Skocz do zawartości

Opel vectra - sprowadzenie z niemiec


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Czy ja wogóle dobrze zrobiłem wybierając tą vectre?? Niby byłem na nią zdecydowany na 101% ale teraz jak przyszło co do czego i dziś jak tam jade na 17 podpisywać umowe i się odrobine wacham czy nie mógłbym wybrać może czegoś lepszego i czy nie będe żałował, czy nie będzie awaryjny i czy będe z niego zadowolony. Fakt że ten diesel 150KM ma same wysokie opinie i każdy go chwali ale zawsze jest to ale ;)

 

[ Dodano: Pią Lut 09, 2007 19:13 ]

jestem już po podpisaniu umowy. tak jak Panowie obiecałem, oto zdjęcia mojego nowego nabytku (sory za jakość ale robione komórką, za około 3 tygodnie jak wszystko pozałatwiam i ją odbiore zrobie zdjęcia cyfrówką i je Wam udostępnie):

 

http://img103.imageshack.us/img103/8116/zdjcie002hd5.jpg

http://img248.imageshack.us/img248/5672/zdjcie003np9.jpg

http://img248.imageshack.us/img248/4048/zdjcie004fw9.jpg

http://img248.imageshack.us/img248/7963/zdjcie005of0.jpg

http://img77.imageshack.us/img77/9815/zdjcie006mv7.jpg

http://img248.imageshack.us/img248/4906/zdjcie007ja2.jpg

 

 

Jak Wam się podoba. Wypowiadajcie się. Dobrze zrobiłem wybierając vectre czy też nie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

powiem Ci szczerze że w internecie ten kolor wyglądał na taki przytłumiony szary. Przyjechałem tam do salonu i patrze, stoi jakaś vectra (stało ich tam kilka) i sobie tak myśle ale piękny kolor ma ktoś gust taki sobie zamówić, ciekawe jak ten mój będzie wyglądał. Wchodze do salonu i Pan mi daje kluczyki i mówi prosze sobie iść i obejrzeć, samochód stoi przed salone, proszę go sobie zapalić zobaczyć jak chodzi wiec biore kluczyki wychodze przed salon wciskam guzik żeby zobaczyć który się otworzy a ten który się otworzy tzn że jest mój i nagle patrze otwiera się ta o której myślałem przed wejściem że ma taki piękny kolor, wciskam drugi raz bo nie wierze a tu znów ona mi mryga światłami a później obejrzałem ją i powoli doszedłem do siebie bo nie wierzyłem że ona jest włąśnie moja, ten kolor jest cudowny, nie sądziłem że trafie na coś takiego, jest wręcz super. Pali elegancko, ma piękny dźwięk silnika jak rasowy disel poprostu cudo.

 

 

 

poprawiłem orty/blowal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

możecie dać mi jeszcze kilka cennych rad jak należy jeździć dieslem a jakiej jazdy należy unikać??

Kiedy i jak należy go zapalać i gasić.

Sory że o to pytam ale niegdy nie miałem nawet przyjemności jechać jako pasażer samochodu dapędznego silnikiem wysokoprężnym a co dopiero prowadzić taki samochód stąd moje niedoświadczenie i tej kwestji.

Niechciał bym popełnić jakiegoś błędu który mógłby teraz lub w przyszłości przyczynić się do jakiejś awarii samochodu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze abyś gasił około 3 min po zatrzymaniu sam.. a to wydłuży bez awaryjność turbo :lol: zresztą dostaniesz instrukcję obsługi tam będą wskazówki co do ekonomicznej jazdy. biegi obroty maks - min;itp.. teraz jest okres ujemnych temp.. jeszcze bardzo ważne aby uruchamiać silnik po zgaśnięciu kontrolki podgrzewania świec żarowych :!: ale myślę że wiesz o tym :wink:;):)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a jak jest z ruszaniem. Wiem że na zimnym silniku trzeba odczekać pare minut żeby się nagrzał a jak jest z tą kwestią gdy np przyjechałem do sklepu, zrobiłem zakupy co zajeło mi jakieś 10- 15 min i czy po takiej przewie też go musze nagrzewać czy moge go zapalić i odrazu jechać??

Powiedz mi jeszcze jak wiesz co to jest za kontrolka która przedstawiam bok samochodu na czerwonym tle bo jak oglądałem tą swoją vectre i zapaliłem ją to ona się właśnie świeciła.

Nie było tam żadnej kłódki czy klucza.

Po prostu był bok samochodu i świeciła na czerwono.

Czy to tak musi się świecić czy zgaśnie po jakimś czasie??

A może wiecie skąd można pobrać instrukcje do tego silnika bo chętnie bym sobie przestudiował ją przed odbiorem samochodu.

 

 

 

poprawiłem błędy/blowal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o temp.. ujemne to wprost przeciwnie należy jak najszybciej podjąć jazdę aby silnik nabrał dostatecznej temperatury natomiast jeżeli ponownie siadasz w dalszą drogę po krótkiej przerwie niema tu nic do rzeczy abyś musiał odczekać :) zasiadasz i jedziesz natomiast swiece zarowe mają sterownik i zalezy od temperatury otoczenia jak długo bedą podgrzewać komorę w dodatnich temperaturach możesz nawet nie zauważyć kontrolki świeć zarowych :wink: natomiast sprawa kontrolki to przeleciałem wszystkie w instrukcji astra II dti i jest z bokiem tylko jedna odpowiadająca za imobilizer ale na tle samochodu jest pionowo jeszcze klucz :scratch: może w twoim sam.. taka kontrolka odpowiada za coś innego bo to przecież rocznik 2007 jeżeli chodzi o instrukcję to najlepiej zakupić sam naprawiam; coś w tym stylu ja nabyłem taką w norauto bo z tej którą dostaniesz to wiele się nie dowiesz :lol: bo wszystko jest sprowadzone do zawężonej wiedzy o podzespołach silnika a już o drobnych naprawach wcale niema ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eżeli chodzi o temp.. ujemne to wprost przeciwnie należy jak najszybciej podjąć jazdę aby silnik nabrał dostatecznej temperatury

ale trzeba odczekać chwilkę, żeby olej dotarł we wszystkie miejsca

 

najważniejsze abyś gasił około 3 min po zatrzymaniu sam.

słyszałem, że minuta wystarczy., ale pewnie 3 nie zaszkodzą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności