Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Gaśnie po odpaleniu na zimnym silniku

1.7 74kW 16V Z17DTH gaśnie po odpaleniu zimny silnik

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tubir

tubir
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Model:Opel Meriva A
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 04 grudzień 2016 - 18:12

Witam Serdecznie

Posiadam Opla Merivę 1.7 CDTI z 2003 r. Mam problem z odpaleniem auta na zimnym silniku. Zapalam i prawie od razu gaśnie - i tak kilka razy zanim dobrze się nagrzeje i mogę jechać. Słychać przy tym nierówną pracę silnika, a wręcz takie zrywy. Najczęściej na początku po odpaleniu od razu gaśnie a po 2-3 razem chodzi już dłużej - wtedy gazuję i próbuje jechać, często po kilku metrach mi znowu gaśnie. Jak już się rozgrzeję to jadę i nie ma problemu. Powtarza się on jak samochód dłużej stoi w bezruchu, przy niskiej temperaturze.

Samochód dwukrotnie był sprawdzany na komputerze (za każdym razem u innego mechanika) i nic nie wykazało.

Czy ma ktoś jakiś pomysł co to może być? Ja jestem samochodowym żółtodziobem który wydał ostatnio na naprawę 1600 zł i chciałbym choć trochę mieć jasność co to może być i jaki może być tego koszt.

Nie wiem czy to jest jakoś bardzo istotne ale od ponad 3 miesięcy dojeżdżam do pracy zaledwie 5,5 km, wcześniej dojeżdżałem 30 km w jedną stronę, może więc problem z tym że akumulator w tak krótkim czasie niewystarczająco się ładuje?

• 0

Użytkownik jest zalogowany Pan Samochodzik

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   adam1954

adam1954
  • Zasłużony
  • 5317 postów
  • LokalizacjaOświęcim i okolice
  • Silnik:Z16XE

Napisano 04 grudzień 2016 - 18:16

A co było naprawiane za te 1600 zł.?

Gdy go ustawisz na jakiejś pochyłości przodem w dół to też ma problemy z odpaleniem?

• 0

#3 OFFLINE   tubir

tubir
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 06 grudzień 2016 - 07:23

Naprawa nie była związana z tym problemem. Na tej pochyłości nie sprawdzałem, nie mam za bardzo gdzie musiałbym zaparkować na noc.

• 0

#4 OFFLINE   adam1954

adam1954
  • Zasłużony
  • 5317 postów
  • LokalizacjaOświęcim i okolice
  • Silnik:Z16XE

Napisano 06 grudzień 2016 - 09:31

Na tej pochyłości nie sprawdzałem,

A to by wykluczyło cofanie się paliwa. 

• 0

#5 OFFLINE   marvin

marvin
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Model:Opel Zafira A
  • Silnik:Diesel
  • Nadwozie:VAN

Napisano 06 grudzień 2016 - 17:16

Mialem identyczne objawy. Nie wiem czemu mechanicy przy takich objawach nie sprawdzaja zaworu csv na pompie wysokiego cosnienia ale to nalezy zrobic w pierwszej kolejnosci. Falowanie na zimny, gasnacy silnik az ktoregos dnia nie uruchomisz. Wymien zawor koszt to jakies 360zl.
  • 0

#6 OFFLINE   tubir

tubir
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 07 grudzień 2016 - 07:20

Spróbuje najpierw z tą pochyłością, ktoś mi jeszcze powiedział że to właśnie układ paliwowy może się zapowietrzać. Potem sprawdzę ten zawór. Dziękuję za sugestie.

• 0

#7 OFFLINE   tubir

tubir
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 12 grudzień 2016 - 17:50

test pochyłości negatywny. Zaparkowałem na przodem w dół na wzniesieniu ok 15-20%, samochód stał jakieś 20h. Nic się nie zmieniło. Problemy takie same. Zauważyłem że najlepiej jak zaraz po zapaleniu od razu zagazuję i ruszę, wtedy 1-2 razy jeszcze zgaśnie i już normalnie działa. Jakbym tak zapalał bez gazu i ruszania to pewnie i z 10 razy zanim zadziałało  by normalnie.

Rozumiem że pozostaje więc kwestia zapowietrzonego układu paliwowego bądź tego zaworu csv? Można coś jescze sprawdzić samemu czy raczej mechanik tu już teraz tylko wchodzi w grę?

• 0

#8 OFFLINE   irek711

irek711
  • Forumowicz
  • 213 postów
  • Silnik:1,7 DTI

Napisano 12 grudzień 2016 - 18:36

Filtr paliwa kiedy był wymieniany ?
  • 0

#9 OFFLINE   marvin

marvin
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Model:Opel Zafira A
  • Silnik:Diesel
  • Nadwozie:VAN

Napisano 12 grudzień 2016 - 21:32

Zawor csv czy jak to tam sie pisze. Na bank.
  • 0

#10 OFFLINE   tubir

tubir
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 14 grudzień 2016 - 23:13

Filtr paliwa kiedy był wymieniany ?

Szczerze mówiąc nie wiem, jak jeżdżę tym samochodem z 1,5 roku to na pewno nie był, muszę dopytać.

• 0