Skocz do zawartości

Szarpnięcia przy puszczaniu/dodawania gazu


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, adam1954 napisał:

Tak na szybkiego co spojrzałem to sonda prawie cały czas stoi na bogato. Na wolnych powinna byc miarowo od 0.2 -0.9 V. U Ciebie ona cały czas stoi na ponad 0.4V a tylko czasem piknie na 0.06V

Czyli sprawdzić sondę ewentualnie wymienić na nową? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na razie ja bym zrobił reset wartosci wyuczonych , wyczyscił przepustnicę i odpalil auto bez dotykania gazu aż do włączenia się wentylatora. Potem jazda z obserwacją czy sonda ruszyła

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, adam1954 napisał:

Na razie ja bym zrobił reset wartosci wyuczonych , wyczyscił przepustnicę i odpalil auto bez dotykania gazu aż do włączenia się wentylatora. Potem jazda z obserwacją czy sonda ruszyła

U mnie w tym op comie brak opcji reset wartości wyuczonych. Były tam inne opcje ale teraz nie pamiętam dokładnie coś tam było z o2 m. In.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, adam1954 napisał:

Jezeli to masz wyszarzone to wypnij tylko wtyczkę od przepustnicy( krokowca) i podczas mycia przepustnicy samo sie wyzeruje

Nie ma nawet takiej opcji, nawet wyszarzona nie jest. Ale wykorzystam ta drugą opcję. Jutro wyczyszcze zrobię tak jak wyżej pisałeś i zrobię jeszcze raz ten test i podeślę 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jezdem w szoku, że opcom tak obsługuje CB.

Ale fakt, że ja takie staruszki podłączałem ze 20 lat temu.....

Ale i tak jezdem zdania, że do takich  fur lepszy jest stary opelscanner.

On podaje wartości, jakie powinny być, czyli podpowiada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, adam1954 napisał:

Tak na szybkiego co spojrzałem to sonda prawie cały czas stoi na bogato. Na wolnych powinna byc miarowo od 0.2 -0.9 V. U Ciebie ona cały czas stoi na ponad 0.4V a tylko czasem piknie na 0.06V

Hmm początkowo tak bo jest zimna to stoi ale potem w pętli zamkniętej już coś tam działa ale to raczej krąży w okolicach bogatych wartośći czyli ponad 0,5V.

Nie wiem czy wyprzedzenie zapłonu taki ma być? Nie mam pod ręka od astry f x16szr jak to wyglądało.

 

edit

choć jak tak patrzę to falowanie jest nie żę tylko na bogato ;)

edit2

a znalazłem coś z astry x16szr z gazem 2gen

Widzę że ja nie mam problemów (?) ze spalaniem stukowym? Kolumny Knock Retard (Oponienie spalania stukowego) są w moim przypadkowe zerowe a tutaj w corsie solidnie wartości.

 

corsa 14sz.jpg

Livedata_1999_Astra-F_Engine__X 16 SZR_201708121833.csv

Edytowane przez waldek2020

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, waldek2020 napisał:

choć jak tak patrzę to falowanie jest nie żę tylko na bogato ;)

Fakt takie jest patrzenie na telefonie.:prosze:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytowalem posta.

 

Jak tam stan świeć i kabli WN? Nie kopią kable przy chodzącym aucie? Świece dawno wymienione? Odstęp pomiedzy elektrodami na ile ustawiony bo zakładam że 1 elektrodowe świece?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności