Skocz do zawartości

Szarpnięcia przy puszczaniu/dodawania gazu


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, waldek2020 napisał:

Edytowalem posta.

 

Jak tam stan świeć i kabli WN? Nie kopią kable przy chodzącym aucie? Świece dawno wymienione? Odstęp pomiedzy elektrodami na ile ustawiony bo zakładam że 1 elektrodowe świece?

Świece były wymieniane jakoś na początku tego roku nie pamiętam teraz dokładnie. Ale na starych jak i nowych nie ma żadnych zmian. Kable miałem już że 3 razy wymieniane (urok kun) :D. Świece są 1 elektrodowe ale odstęp jaki to nie mam pojęcia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To ustaw 0,8 -0,85 mm i sprawdź, sprawdź na odpalonym aucie dotykając kabli czy kopią :) oczywiście nie powinny ale warto sprawdzić bo może jakieś lichawe.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ta sonda? IMG_20220618_092946.thumb.jpg.f1b2d50eaf346f4f3c38de72537a8e53.jpg

Godzinę temu, waldek2020 napisał:

To ustaw 0,8 -0,85 mm i sprawdź, sprawdź na odpalonym aucie dotykając kabli czy kopią :) oczywiście nie powinny ale warto sprawdzić bo może jakieś lichawe.

Dotykałem już nie raz nawet teraz i nie kopia, a z tym ustawianiem wolał bym nie kombinować bo nie uśmiecha mi się kupować nowych świec. 

A w parametrach coś mówi o EGR? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to jest sonda, odpowiedni klucz i dużo nadzieji ale nie ma jej co ruszać bo przecież tylko wymiana ma sens ale ona jeszcze działa.

 

To ustaw stare - przecież sprawdzić nowe bez ustawiania możesz szczelinomierzem żebyś wiedział na czym stoisz.

 

EGR szwankujący to byś miał problem na postoju szczególnie bo przy jezdzie jest to mniej lub wcale odczuwalne, najgorzej jak się zatnie na otwartym to wtedy ciężko wystartować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, RoKo000 napisał:

A w parametrach coś mówi o EGR? 

Opcom pokazuje dwie wartości EGR.

Pożądaną i rzeczywistą. I to się tylko porównuje.

23 godziny temu, RoKo000 napisał:

a z tym ustawianiem wolał bym nie kombinować bo nie uśmiecha mi się kupować nowych świec. 

Nic się nie stanie.

Po prostu doginasz i odginasz elektrodę.

Nie robi się tego często więc nie ma obawy że sie ułamie.

W dniu 18.06.2022 o 08:16, RoKo000 napisał:

Świece były wymieniane jakoś na początku tego roku nie pamiętam teraz dokładnie. Ale na starych jak i nowych nie ma żadnych zmian.

Stare i nowe były od tego samego producenta?

Jakie to byly świece?

Bosch ma np.odstęp elektrod 0.7-0.9 oraz 0.9-1.1 

Beru 1.0

Champion 1.0

NGK 0.8

W przypadku jednoelektrodowych można dobierać odstęp.

Dwuelektrodowe mają je w innych

A ogólnie odnośnie tytułu tematu to szarpnięcia przy dodawaniu i odejmowaniu gazu mogą też być od mechanizmu różnicowego( duży luz)

 

Nie wiem natomiast czy się tego czepiać ale zaworek par paliwa dziwnie pracuje .

Zobacz sobie na punkt np.986 wzwyż.

Rubryka Z i rubryka AI.

Masz przerwy w jego pracy a obroty masz powyżej 3000.

U mnie jak kiedyś sprawdzałem to im wyższe obroty zaworek więcej otwarty.

Co do opóźnienia stukania to spróbuj zmienić CPN do tankowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2022 o 08:31, adam1954 napisał:

W przypadku jednoelektrodowych można dobierać odstęp.

Dwuelektrodowe mają je w innych

A ogólnie odnośnie tytułu tematu to szarpnięcia przy dodawaniu i odejmowaniu gazu mogą też być od mechanizmu różnicowego( duży luz)

 

A właśnie jeżeli chodzi o te dwuelektrodowe to są lepsze od tych jedno? Bo zamierzałem na takie zmienić, i nie wiem czy się opłaca w takim aucie

https://allegro.pl/oferta/swiece-bosch-opel-astra-f-g-corsa-b-c-1-4-1-6-1-8-7009598488?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=wybrane&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_czesci-samochodowe_pla_ss&ev_adgr=Czesci_samochodowe&ev_campaign_id=14491971570&gclid=CjwKCAjwtcCVBhA0EiwAT1fY74c71q_WEvjOUDkJWyc925iNOAid5ItFOh004oCehrXSds6DuHBqkhoCl2kQAvD_BwE

4 minuty temu, RoKo000 napisał:

 

Edytowane przez RoKo000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NGK    bkr6gk   są dwuelektrodowe .

Ja boscha bym nie kupił. Sprawdź gdzie jest produkcja tych świec.

Bo ostatnio Bosch ma produkcję w Afryce.

Ale to już musisz sam sprawdzić na których się będzie lepiej zachowywał.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności