Skocz do zawartości

Opel Astra H - rozrusznik


Gość niedzwiadek1983

Rekomendowane odpowiedzi

Gość niedzwiadek1983

PROŚBA O POMOC

posiadam asterkę jak w temacie. Od pewnego czasu ciężko odpalała, aż tu nagle nic. :drunk: Pierwsze co przyszło mi na myśl to rozrusznik. Trafione w 100%. Otóż szczotek prawie brak a wirnik w punkcie styku ze szczotkami nadpalony. Stojan i tulejki ok. Pierwsze co mi przyszło do głowy to wymiana szczotkotrzymacza i przetoczenie powierzhni styku wirnika ze szczotkami. Koleś jednak namówił mnie na nowy rozrusznik twierdził że po przetoczeniu szczotki szybciej będą się zużywać. Zrobiłem jak mówił. KUPIŁEM NOWY. Zakładam i du.... Odpala ale trzeba kręcić i kręcić, szarpie całym silnikiem. Jak odpali chodzi równiutko. Pytanie moje jest takie czy to może być wina słabego elektromagnesu który nie morze wyżucic bendiksa i zazębić się z kołem zamachowym? [/b]

 

 

 

 

poprawiłem tytuł/Kacper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niedzwiadek1983

Witam ponownie widzę brak zainteresowanych, umiesz liczyć licz na...

Poradziłem sobie sam. Problem był następujący. Rozrusznik który zakupiłem był nowy ale nie fabrycznie nowy, było to rzemiosło,nie powiem wszystko było ok kręcił, bendiks odbijał ale nie odpalał z powodu nie zazębiającego się bendiksa z wieńcem koła zamachowego (dwumasowego) Próbował ale nie dawał rady, szarpał silnikiem. Raz na 10 strzałów odpalił Ale jak nowy to powinien palic 1 na 1 Dodam tylko że jakiś czas temu wymieniałem dwumasówkę więc problem z brakiem zębów na wieńcu wykluczony.Okazało się że odlew korpusu minimalnie różnił się od oryginału co za tym idzie nowe koło nowy bendiks i korpus minimalnie przesunięty? Otóż bendiks odbijał się od wieńca prubował zaskoczyć ale wybijało go stąd SZARPANIE w momencie kiedy znalazł trochę wyrobione zęby zaskoczył i odpalił. Rozrusznik zwróciłem zdecydowałem się na regenerację starego Wirnik do wymiany i szczotkotrzymacz, bendiks został stary, ten który pracował wcześniej z kołem zamachowym, koszty oczywiście mniejsze i to znacznie. Zakładam rozrusznik po regeneracji Korpus, bendiks, automat (elektromagnes) stare, wirnik i szczotkotrzymacz nowe i co? 10 na 10 pali na dotyk.

Jedna uwaga nie wszystko co nowe i się świeci znaczy lepsze, nie twierdze że do du... ale w moim przypadku tak. Rozrusznik który kupiłem był b.dobrej jakości i podejrzewam że w autku z trochę przechodzonym kołem zamachowym też paliłby 10 na 10. Mam nadzieję że ktoś wyciągnie z tego co opisałem jakieś wnioski i że pomogę komuś w podobnej sytuacji. Mogę polecić pana który zajmował się moim rozrusznikiem i jest nie drogi poza tym miły gość z którym idzie się dogadać.

J&J auto Jarosław Krzystek

Pszenno /koło Świdnicy

panków 44

woj dolnośląskie

tel.502424952 :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności