Skocz do zawartości

Opel ASTRA G CHIPTUNING: plusy i minusy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam!

Jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość w krytyce moich wypowiedzi.

Co do chip tuningu to myślę że w każdym nowoczesnym silniku diesla jest to możliwe, jak nie przez wgranie nowego programu sterującego to przez powerboxa. Ja byłem ostatnio mojom astrą u znajomego mechanika podpiął ją do kompa i okazało się że ma wgrane dwa programy sterujące, do wyboru do koloru(nie wiem jakie miały by być przyrosty na tym drugim programie). Posiadam Astre 2.0 dti edition 100 , dopiero co ściągniętą z Niemiec. Możliwe jest że w tej wersji tak jest od nowości?Może była już chipowana?A może to jest ściema. Proszę o rade , może ktoś miał już styczność z takim przypadkiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous
Witam!

Jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość w krytyce moich wypowiedzi.

Co do chip tuningu to myślę że w każdym nowoczesnym silniku diesla jest to możliwe, jak nie przez wgranie nowego programu sterującego to przez powerboxa. Ja byłem ostatnio mojom astrą u znajomego mechanika podpiął ją do kompa i okazało się że ma wgrane dwa programy sterujące, do wyboru do koloru(nie wiem jakie miały by być przyrosty na tym drugim programie). Posiadam Astre 2.0 dti edition 100 , dopiero co ściągniętą z Niemiec. Możliwe jest że w tej wersji tak jest od nowości?Może była już chipowana?A może to jest ściema. Proszę o rade , może ktoś miał już styczność z takim przypadkiem.

 

może masz program który posiada 2 ustawienia, coś takiego jak w bmw M5 gdzie można za pomocą przycisku ustawić moc na 400 albo 507KM :mrgreen: poszukaj jakiegoś przełącznika pod siedzeniem czy coś ??? Tak na poważnie to całkiem możliwe, że jak sprowadziłeś furkę z niemiec to ma chipa-tam ponad połowa aut jest zachipowana. Jedź na jakąś hamownię-koszta około 200zł i sie przekonasz ile mocy ma twoja astra. Ewentualnie idz do komisu jakiegos i przejedź się inna DTI- gwarantuję, że jeśli masz chipa to odczujesz różnicę ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja również wybieram się ze swoją astrą II na hamownie - koszt 150zł bo już dzwoniłem i się dowiadywałem - hamownia C-tronic we Wrocławiu. Silnik 2.0 DTH i na bank było coś robione - auto przez pierwsze 21 miesiecy było cywilnym autem policyjnym i zbiera się niesamowicie. Sprzedający twierdził że auto ma 140KM ale ile ma to sie okaże jak ją shamuje - zrobie to na bank bo sam jestem ciekaw jaką ma moc i moment.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Ja również wybieram się ze swoją astrą II na hamownie - koszt 150zł bo już dzwoniłem i się dowiadywałem - hamownia C-tronic we Wrocławiu. Silnik 2.0 DTH i na bank było coś robione - auto przez pierwsze 21 miesiecy było cywilnym autem policyjnym i zbiera się niesamowicie. Sprzedający twierdził że auto ma 140KM ale ile ma to sie okaże jak ją shamuje - zrobie to na bank bo sam jestem ciekaw jaką ma moc i moment.

 

Oczywiście jesli kolega będzie tak uprzejmy liczymy na jakiś wykresik z hamowni :cry: W te 140KM średnio chce mi sie wierzyć ale jeśli to prawda to byłbyś chyba posiadaczem jednej z najbardziej (jeśli nie najbardziej) wyżyłowanych dth w Polsce :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Ja również wybieram się ze swoją astrą II na hamownie - koszt 150zł bo już dzwoniłem i się dowiadywałem - hamownia C-tronic we Wrocławiu. Silnik 2.0 DTH i na bank było coś robione - auto przez pierwsze 21 miesiecy było cywilnym autem policyjnym i zbiera się niesamowicie. Sprzedający twierdził że auto ma 140KM ale ile ma to sie okaże jak ją shamuje - zrobie to na bank bo sam jestem ciekaw jaką ma moc i moment.

 

Oczywiście jesli kolega będzie tak uprzejmy liczymy na jakiś wykresik z hamowni :) W te 140KM średnio chce mi sie wierzyć ale jeśli to prawda to byłbyś chyba posiadaczem jednej z najbardziej (jeśli nie najbardziej) wyżyłowanych dth w Polsce :)

 

Po shamowaniu autka napewno zarzuce wykresik z wynikami. Ja równierz nie wierze że to auto ma 140KM bo z tego silnika juz by nic nie zostało :lol2: - w końcu byłby to przyrost mocy na poziomie 40% :cry: ale aż sam jestem ciekaw ile wyjdzie....Po dwóch dniach jazdy wiem jedno - zużycie jest znacznie wieksze niż sie spodziewałem. Na trasie jest w granicach 5-6 ale w miescie przy dynamicznej jezdzie 9 litrów łyka bez problemu....prawie jak benzyna 2.0....a miało byc tak pieknie i średnio 6-6,5 litra :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

 

Po shamowaniu autka napewno zarzuce wykresik z wynikami. Ja równierz nie wierze że to auto ma 140KM bo z tego silnika juz by nic nie zostało :lol2: - w końcu byłby to przyrost mocy na poziomie 40% :cry: ale aż sam jestem ciekaw ile wyjdzie....Po dwóch dniach jazdy wiem jedno - zużycie jest znacznie wieksze niż sie spodziewałem. Na trasie jest w granicach 5-6 ale w miescie przy dynamicznej jezdzie 9 litrów łyka bez problemu....prawie jak benzyna 2.0....a miało byc tak pieknie i średnio 6-6,5 litra :)

 

 

Hmm spalanie jest jak najbardziej normalne.Wiec nie wiem czemu się dziwić....tzn 9 litrów to spala na krótkich trasach po mieście W końcu masz 2.0 a nie 1.2 więc cudów nie oczekuj.Chodź ja jak pieszczę pedał gazu na trasie do ok 5 a nawet poniżej zejdę a w mieście około 78 w zależności jak mnie "fantazja" ponosi:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności