Skocz do zawartości

Opel ASTRA G CHIPTUNING: plusy i minusy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

dziś zalogowałem sie na znanym forum streetracing.pl - polecam- to skarbnica wiedzy jeśli chodzi o tuning a zalogowani sa tam tunerzy, ludzie sciagający się na 1/4 mili i wszelkiej maści tuningowcy , rajdowcy itp itd. może przytoczę jedną z odpowiedzi na temat, w którym użyłem powyższego artykułu- wypowiedź jednego z bardziej znanych uzytkowników:

"Wiesz, że powietrze może zabić? Nurkowie o tym wiedzą.

Wiesz, że seryjne auto można popsuć jak nie potrafi się z niego korzystać i nie dba się o nie należycie?

 

Mając chipa możesz się cieszyć autem przez taki sam czas jak samochodem seryjnym o ile tylko robisz wszytsko o czym już 1000 razy pisalismy na tym forum. Ja mam 100% więcej mocy i seryjne graty wewnątrz silnika. I NIC się nie dzieje. Bo myślę podczas jazdy i dbam o auto. A ten artykuł to g***o i przykład nierzetelnego dziennikarstwa. Miałem nawet napisac do nich jakiegoś maila, ale mam zasadę, że z debilami nie dyskutuję więc olałem temat.

 

Podejmując decyzję o chiptuningu kieruj się renoma tunera (nazwy firm również znajdziesz na forum bo pisaliśmy o tym 1000 razy) a nie ceną czy bliskością domu"

 

Dobitna wypowiedź ale prawdziwa. czytając inne wypowiedzi, tematy, dochodzę do wniosku, że kontynuuje zbieranie kasy na chipa ;) ale decyzję każdy podejmuje sam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie panikujmy. Gdzieś czytałem, że w Niemczech robi się chiptuning w prawie 60% dieseli.

Po drugie robiąc chiptuning, przynajmniej ja, miałbym na celu podniesienie parametrów, by bezpiecznie móc przyspieszać przy wyprzedzaniu, włączaniu się do ruchu i żeby w ogóle dysponować nadwyżką mocy. Zdaję sobie sprawę, że przy chiptuningu z zostawieniem wszystkich podzespołów seryjnych raczej do wyczynowego szaleństwa takie rozwiązanie się nie nadaje.

Miałem niedawno okazję pojeździć A4 1.9 TDI zczipowaną z 110 do coś ponad 145 koni i uwierzcie, że bardzo przyjemnie się tym autkiem jeździło. Wiem, że w tej chwili z chipem to autko ma zrobione jakieś 90kkm a sam chip był robiony przy około 130kkm. Autko jeździ i nic złego mu się nie dzieje.

Jak mnie będzie stać to też kupię coś z 1.9 TDI i zchipuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja mimo wszystko wolę zmnienić samochód na taki, aby miał wystarczjąco dużą moc. Niz wydać 1200 zł. i nie mieć lub mieć gwarancję na nie wiadomo co. Jak już sobie koledzy wstawicie te chipy to daj cie znać po 50,000 km jak to się ma do trwałości silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Ja mimo wszystko wolę zmnienić samochód na taki, aby miał wystarczjąco dużą moc. Niz wydać 1200 zł. i nie mieć lub mieć gwarancję na nie wiadomo co. Jak już sobie koledzy wstawicie te chipy to daj cie znać po 50,000 km jak to się ma do trwałości silnika.

 

ja chipa za 1200 też bym w życiu nie wstawił. W dobrych i polecanych firmach typu v-tech, vtg, chiptronik to kosztuje od 1800 wzwyż. Wolę więcej zapłacić ale mieć pewność, ze ktoś to zrobił profesjonalnie i ma doświadczenie w tym co robi. Z tego co mówią ludzie jeżdżacy na chipach to nie ma kłopotu o ile dba się o samochód no i zrobi program w dobrej firmie a nie u wujka mietka czy w firmie "super mega tuning sport" z koziej wolki :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma chipa w VW 1,9 TDI i niestety silnik,skrzynia itd wyeksploatowane na maxa pomimo przyzwoitego przebiegu.Gdyby chipowanie było takie dobre,to producenci aut stosowali by je seryjnie.Najgorsze jest to,że 2 razy przydarzyło mu się tak,że przy wyprzedzaniu chip się odłączył i niewiele zabrakło do czołowki.

Uważam,że ten zabieg przyspiesz agonię nie tylko samochodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wszystko co czytam to sama teoria i uwazam ze wiekszosc z was ma racje. Tylko czas na podsumowanie tematu gdzie najlepiej i za ile zrobic chiptuning??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Uważam, że powinno się zapytać tych którzy z-chip-owali swoje auto. Ja bym kierował się marką danej firmy : dotarłem do strony firmy

- Godula w Krakowie - cena za chipowanie od ok. 1400-1800 zł w zależności od rocznika i opcji

- Jetronik we Wrocławiu - nie znam ceny ale mają markę jednego z lepszych tunerów w Polsce, bo robią np. znakomitą część aut na 1/4 mili, np. Ozzz-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności