Skocz do zawartości

Wymiana rozrządu - jaki zestaw (Z18XE)


Gość MARCEL!

Rekomendowane odpowiedzi

Ja rachunku nie biorę ale mechanik części bierze z hurtowni i morze coś pomanewrować z upustami.

To chyba za bardzo tych rozrządów nie wymieniają, od jakiegoś już czasu tu są różne opisy problemów z częściami, rozrządami, pompami wody. Mowa o firmowych częściach.

Dlatego piszemy co proponujemy, co sami montujemy i sprawdziliśmy.

Zrobisz jak uważasz w końcu to twoja kaska i pójdzie do twojego autka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Paski contitech tez sa dobre.My zakładalismy do takiej Zafiry jak Twoja zestaw INA i pompa Ruville.Ile w Lublinie za rozrzad?Kumpla sie zapytam on naprawia gdzies auto w Lublinie.

Edit

Najbardziej awaryjne moim zdaniem pompy.

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko załatwione.

Rozrząd INA (zestaw), pompa wody DOLTZ lub jakiejś innej firmy, nie pamiętam już nazwy.

Dodatkowo uszczelnienia jakieś jeśli będzie potrzeba. :-)

Podobno pompy SKF jakiś czas temu nie są już takie dobre, natomiast co do Rouville to jest pakowacz.

Mechanik powiedział, że rozrząd w Zafirze tj. Z18XE należy wymieniać co 60 000 km lub co 6 lat (ja mam 57 500 od lipca 2013 także chce to już zrobić), mimo, że w instrukcji jest napisane co 90 000. Po 90 000 km można wymienić ten pierwszy fabryczny "dziewiczy" pasek, natomiast każdy następny co 60 000 km.

P.S. Auto eksploatuje głownie na trasach z przelotową prędkością 80 km/h-120 km/h. Raczej rzadko używam auta na krótkich odcinkach. Czy taki sposób ekslpoatacji może skrócić czy wydłużyć żywotność rozrządu? Dodam, że nie piłuje auta na wysokich obrotach, ale też nie katuje na niskich.

Edytowane przez MARCEL!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Doltz wytrzymała ok 20000km, puściła na uszczelnieniu.

Nie pamiętam jaką teraz mam zamontowaną, SKF faktycznie można trafić na nie Canadyjską produkcję i wtedy są kłopoty (w moim przypadku 35000 bez problemów ale Canada).

A RUVILLE dawniej robił części dla BOSCH-a, więc nie do końca wiem czy mechanik ma rację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Doltz wytrzymała ok 20000km, puściła na uszczelnieniu.

Nie pamiętam jaką teraz mam zamontowaną, SKF faktycznie można trafić na nie Canadyjską produkcję i wtedy są kłopoty (w moim przypadku 35000 bez problemów ale Canada).

A RUVILLE dawniej robił części dla BOSCH-a, więc nie do końca wiem czy mechanik ma rację.

 

Poprosiłem mechanika aby zamówili pompę marki HEPU. To chyba dobra?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poprosiłem mechanika aby zamówili pompę marki HEPU. To chyba dobra?

Z opinii na innych forach niby najlepsza, ale taką opinie też miały SKF-y i załatwiły parę silniczków.

 

O przypomniało mi się - ja mam założone obecne na pudełku jest Kraft - na pompie kolega powiedział że było napisane Miele (w hurtowni zapytane czy są z nimi problemy - odpowiedź nie, nie było reklamacji, dobrze się sprzedają).

Z resztą jak sam tam nieraz odbieram części to obsługa doradza co może być nie tak z daną częścią, jak z reklamacją itp. Ludzie tam obsługujący znają się na swojej robocie i zamawiają części jakościowo raczej dobre, z resztą na rynku już jest od kilkunastu lat i zaopatruje kawałek południowej polski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hepu ma moja siostra od czterech lat i jest ok.Ale przy mnie była reklamowana Hepu.Ogólnie w sklepie najlepiej sie sprzedaja Doltz i Ruville podejrzeam ze wzgledu pewnie na cene. Ogólnie Hepu to chyba jedne z najlepszych, choc jak rozmawiałem z mechanikem jakosc wszystkich sie zepsuła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek wszystkie firmy robią oszczędności (czytaj wygaszają produkcję w swych macierzystych zakładach a produkcję przenoszą do państwa środka). Dlatego wolę Ruville niż Boscha. Bosch już ma niewiele zakładów w Eurolandzie, Ruville jakoś dalej robi w w D i bodajże Holandii na wyspach.

Próbowałem kupić tarcze hamulcowe do swojego autobusiku i szukając na e-baju nie było produkcji z USA, Canady same P.R.C.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.To grom wie co kupować, czy DOLZ czy HEPU czy co innego... No ale taką zamówiłem... Może lepiej było wziąć oryginalną GM (ale to też pewnie dla nich ktoś ją produkuje) i przywieźć z autem do warsztatu (bo rozrząd sami zamawiają, wtedy jest gwarancja, że będzie pasować itp. bo jakbym sam kupił zestaw rozrządu to nie dają gwarancji).

Chociaż za pewne pompa wody nawet GM, która idzie na 1 montaż jest lepsza niż nawet oryginalna GM, która idzie na części zamienne....

Haha kiedyś miałem takie auto jak Fiat 126 el, tam nie było takich dylematów :-D Nawet chłodnicy nie miał :-D Rozrząd do roboty był dopiero po 90 000 km (łańcuszek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności