Skocz do zawartości

c16nz z wałkiem od 1.3S + komp c13n


GrzECHO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pozwolę sobie odkopać temat ;)

 

Zainspirowany tym tematem, postanowiłem trochę podłubać przy swojej Astrze z C16NZ...

Aktualnie komputer C13N o numerach 01227887 jest w drodze i na dniach będę go zakładał :)

Ale pytanie mam odnośnie wałka... Udało mi się znaleźć na szrocie wałek wraz z całą obudową, na 99% z 1.3. I teraz mam problem z jego identyfikacją. Nigdzie nie mam nabitej żadnej literki, oznaczającej rodzaj wałka :/ A jest to oryginalny GM. Zastanawiam się, w jaki sposób mogę teraz dojść do tego, jaki to wałek? Mierzyłem suwmiarką krzywki i ich wznios wyszedł mi 5/5 mm (31/26, 31/26mm). Dopuszczam błąd pomiaru, bo była to stara suwmiarka :P Myślę, że może być to wałek z 13NB, czyli z oznaczeniem A, ale jak mogę się upewnić? :/

Oprócz tego - czy przy zmianie wałka, pozostaje stare kółko rozrządu, czy dostawiam te z nowego wałka?

 

Pozdrawiam! :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

andrzej_m55, już wszystko uzupełnione, jak należy ;)

Powiem Ci, że wszystkie te wysokości krzywek już prawie znam na pamięć, bo ten temat nie daje mi spać :P Tak, jak pisałem - nie mam wybitej żadnej literki, mogę opierać się tylko na wymiarach krzywek, co sugerowałoby wałek 'A'. Tylko czy na pewno? Czy jest jeszcze jakiś inny sposób?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArKos, przesłane przez Ciebie tabele znam prawie na pamięć :mrgreen:

Chodzi o to, że nie mam na niej wybitej żadnej litery... Od strony aparatu zapłonowego mam wybite tylko '2' i jakieś dwie pionowe kreseczki. Oczyściłem go i oglądałem pod lupą, ale tam nic nie ma :cry:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie jestem w stanie doradzić

pooglądaj go dokładnie, może między krzywkami ma coś nabite, może jakiekolwiek inne cechy ma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArKos, dzięki za odpowiedź.

Szukałem oznaczeń wszędzie i nic nie ma. Ktoś na KTK powiedział mi, że ta dwójka i kreseczki oznaczają wałek... Tutaj pozwolę sobie zacytować:

 

"To jest ten "słabszy" wałek z rodziny wałków "B"... B ma 282st a ten 280 czy jakos tak"

 

Hmmm....

 

Edit: Sprawdziłem właśnie tego kompa i ma numer 01227887, czyli wychodzi na to, że pochodzi od C13N, ale jest inny EPROM - Delco APZT 0498, który podobno występował w C16NZ... :?:

Opieram się na tej stronie: http://www.chiptuning.boo.pl/index_pliki/chipy.htm

Opłaca się to wsadzać do C16NZ czy żadnej poprawy w osiągach nie będzie? :?:

 

No i wychodzi na to, że zamieniłem kompy na prawie ten sam... :mrgreen: Wymieniłem samą kość, stara, jaka u mnie była, to AZFP 9149.

Czy jeśli znajdę komputer z tym prawidłowym oznaczeniem, to wystarczy, że przełożę kości, czy jednak te całe pudło ma jakiś wpływ na osiągi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

niezlego kopa w silniku c16nz daje przepustnica z c18nz... kumpel mial takieko kazia z kompem od c13s i przepustnica od c18nz, wózek naprawde dawał rade... bez problemów objezdzał calibre z silnikiem c20ne!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności