Skocz do zawartości

Biały dym,ubytek płynu,kontrolka


Gość mroczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum.mój problem z merivką 1.7 cdti 100k.jest następujący. Autko kopiłem miesiąc temu, zostało sprowadzone z Włoch i stało prawie rok w Polsce. Pierwsza rzecz to biały dymek nie zawsze ale się zdarza i nie zawsze na zimnym silniku.

Dwa to ubytek płynu chłodzącego jest to wyciek bo na dole pod silnikiem wisi kropla i zawsze robi się na postoju plama.

Trzy to często zapala mi się kontrolka serwisu wraz z autkiem w poślizgu (co kolwiek to znaczy)wziął mi znajomy pod kompa i wyświetliło awarię czwartego wtrysku. Ponadto wydaje mi się że zaczynam słyszeć podczas jazdy takie tyrkotanie. Jak przyśpieszam to przestaje.Proszę o poradę co z tym wszystkim robić.

Pozdrawiam.

 

Zmieniłem tytuł/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa to ubytek płynu chłodzącego jest to wyciek bo na dole pod silnikiem wisi kropla i zawsze robi się na postoju plama.

jestes pewien ze to nie od klimy?

Trzy to często zapala mi się kontrolka serwisu wraz z autkiem w poślizgu (co kolwiek to znaczy)wziął mi znajomy pod kompa i wyświetliło awarię czwartego wtrysku.

ESP nie ma nic wspolnego z wtryskiem...

i nie kontrolka serwisu a check engine a autko w poslizgu to od ESP/ABS

sprobuj samemu zczytac bledy

.Proszę o poradę co z tym wszystkim robić.

zczytac bledy... i podac kody...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem ten wyciek i robi się biały nalot więc chyba jes to z ukladu chlodniczego tylko za Boga nie mogę dojść z ktorego miejsca gdzieś ścieka z gory ale nie widać ani z tamtąd ani z dolu a co do blędow proszę o pomoc jak to zczytać słyszałem coś o metodzie gaz hamulec ale nie wiem jak to się robi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do blędow proszę o pomoc jak to zczytać słyszałem coś o metodzie gaz hamulec ale nie wiem jak to się robi.

masz 2 wyjscia albo jechac do mechanika albo poszukac na forum i samemu sprobowac...

nawet ci sie nie chce poszukac...

nie mogę dojść z ktorego miejsca gdzieś ścieka z gory

byles na kanale?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem na kanale juz parę razy no nic czuję ze sam nie dam rady chyba trzeba będzie odwiedzić jakiegoś mechanika no i sprawdzić co z tym wtryskiem.dziękuje za próbę pomocy.pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem wczoraj u mechanika autko zostało podpięte pod komputer diagnoza następująca wtrysk w dziewiędziesięciu paru procentach sprawny narazie bez paniki lecz szwankuje zawór egr i podobno stąd te kontrolki które świecą i ten dymek też sie moze przesto odczasu pojawiać.Teraz mam pytańko gdzie najlepiej kupić ten zawór i ile za to zaplace. A co do ubytku plynu to jeszcze nie znalazlem miejsca wycieku. pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli elektronika w nim nie padła to może warto wyczyścić tylko

tak z ciekawości jak to wtryski w 9x% sprawne??czym to sprawdził?jak obliczył?bez wyjmowania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

bez paniki lecz szwankuje zawór egr i podobno stąd te kontrolki które świecą i ten dymek też sie moze przesto odczasu pojawiać.Teraz mam pytańko gdzie najlepiej kupić ten zawór i ile za to zaplace.

mroczek, ale zawór EGR to się zaczyna kwotą od 500 zł. to nie jest takie chop siup :beer: że kosztuje parę groszy u mnie wywalało błąd P2279-związany właśnie z zaworem EGR.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie wiem jak zdiagnozował ten wtrysk,ale co do zaworu egr to nie jest najgorzej bo akurat do tego modelu znalazłem za dwieście złotych i podobno orginał nie pamiętam nazwy firmy taka dziwna ale zeby sie upewnić to muszę odczytać numery na starym tylko nie mialem jeszcze czasu a przedewszyskim muszę go znaleść bo nie wiem gdzie on się znajduje apropo może ktoś sie orientuje gdzie on jest to by było łatwiej z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności