Skocz do zawartości

[Zafira A 1.8 16V 125 km] wtyczki modułu wentylatora chłodnicy. Opis


Gość ninjaczyjt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ninjaczyjt

Witam.

 

Potrzebuję opisu (schematu) pinów tych wtyczek, zwłaszcza tej co ma więcej pinów tych cienkich tej co w module sterowania chłodnicy jest po prawej stronie.

 

Wydarło mi po stłuczce kable z tą wtyczką.

 

Odtworzyłem je jeden po drugim tylko tam było kilka czarnych podobnych i nie wiem czy coś nie pomyliłem przy połączeniu w kostce (wtyczce), bo świeci mi się cały czas kontrolka chłodnicy i płyn chłodniczy mi się gotuje, czyli chyba nie działa otwarcie termostatu.

 

Nie działa też wskaźnik temperatury płynu, bo wskazówka nie reaguje na podnoszoną temperaturę silnika itp. 

Tak więc muszę dojść, który kabel odpowiada za ten wskaźnik temperatury, i otwarcie termostatu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciągnij sobie Opel Tis 2000 V116.0.D

 

 

Brązowy to masa

Z przekaźnika K13 czerwono-czarny do pinu 3

                          K14 czerwono-biały do pinu 2

                          K62  czerwono-żółty do pinu 1

Te przewody przechodzą po drodze przez złącze X128 kolejno piny 11 , 10 , 8

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ninjaczyjt

A ma może ktoś zdjęcie bądź szkic z opisem tych kabli? Byłoby mi łatwiej nic nie pomylić.

Z góry dziękuję.

Aha i jeszcze dziwna rzecz. Przyszła mi wtyczka z allegro niby z mojego modelu, ale ja w aucie mam takie 3 czarne cieńsze kabelki i różną się tylko grubością i to nieznacznie. Wszystkie są czarne, a w kabelkach we wtyczce są te kable 2 czarne i jeden czarno-zielony.

Może te kable pomyliłem i dla tego mam tą kontrolkę chłodnicy zapaloną.

No i nie załącza mi się termostat i gotuje mi wodę oraz nie działa kontrolka temperatury płynu.

Opel Zafira A 1.8 16V rocznik 2000.

Edytowane przez ninjaczyjt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ninjaczyjt napisał:

A ma może ktoś zdjęcie bądź szkic z opisem tych kabli? Byłoby mi łatwiej nic nie pomylić.

Napisałem kolorami.

Napisałem jaki program masz sobie ściągnąć.

Nie piszesz czy masz klimę czy nie

Do tego pytanie o jaką wtyczkę Ci chodzi.?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ninjaczyjt

 

17 godzin temu, adam1954 napisał:

Napisałem kolorami.

Napisałem jaki program masz sobie ściągnąć.

Nie piszesz czy masz klimę czy nie

Do tego pytanie o jaką wtyczkę Ci chodzi.?

 

Sorki faktycznie nie napisałem, że mam klimę. A silnik jednak to jest ten 115 KM, a nie a nie 125KM jak myślałem, czyli mam silnik Z18XE1.

 

Chodzi mi o wiązkę tą która ma więcej pinów tych malutkich, od środka wtyczki jest chyba 9 kabelków małych w różnych kolorach cieniutkich no i oczywiście reszta tych grubszych, ale w niższym rzędzie.

Sęk w tym że nie wiem jak dobrać wiązkę, bo w mojej wiązce nie ma tej karteczki z oznaczeniem wiązki od modułu wentylatora chłodnicy.

 

Może któryś z forumowiczów ma Zafirę A 1.8 16V model silnika Z18XE1 i mógłby sprawdzić u siebie jakie jest oznaczenie tej wiązki?

Bardzo proszę.

Będę bardzo wdzięczny :)

 

Edytowane przez ninjaczyjt
Błędy gramatyczne w zdaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o którą wtyczkę Ci chodzi .

Na schemacie jest w jednym rzędzie 14 i w drugim 6 .

Nie wiem która strona u Ciebie jest góra .

Silnik masz X18XE1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ninjaczyjt
22 godziny temu, adam1954 napisał:

Nie wiem o którą wtyczkę Ci chodzi .

Na schemacie jest w jednym rzędzie 14 i w drugim 6 .

Nie wiem która strona u Ciebie jest góra .

Silnik masz X18XE1

Znaczy chodzi o tą co ma więcej pinów (tych małych dziurek na takie igiełki), a we wtyku w module sterowania wentylatora jest więcej tych igiełkowych bolców.
Jak miałem zdjęte obudowy wtyczek (można samą górną jej część/pokrywę zdjąć) to w tej co mam zniszczoną było więcej tych małych cieniutkich kabelków.

Edytowane przez ninjaczyjt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności