Skocz do zawartości

Opel Meriva A 1.6 benzyna, 2005


Meriva16a

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Meriva16a napisał:

Coś jeszcze mogę zrobić w tym zakresie?

Możesz.

Daj zarobić mechanikowi.

Matasz się, jeszcze chcesz władować ze 200 w sprawdzenie sterownika.....

A mimo naszych podpowiedzi i tak sam nic nie sprawdzisz, chyba, że kupując i wymieniając graty.

Taniej będzie oddać komuś do roboty.

I szybciej.

 

 

A z czego to wnoszę?

Z głupiego pytania o kontrolkę, nawet nie umiesz jej nazwać.

nie wiem dalej, czy check, czy "autko z kluczykiem".

Obie mówią coś o stanie elektroniki silnika.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ja37 napisał:

Możesz.

Daj zarobić mechanikowi.

Matasz się, jeszcze chcesz władować ze 200 w sprawdzenie sterownika.....

A mimo naszych podpowiedzi i tak sam nic nie sprawdzisz, chyba, że kupując i wymieniając graty.

Taniej będzie oddać komuś do roboty.

I szybciej.

 

 

A z czego to wnoszę?

Z głupiego pytania o kontrolkę, nawet nie umiesz jej nazwać.

nie wiem dalej, czy check, czy "autko z kluczykiem".

Obie mówią coś o stanie elektroniki silnika.

 

Wybacz, że źle się wyraziłem.  Miałem na myśli "Check engine". To auto siostry i jak wspominałem, był u mechanika-elektryka i wyszło, że do wymiany sterownik silnika za 1600zł z robocizną. Dlatego pytam, to co mogę sprawdzam i próbuję wyeliminować inne możliwości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne.

Zobaczył kobitkę, to czemu ma nie zarobić?

Sterownik na allegro 50-100zł

I pół godziny roboty z wymianą i programowaniem opcomem i carprogiem.

Brawo.

1500 zarobione w pół godziny,a auto nie naprawione.

Sterownik, to jest ostatnia rzecz,która moze sie popsuć, najpierw się robi diagnostykę.

I elektroniczną i mechaniczną.

 

Sprawdzał cokolwiek, czy tylko podłączył jakiś skaner?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ja37 napisał:

No to wszystko jasne.

Zobaczył kobitkę, to czemu ma nie zarobić?

Sterownik na allegro 50-100zł

I pół godziny roboty z wymianą i programowaniem opcomem i carprogiem.

Brawo.

1500 zarobione w pół godziny,a auto nie naprawione.

Sterownik, to jest ostatnia rzecz,która moze sie popsuć, najpierw się robi diagnostykę.

I elektroniczną i mechaniczną.

 

Sprawdzał cokolwiek, czy tylko podłączył jakiś skaner?

 

No właśnie ze sterownikami do tego modelu, akurat nie jest tak dobrze, do takiego 1.4 to po 100zł znajdziesz, a do tego 1.6 to znalazłem używkę najtaniej koło 600 zł, a zazwyczaj chodzą koło 900-1000 zł.
Nie wiadomo do końca co tam zrobił, wiem tyle że auto było u niego kilka h po czym pokazał błędy i stwierdził że to z pewnością sterownik.
W poniedziałek jeszcze dajemy do innego elektromechanika i zobaczymy co on powie i zaproponuje.
W swoim zakresie wymieniłem listwę zapłonową, świece, czujnik położenia wałka rozrządu i czujnik położenia wału korbowego, w poniedziałek jeszcze sprawdzę kompresje i przy okazji za poradą z innego tematu potraktuje piny sterownika WD-40. Nie wiem czy jeszcze coś w swoim zakresie w garażu jestem w stanie sprawdzić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem w "ELEKTRO BIP" - kilka lat temu - za sprawdzenie zapłaciłem wtedy kilkadziesiąt pln - konsultowali ze mną telefonicznie co mają dalej robić.

Ja jeszcze sprawdził bym czy któryś z przewodów do sterownika nie jest zaśniedziały wewnątrz izolacji - może dawać sygnał ciągłości ale po chwili ma przerwę.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, rafalgrzegorz napisał:

Ja robiłem w "ELEKTRO BIP" - kilka lat temu - za sprawdzenie zapłaciłem wtedy kilkadziesiąt pln - konsultowali ze mną telefonicznie co mają dalej robić.

Ja jeszcze sprawdził bym czy któryś z przewodów do sterownika nie jest zaśniedziały wewnątrz izolacji - może dawać sygnał ciągłości ale po chwili ma przerwę.

 

Ok, dzięki wielkie za informacje i wskazówkę, również zwrócę uwagę na przewody i je posprawdzam. Pytałem ELEKTRO BIP - za naprawę sterownika liczą sobie 800 zł, podczas gdy konkurencja 450 - 500 zł, w poniedziałek będę jeszcze dzwonić dalej i dowiem się jak to wygląda ze sprawdzeniem u innych.

16 godzin temu, ja37 napisał:

Dobra.

A wiemy, co to za 1,6 jest?

Nie wiemy.

 

Uzupełniam, jest to 1.6 - 74 KW

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to koncert życzeń?

Wujek Google ma już święta ?

Widzi gdzie ? Czy palem pokazać ?

 

 

IMG_20221219_195917.thumb.jpg.d2312e8e89a12fa3510fb269e476f78f.jpg

 

 

Edytowane przez Navia

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zapomniałem dopisać, a może komuś kiedyś też to pomoże. W moim przypadku okazały się jednak uszkodzone wtryski. Też wyszło nietanio - zamiast 1600zł za sterownik, mamy 1000zł za wtryski. Chociaż to i tak elegancko, bo dopiero byłbym wkurzony jakbyśmy zrobili sterownik, a samochód dalej byłby niesprawny. Także dobrze przeczuwaliśmy, że sterownik to ostateczność. Wszystko po drodze było sprawdzone, zostały wtryski co od razu wychwycił inny elektromechanik i oszczędził nam nerwów i pieniędzy. Jak zazwyczaj niezbędna okazała się diagnoza u kilku "lekarzy". Pozdrawiam :).

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności