Skocz do zawartości

Corsa D 1.4 16V 2010 - huczenie i buczenie z przodu.


Gość OpelekCorsa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość OpelekCorsa

Witam,
Posiadam Corse D 2010 1.4 16V z przebiegiem oryginalnym 172 tys. Zauwazylem ze na asfalcie przy szybszej jezdzie zaczyna cos huczec z przodu, buczy, huczy, jest bardzo glosnawo, ze az przeszkadza w jezdzie. Troszke nawet rezonunje chyba na kokpit i drzy. Od razu udalem sie do mechanika.
Jego zdaniem.
1. Lozyska w kolach przod sa Ok (podnosil oske do gory, nasluchiwal)
2. Jedna z przednich felg bila, zostala wymieniona byla krzywa przy okazji sie dowiedzialem. Lecz na feldze wyprostowanej juz nadal huczalo.
3. Opony przod przerzucone na tyl a tyl na przod dalej huczy.
4. Podnosil tez oske by pod obciazeniem (4 bieg) posluchac skrzyni i nie slychac tego huku.

Ja zauwazylem ze jak jade te 50+ km/h po kostce slychac mniej huczenie  na asfalcie wytrzymac sie nie da, glosno jest. Zauwazylem rowniez ze jak skrece na asfalcie jadac prosto lekko w lewo huczy  ale jak skrece na prostej lekko w prawo to normalnie cisza jak makiem zasial na te chwile setnych sekund, bo zaraz odbijam znow na proste kola i huczenie daje w kosc.

Majster mowi zobaczyc olej w skrzyni  wymienic go. Niby biegi itp wchodza normalnie, huczenie slychac gdy sie rozpedze na luzie (np ze wcisnietym sprzeglem) jak i na biegu gdy jade.

Dlaczego cichnie gdy dam na prostej drodze tak nagle kierą w prawo a w lewo nie cichnie? Czy upierac sie ze to lozyska kola? Czy trop ze skrzynia biegow?

Pozdrawiam moze ktos poratuje wskazowkami jakimis.

Edytowane przez OpelekCorsa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób były ,,sprawdzone" łożyska? Czy mechanik ruszał kołami góra-dół i na boki?

Te dźwięki mogą też być efektem starych lub nierówno zużytych opon.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OpelekCorsa

Podnosil przod auta i krecil kolami, tez odpalal na bieg i w "powietrzu" sluchal skrzyni ale nie bylo slychac huku np na 4 biegu jak zapinal.

Wlasnie te skrecenie gwaltownie lekko na prostej w prawo przy wiekszej predkosci wskazywalo by chyba to lozysko ze to w kole prawym, bo wtedy cisza sie robi. Tylko czemu mechanik uparl sie ze sa lozyska OK, bo on naslychiwal i nic nie slyszal.... moze tez tarcze/klocki?

Lozysko w prawym kole? Jezeli cichnie huczenie gdy daje "w prawo" to oznaczalo by wlasnie prawe uszkodzone?

EDIT: Rzucilo mi sie w oczy ze jedno kolo jak by szybciej sie toczylo od drugiego. Gdy on to sprawdzal. Ale to moglo byc moje widzimisie.

Edytowane przez OpelekCorsa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, OpelekCorsa napisał:

Lozysko w prawym kole? Jezeli cichnie huczenie gdy daje "w prawo" to oznaczalo by wlasnie prawe uszkodzone?

Tak. Właśnie tak jest.

 

Godzinę temu, OpelekCorsa napisał:

podnosil oske do gory, nasluchiwal

Pizda z gościa, bo łożysko nieobciążone będzie często siedzieć cicho.

 

14 minut temu, OpelekCorsa napisał:

jedno kolo jak by szybciej sie toczylo od drugiego

Nie ma to znaczenia. Auto wisi w powietrzu, mechanizm różnicowy działa, któryś klocek lekko mocniej przytrzyma i już jest różnica.

 

15 minut temu, OpelekCorsa napisał:

moze tez tarcze/klocki?

Szczerze wątpię. Na tyle mocno, że wykluczyłbym na wstępie. W takim wypadku podczas skrętu w lewo (gdy bardziej słychać prawą stronę) lekkie naciśnięcie hamulca zniwelowałoby objaw. A pewnie tak nie jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OpelekCorsa

Tylu majster nie sluchal bo niby, to stanowczo idzie z przodu auta, nie wiem czy to by tak serio rezonansowalo, huk z przodu jak by sie mialo cos rozsypac zaraz. Upre sie na to lozysko niech wymieni, tymbardziej pokaze mu ze jadac 50km na h, i skrecajac lekko kiera w prawo to huk milknie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć,

Prawdopodobnie padło mi łożysko PP, ale... Moja świeżo kupiona Corsa z 2006 roku przeszła przez ostatnie dwa miesiące mnóstwo zabiegów polegających na skręcaniu i rozkręcaniu układu napędowego, w trakcie których zostały wymienione półosie, przeguby zewnętrzne, uszczelniacze i grom wie co tam jeszcze. Objaw jest taki, że huczenie jest słyszalne od ok. 50 km/h, nasila się przy skręcaniu w lewo, co wyraźnie sugeruje łożysko, ale.. nieraz, w niejednym aucie padało mi łożysko. Nawet kilka miesięcy temu padło mi w Passacie (też PP :P ) i dźwięk był zawsze jednostajny, zmieniający się jedynie pod wpływem prędkości. Tu natomiast jest takie... hmmm "wuuuu-wuuuu-wuuuu..." jeśli rozumiecie co mam na myśli ;) Auto miało problem z brakiem oleju w skrzyni, która wyła, ale po zalaniu (a później wymianie drugi raz) - wszystko się uspokoiło.

 

Jest jakaś skuteczna metoda na potwierdzenie, że to na 100% łożysko? Przez ostatnie dwa miesiące wpakowałem już 5 tys. w to auto i nie uśmiecha mi się wymieniać "na pałę"...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ja37 napisał:

nie rób z siebie żebraka, łożysko aż tyle nie kosztuje.

Nie znasz mojego statusu finansowego, więc powstrzymaj się przed takimi radami proszę. W auto wpakowałem furmankę pieniędzy, a jeszcze muszę wymienić rozrząd bo jet wyciągnięty łańcuch, pompę wody, oba wałki rozrządu, wszystkie popychacze i dźwigienki. Na dzień dobry koszt 3 tysie, a nie wiadomo czy coś nie wybuchnie jeszcze. Więc nawet te kilka stów na łożysko zaczyna mieć duże znaczenie.

 

A pytałem o sposób weryfikacji, żeby żydować na łożysku, tylko żeby nie wymienić części, która może być dobra tylko po to, żeby dowiedzieć się, że to nie jej wina i ładować kasę dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności