Skocz do zawartości

Kontrolka poziomu oleju ..


adam1954

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzegorzyk

Dzisiaj odpiąłem kostkę od czujnika w celu zrobienia zworki i wygląda na to że wystarczy tylko odpiąć,

po odpięciu czujnika kontrolka się nie zapaliła,wiem że tak się nie powinno robić bo to pół środek ale

tak jak pisałem zrobiłem jakieś 8 tyś.km i nic nie ubyło oliwy,zresztą starą szkołą od sprawdzania stanu jest bagnet.

Przy wymianie oleju na pewno czujnik zostanie zdemontowany i się zobaczy co dalej,planuję też zmianę z 5w30 na 5w40,ale to pewnie na jesieni dopiero bo teraz więcej na rowerze się śmiga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość grzegorzyk

Dzisiaj przeżyłem szok,kontrolka zapaliła się znowu,w takich samych warunkach jak wcześniej mimo odpiętej kostki.

O co tu qwa chodzi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość grzegorzyk

Witam ponownie ,nie pisałem długo w temacie ale do żeczy.

Po ostatnich przygodach postanowiłem jednak zrobić zworkę na wtyczce,i mija 2 tyg. i jest spokój z kontrolką,przejechane jakieś 400 km w różnych warunkach.

Jeśli ktos się interesuje ,to w kostkę idealnie pasuje bezpiecznik z naszych aut (mały),całosc okręcamy taśmą i łapiemy na trytytkę żeby się nie majtało.

Jeszcze raz dodam że wiem że to środek tymczasowy,ale kto wie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam ponownie ,nie pisałem długo w temacie ale do żeczy.

Po ostatnich przygodach postanowiłem jednak zrobić zworkę na wtyczce,i mija 2 tyg. i jest spokój z kontrolką,przejechane jakieś 400 km w różnych warunkach.

Jeśli ktos się interesuje ,to w kostkę idealnie pasuje bezpiecznik z naszych aut (mały),całosc okręcamy taśmą i łapiemy na trytytkę żeby się nie majtało.

Jeszcze raz dodam że wiem że to środek tymczasowy,ale kto wie.

Jak coś jest montowane w samochodzie to powinno działać. Ponadto Meriva w niektórych wersjach silnikowych przy odpowiednich warunkach pracy spalała więcej oleju, dlatego zainstalowano to badziewie, a nie dla ładnego wyglądu kontrolki. Powodem zapalania tej kontrolki jest utrata skuteczności magnesu zamontowanego w czujniku poziomu oleju. Przy pełnym stanie magnes na pływaku zbliżony do jkontaktronu zamyka obwód elektryczny, podaje info do kompa. Rozwiązaniem jest wymiana kontraktronu na nowy, koszt w sklepie z częściami elektronicznymi ok 1zł. Możesz bez wymiany przeregulować pływak, ale jak kontraktron jest mało czuly to usterka powróci. Opis naprawy przedstawiłem na forum kilka lat wcześniej. Wymiana jest banalnie prosta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość Piotrek11977

Witam. A może odnośnik do opisu naprawy kontaktronu bo i u mnie ostatnio zaczęła się zapalać owa kontrolka mimo że stan oleju jest ok. a zamierzam wymieniać olej wiec może przy okazji bym zajrzał.

Edytowane przez Piotrek11977

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

 

Czytam Wasze informację na temat problemów z czujnikiem i widzę, że nikt nie ma pomysłu jak to rozwiązać.

Moja Meriva 1.6 też ma ten sam problem i z chęcią chciałbym poznać racjonalną przyczynę tego problemu.

Jeśli ktoś z Was uporał się z tą usterka to proszę o radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dzieję się tak, bo kontraktor się złużywa. Skutecznie pomaga zawatotowanie czujnika. Wtedy dociera sygnał do komputera jak by cały czas było pełno oleju. Sprawdzanie poziomu oleju zostaje tylko za pomocą bagnetu.

Edytowane przez pl65

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Może mi ktoś poradzić jak zdjąć wtyczkę z tego czujnika?


Może mi ktoś poradzić jak zdjąć wtyczkę z tego czujnika?

Edytowane przez albin37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności