Skocz do zawartości

Opel Zafira 1.8, 125km- dusi się przy przyspieszaniu


Gość basten99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Objawy dziwne - do tej pory Zosia pracowała normalnie, przyspieszała, etc.

Ale ostatnio już dwa razy miała miejsce taka akcja:

Przy ruszaniu troszkę ostrzejszym spod świateł autko wyraźnie "skacze", przy 1,5 tys. obrotow już na jedynce; zmieniam bieg i też robi "żabę" jakby się dusiło; na trójce też się dusi ale powoli wchodzi na wyższe obroty "skacząc" i szarpiąc aż zapala się magiczna lampka na desce (awaria elektroniczna, etc.) i samochód wyraźnie przestaje tak dobrze reagować na pedał przyspieszenia...dojeżdżam do następnych świateł, gaszę silnik. Zapalam i wszystko jest ok poza nieszczęsną lampką na desce - samochód znowu działa normalnie i reaguje na pedał.

Zostawiam go na noc pod domem, rano wsiadam, lampka się nie świeci, autko działa normalnie.

Tydzień potem (wczoraj wieczorem), podobna akcja - w trakcie jazdy. Rano nie sprawdzałem, czy lampka zgasła i błąd się sam skasował, ale zaczynam się trochę bać co z tym zrobić, bo za tydzien jadę na wakacje i nie wiem co z tym zrobić.

Pomóżcie, bo nie mam zielonego pojęcia co to jest...........

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apala się magiczna lampka na desce (awaria

elektroniczna, etc.)

to odczytaj bledy

a dowiesz sie co jej dolega

 

tu nikt nie bedzie zgadywal

mozliwosci jest wiele

moze to przepustnica moze czujnik pedalu gazu

chesz wymieniac w ciemno ??

blad sie sam nie kasuje

zostaje zapisany w ECU

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wciskasz gaz i hamulec do oporu

klucz na zaplon(nie odpalasz silnika)

i liczyc mrugniecia kontrolki

albo silnika z piorunem albo auta z kluczem

 

opisywalem to juz na forum

 

na zworke silnika z18xe i y18xe sie nie da

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie :drunk:

kody sa 4 cyfrowe

liczysz i spisujesz na kartce

 

jest jeszcze wersja w ktorej kod pojawia sie w calosci

nie wiem jak bedzie u Ciebie

sprawdz to dokladnie :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zabawię się w szyfranta i będę chociaż wiedział przed wizytą u mecha co się święci...:beer:

 

Zastanawiam się czy to nie czujnik położenia wału.... bo słyszałem, że wtedy może być taka reakcja...trochę głośno mi warczy po starcie na zimnym silniku Zośka...i jest mały metaliczny dźwięk przy rozruchu...potem się ucisza, jak się rozgrzeje...to się wszystko jakoś naraz pojawiło, więc może to ten czujnik...bo nie mam pojęcia co jeszcze :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności