Skocz do zawartości

Pompa paliwa przekaźnik nie odpala


Gość sonny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mój problem polega na tym, że samochód nie odpala - pompa paliwa nie pracuje

Jak wyciągnę przekaźnik pompy paliwa i zepnę na krótko to auto odpala i wszystko jest Ok, tylko pompa wtedy pracuje nawet przy wyłączonym silniku.

Jak podłączę przekaźnik to auto raz odpali raz nie a czasami zgaśnie podczas jazdy, na krótko nie ma tego problemu.

Mechanik twierdzi, że jest to wina komputera i trzeba go wymienić

Czy ktoś miał może podobny problem czy nie wystarczy wymiana samego przekaźnika, skoro na krótko pracuje?

Dodatkowo mechanior powiedział, że jak nie wymienię kompa na nowy to sytuacja będzie się pogarszać aż auto stanie na dobre. Nie wiem czy nie próbuje mnie naciągnąć bo chce za ta naprawę 500 zł

Dziękuję za wszelką pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Miałam ten sam problem miesiąc temu-niestety nie ma innej możliwości jak naprawa sterownika-jeśli znajdziesz dobrego który się na tym zna-nowy kosztuje ok 5tysięcy a problem napewno nie zniknie.Ja mam wymieniony na używany i narazie chodzi jak należy a elektromechanik twierdzi że będzie sprawny jeszcze co najmniej10lat .Kosztował mnie 450 zł razem z robocizną która trwała 20 minut-Zatem powodzenia!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie znalazłem gościa, który twierdzi że naprawia takie sterowniki i daje jeszcze rok gwarancji. Rozmawiałem z nim telefonicznie i powiedział ze z mojego opisu wynika na 100% jest to walnięty sterownik. Chce za tą naprawę 450 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam nadzieję, że przekaźnik sprawdziłeś. Kiedyś w Renault Clio miałem podobną sytuację. Tam walnęło zasilanie sterowania przekaźnika. Podłączyłem je na krótko od bezpiecznika zapłonu bo samochód był bardzo potrzebny a sterownika w rozsądnej cenie nie szło kupić. Jeździł tak do końca . Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, miałem podobny przypadek, tzn pompa czasami nie dawała paliwa i mechanik wymienił mi pompę, na drugi dzień jechałem do pracy i po przejechaniu niecałego kilometra sytuacja powtórzyła się, samochód zaczął się dławić albo zgasł tak poprostu i później już nie chciał odpalić. Samochód stał trzy dni u mechanika tego co wymieniał mi pompę ale i tak nic nie znaleźli. Kiedy odbierałem samochód to powiedział że zrobili tak że pompa załącza się zaraz po przekręceniu kluczyka i jeśli to pomoże to bedą wiedzieli co zrobić. Jakimś cudem udało mi się dojechać do domu (ok 80km) ale na drugi dzień bylo to samo, samochod wcale nie odpalił. Jak mi się udało go odpalić to pojechałem do elektryka (sprawdzonego) i na drugi dzień samochód był zrobiony, z tego co mówił to podmieniali wszystko co się dało i na końcu został im komputer, który ostatecznie był uszkodzony. Po wymianie na uzywany nie mam już probelmu z samochodem, całkowity koszt w moim przypdaku to 150zł z czego 100zł to komputer a 50zł robocizna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojechałem do tego gścia wyciagnął komputer zrobił dał na piśmie gwarancje przejechałem autem ok 130 km i jak na razie jest ok

Wyglada na to że faktycznie komputer był walnięty

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności