszystkie salony Opla mają (chyba) i byłem ciekaw jak to jakościowa. Na razie niewiele przejechałem (koło 100km) bo nowym Superbem do początków stycznia robię trasy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wszystkie salony Opla mają teraz Eurorepara - bo to marka wylansowana przez Stellantisa...

odniesienie do ceny tyczyło się raczej zdziwienia kolegi simluczek - a jakościowo to jednak Eurorepar powinien być wyżej niż przywołani najtańsi "pakowacze";

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdziwienie bierze się stąd że połączenie tanio + serwis wydaje się nierealne. A jednak...

Kiedyś kupowałem klocki do Corsy D na przód to pamiętam płaciłem 140zł i to było tanio jeśli chodzi o TRW.

Zainteresowałeś mnie tymi częściami i ich cenami. Ciekawe kto dla nich produkuje.

Np tarcze dla Motrio (Renault,Dacia) robili we Włoszech.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pośmigałem z 30-40km w śniegach i lodach z nowymi hamulcami z tyłu i z obserwacji (minimalnych na razie) sprawują się bardzo dobrze, przy hamowaniu czuć że porządnie hamują . Jak na razie jest OK. Od stycznia zacznę robić większe trasy Merivą (na razie ujeżdżam jeszcze chwilę Superb'a) i wtedy pojawi się tu więcej moich subiektywnych opinii i obserwacji na temat jakości tarcz i klocków z brandu Eurorepar.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No napisz coś jak śniegi i lody zejdą, ciekaw jezdem.

 

Miałem CB i głupie tarcze i klocki tylko na przód wyjszły prawie 1kPLN....

Ale to hamowało.

Nawet gorące hamowało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ja37 napisał:

No napisz coś jak śniegi i lody zejdą, ciekaw jezdem.

 

Miałem CB i głupie tarcze i klocki tylko na przód wyjszły prawie 1kPLN....

Ale to hamowało.

Nawet gorące hamowało.

Jak wspomniałem wyżej, od stycznia zacznę jeździć normalnie Merivą i wtedy będę opisywał co i jak. Te wspomniane wcześniej kilometry to przebieg miastowy z ruszaniem i hamowaniem i na temperatury powietrza z zakresu +8°C do -15°C i jak na razie jest OK. Zobaczymy jak będzie dalej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności