Skocz do zawartości

Kontrolka ABS świeci, brak błędów


Rekomendowane odpowiedzi

No to nowa piasta wjedzie 

7 minut temu, mateusz101195 napisał:

Na filmach

Zaraz Ci pokaże jakim kluczem to atakowałem. :lol: ale fakt filmy od nich to z przymrużeniem oka. Na jednym młotkiem w półoś napierniczał po gwincie żeby wyszła 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zaraz z takim bydlakiem wyskoczysz że koszt usługi wymiany u mechanika to będzie połowa kosztu klucza :D dolicz do tego ściągasz do sworznia i nadzieje że nic się po drodze nie upierdzieli

i pare razy na filmie coś przekłamują, widziałem pare komentarzy ze przy hamulcach jakieś imbusy z dupy wzięli i podali rozmiar gdzie realnie jest kompletnie co innego założone xD 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mateusz101195 napisał:

Na filmach to zawsze tak fajnie i prosto wychodzi, zaraz śruba nie idzie, klucz się obmyka albo sworzeń nie chce wyjśc ;P

 

No właśnie. Kiedyś w Felicji postanowiłem wymienić sprężyny w mc-person'ie i ukręciłem śrubę przy piaście bo nie dała się odkręcić. Potem trochę strachu z dojazdem do serwisu a w serwisie dopiero palnik pomógł bo nie mogli wybić śruby.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20220325_202248.jpgIMG_20220325_202243.jpg

dlatego napisałem że klucz konkretny. 

Od tego czasu już się zruinowalem na klucz udarowy i mocne klucze 3/4 . Koszt... Owego klucza...zerowy .

 

Przy każdej robocie coś może przystopować, głupia śruba co tarcze do piasty ustala potrafi krwi napsuć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mateusz101195 napisał:

Widze po necie ze piasta firmy lepszej niz kraft to koszt w granicach 300ziko(np febi)+ wymiana, która łatwa nie jest więc pewnie 200ziko trzeba dać, ale to wszystko zależy od miejscowości i konkretnego warsztatu. zanim łożysko zacznie się sypać to se jeszcze poczekasz, u mnie 220k km i jeszcze oryginalne piasty są XD 

 

No to GM montował lepsiejsze łożyska. Koledze w golfie plusie (auto kupił jako nowe więc licznik ok) przy 80kkm zaczęły szumieć łożyska z tyłu (na wakacjach za granicą).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem że robota prosta jeśli ma się konkretny klucz . Śruba na półosi siedzi ostro.  Gdybym nie ukulał takiego klucza to młotek majzel i heja. Kilka razy w łeb i pewnie też by poszła. Niestety jak samemu chce się coś robić to też poniekąd trzeba mieć czym. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mateusz101195 napisał:

No koszt zerowy, jak masz nasadke, grzechotke, sprawarke i umiesz spawać XD normalny kowalski, jak np ja, nie ma dostepu do takich cudów 

Nie przesadzaj. Nasadkę i tak byś potrzebował żeby atakować. Grzechotkę miałem starą to poszła na straty, gdybym nie miał to jakiś kawałek profila , płaskownika też się znajdzie. A co do spawarki może nie masz, ale pewnie ktoś znajomy posiada . Jakoś trzeba sobie radzić. Jak będziesz potrzebował to wbijaj uspawamy cały komplet :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, mateusz101195 napisał:

No koszt zerowy, jak masz nasadke, grzechotke, sprawarke i umiesz spawać XD normalny kowalski, jak np ja, nie ma dostepu do takich cudów 

Kiedyś też byłem zwykłym kowalskim ale po spapranej naprawie przez mechanika zacząłem sam naprawiać swoje auta.

Jeszcze wtedy nie było filmików itp.

Skrzynię biegów wyjmowałem pod blokiem a rozbierałem w piwnicy.

I był moment że mialem temp na dworze -27 st.C

Ale cóż ja jako zwykły kowalski chciałem coś zrobić.

Ale zwykły kowalski  któremu się nie chce , będzie płacił mechanikom i narzekał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności