Skocz do zawartości

Oryginalne radio z AUX do Corsy C


_Krzysiek_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podobne tematy były wałkowane sto razy ale mimo to wszystkich odpowiedzi nie doszukałem się na forum. Jestem posiadaczem Corsy C rocznik 2006 czyli poliftowa z radiem CD30 Blaupunkt w kolorze czarny mat (wyświetlacz TID). Potrzebuję wymienić je na takie, które będzie posiadało z tyłu piny z wyjściem AUX żeby móc podpiąć kostkę z adapterem Bluetooth. Kolor musi zostać taki sam dlatego biorę pod uwagę wymianę przedniego panelu tylko że bardzo ciężko znaleźć CD30 MP3 spełniające te wymogi. Dlatego mam kilka pytań:

1. Czy za przedni panel z CD30 MP3 Blaupunkt z Corsy D można podłożyć ten z Corsy C (załamany i prosty)?

2. Podobnie jak wyżej tylko dawcą mogła by być np. Astra H i jak w takiej sytuacji będzie wyglądać współpraca przełożonego radia razem z wyświetlaczem BID lub GID do Corsy C?

3. Dać sobie spokój i założyć radio nie oryginalne? Może ktoś ma inny pomysł i chętnie się nim podzieli?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że ja bym tylko nie oryginalne zakładał + obramówkę i będzie dodatkowa kieszeń.

 

Nie wiem co w tym oryginalnym radiu jest takiego żę go chcesz montować w innej wersji? NIe ma USB o BT nie wspomne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za CD30 MP3 przemawia ponoć lepsza jakość dźwięku względem zwykłego CD30. Dalej idąc - za oryginalnym radiem chęć uniknięcia problemów sterowania z kierownicy i prawidłowe działanie TID-a. A Bluetooth chcę podłączyć adapterem bo potrzebuje przesyłać muzykę z telefonu dlatego szukam oryginalnego radia z tymi pinami z tyłu.

 

Tak jeszcze odbiegając od tematu - czy tylko jak mam wrażenie, że z radia CD30 (Corsa i Astra) muzyka jest jakaś przytłumiona i taka bez wyrazu? Ciężko mi to opisać ale jak wsiadam do innego auta to odbiór jest całkiem inny. Nawet w moim starym świętej pamięci Peugeot 206 ten dźwięk był głębszy i milszy dla ucha...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, _Krzysiek_ napisał:

Za CD30 MP3 przemawia ponoć lepsza jakość dźwięku względem zwykłego CD30. Dalej idąc - za oryginalnym radiem chęć uniknięcia problemów sterowania z kierownicy i prawidłowe działanie TID-a. A Bluetooth chcę podłączyć adapterem bo potrzebuje przesyłać muzykę z telefonu dlatego szukam oryginalnego radia z tymi pinami z tyłu.

 

Tak jeszcze odbiegając od tematu - czy tylko jak mam wrażenie, że z radia CD30 (Corsa i Astra) muzyka jest jakaś przytłumiona i taka bez wyrazu? Ciężko mi to opisać ale jak wsiadam do innego auta to odbiór jest całkiem inny. Nawet w moim starym świętej pamięci Peugeot 206 ten dźwięk był głębszy i milszy dla ucha.

 

CD 30 to niezbyt fajowe radio. Wstawiali go tylko na sztukę jest słabe.

Zamiana na cd30 MP3 nic nie zmieni w jakości odsłuchu. Jeśli chcesz poprawić audio, a chcesz zostać przy oryginale, to lepsze jest cd 70 navi, dvd 90. Najlepsze jest cdc 40 opera, tylko że nie ma w nim wyjścia aux i nie da się dołożyć, i nie widziałem go w kolorze blak japan, czarnym.

Edytowane przez Mery 11

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam dylemat. W końcu zmieniłem na cd70 navi wraz z wyświetlaczem Gid. Potem na wyświetlacz CID i radio cdc 40 Opera. I teraz jest ok. I zachowałem oryginalność, jak chciałem. No ale każdy indywidualnie podchodzi do tego, co chce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wybicie mi z głowy CD30 MP3 - jakbym kupił, zamontował i usłyszał to samo w głośnikach co z CD30 to chyba bym się strasznie w.... zdenerwował. Szukając kompromisu zakupie jakieś niefabryczne markowe radio. Przemyśle jeszcze kwestie czy 1DIN czy 2DIN. W każdym razie z pokrętłem głośności żeby było łatwej obsłużyć w trasie bo adapter sterowania z kierownicy dołożę w przyszłości. Doczytam jeszcze na forum jak to pospinać żeby z wyświetlaczem się nie kłóciło a jak nie znajdę to będę kolegów z forum pytał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj  mając więcej wolnego czasu chciałem wyciągnąć CarPass Op-comem z mojej Corsy żeby wylogować radio. Niestety każda próba odczytu kodu dostępu z zakładki zestaw wskaźników -- Dostęp do EEPROM kończy się wyszarzeniem wszystkich napisów i błędem interfejsu. Próbowałem na kilku wersjach oprogramowania i na każdej to samo (też te z komunikatem "Przytrzymaj przycisk kasowania przebiegu dziennego" i bez niego). Moje dwie pewne wersje, na których zczytuje praktycznie wszystko z Corsy i Astry też zawiodły. Czy ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać? A może jakaś super wersja oprogramowania bo te z gryzonia już chyba wszystkie ściągnąłem i sprawdziłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje 1.99 więc trochę lipa. Interfejs jest od chińskich braci więc też tam cudów się nie spodziewam. Chyba zapłacę parę groszy za kod i będzie z głowy. Mam jeszcze pytanie odnośnie interfejsu VXDIAG VCX NANO, który współpracuje m.in. z oprogramowaniem Tech2Win - czy jego możliwości względem diagnostyki Opla będą takie same jak w Tech2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności