Skocz do zawartości

Glosna praca silnika


Gość wilu136

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wilu136

Jestem nowy na forum i chcialbym sie najpierw przywitac.

 

Od 2 miesiecy jestem posiadaczem Astry H kombi 1.7 dcti 101KM z roku 2008.

Autko ma przebieg 72tys km. Generalnie fajnie , przyjemne w prowadzeniu autko. i do tego pali 6.5l/100km.

Jestem tylko zaskoczony nieprzyjemnym klekotem jaki slychac w kabinie. Podczas przyspieszania slychac taki twardy klekot, a jak dojdzie do 2000obr i wyzej to ten klekot sie nasila. Jakby zmienial sie kat wtrysku i pozniej deczko cichnie.

Czy wy tez macie takie odczucia, ze ten silnik jest nieprzyjemnie glosny??

 

Dodam ,ze mam okazje jezdzic innymi astrami h cdti 1.7 ( firmowe ) niektore po przebiegu 150kkm i wiecej i one chodza inaczej ( ciszej)

Moze to byc wina zaworow, badz oleju?? Zalany jest od 2 tys km olejem GM 5w30.

 

Bylbym wdzieczny za sugestie.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na forum i chcialbym sie najpierw przywitac.

 

Od 2 miesiecy jestem posiadaczem Astry H kombi 1.7 dcti 101KM z roku 2008.

Autko ma przebieg 72tys km. Generalnie fajnie , przyjemne w prowadzeniu autko. i do tego pali 6.5l/100km.

Jestem tylko zaskoczony nieprzyjemnym klekotem jaki slychac w kabinie. Podczas przyspieszania slychac taki twardy klekot, a jak dojdzie do 2000obr i wyzej to ten klekot sie nasila. Jakby zmienial sie kat wtrysku i pozniej deczko cichnie.

Czy wy tez macie takie odczucia, ze ten silnik jest nieprzyjemnie glosny??

 

Dodam ,ze mam okazje jezdzic innymi astrami h cdti 1.7 ( firmowe ) niektore po przebiegu 150kkm i wiecej i one chodza inaczej ( ciszej)

Moze to byc wina zaworow, badz oleju?? Zalany jest od 2 tys km olejem GM 5w30.

 

Bylbym wdzieczny za sugestie.

 

Pozdrawiam

ja bym na poczatek zmienil olej na lepszy np.motul,lub inny dobry(zaden Castrol,mobil czy Lotos),zalal dobrym napedem(verva) i sprawdzil objawy,bo jesli faktycznie jest taki przebieg to ciezko czegos sie czepiac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wilu136

Tankuje na BP lub statoil, raz zwykly diesel innym razem te ulepszone wersje ultimate czy jak im tam. Roznicy nie wyczulem.

O tych olejach GM naczytalem sie juz troche i to mi nie daje spokoju, jedni chwala inni gania.

 

W tygodniu bede jeszcze testowal taka sama astre z przebiegiem 50tys , zobacze co w tamtej "piszczy"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 6arnold6

Ja miałem tak jak obudowa filtra powietrza była pęknięta i z czasem wąż się zsunął. Silnik dziwnie chodził. Głośny klekot. Po wymianie wszystko ucichło. Tylko ze mam silnik 2.0DTH

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek22

Ja miałem tak ze obudowa od filrta powietrza sie poluzowała i wpadała w rezonans i autko chodziło jak traktor;p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności