Skocz do zawartości

Komunikat-płyn chłodniczy


Gość pankierownik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pankierownik

Witam

pisałem juz kiedys ze mam duze cisnienie w zbiorniczku wyrównawczym,przez to płyn mi ucieka gdzie sie tylko da. Moje pytanie czy na komputerze powinien sie pojawiac komunikat ze płynu mam za mało? Bo nic takiego sie nie pojawia,a bywa ze dolewam nawet litra ci 2-3 dni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek22

Ja mam tak samo duze Ciśnienie w zbiorniku wyrównawczym, i po przejechaniu paru km przewody chłodnicze robią sie strasznie twarde, jakby woda nie miała obiegu tylko sie zatrzymywala w pewnym miejscu i wytwarzało sie przez to ciśnienie. Jak odkręce potem korek od zbiornika to od razu powiększa mi się poziom płynu chłodniczego, i strasznie paruje.

Ja np: mam pocoącą się znacznie uszczelke pod głowicą... i sądze że to dlatego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankierownik

ale masz jakies plamy oleju w zbiorniczku?

Bo ja nie mam,zbieram sie własnie do zrobienia uszczelki ale na 100% nie wiadomo czy to ona

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale masz jakies plamy oleju w zbiorniczku?

Bo ja nie mam,zbieram sie własnie do zrobienia uszczelki ale na 100% nie wiadomo czy to ona

a moze wystarczy korek zmienic na zbiorniczku wyrownawczym plynu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korek wymieniony,nic nie dało. A co z tym komunikatem,jest on czy nie?

spojrzalem do instrukcji vectra C, i tam jest napisane ze ikonka chlodnicy pokazuje sie na wyswietlaczu obrotomierza w przypadku gdy poziom plynu jest zbyt niski.

Siedzialem i jezdzilem Astra H w czasie gdy wybieralem auto ale nie pamietam czy tam jest tak samo to rozwiazane jak w vectra c. reasumujac komunikat powinien sie pokazac byc moze w astra H jest to na wyswietlaczu komputera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo nie każda astra G miała czujnik poziomu w zbiorniczku wyrównawczym. Natomiast każda astra H miała. I przy małej ilości płynu powinien wyskoczyć błąd. Od dołu zbiorniczka powinna być wtyczka od czujnika. Odkręć cały zbiorniczek i luknij miernikiem czy czujnik działa. Jak ubywa Ci tyle płynu to szukaj przyczyny na pewno nie w czujniku :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankierownik

Z tego co mi wiadomo nie każda astra G miała czujnik poziomu w zbiorniczku wyrównawczym. Natomiast każda astra H miała. I przy małej ilości płynu powinien wyskoczyć błąd. Od dołu zbiorniczka powinna być wtyczka od czujnika. Odkręć cały zbiorniczek i luknij miernikiem czy czujnik działa. Jak ubywa Ci tyle płynu to szukaj przyczyny na pewno nie w czujniku :)

po szukam tego czujnika,bo mi nic sie nie zapala ani nie wyswietla na kompie. Wiem ze ubywanie płynu to nie wina czujnika ale dlaczego przy okazji sie nic nie wyswietla

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marceli szpak

z17dth ma taką samą głowicę jak y17dt, może się mylę, ale i problem z jej nieszczelnością po 5-6 latach użytkowania może być ten sam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności