Skocz do zawartości

Jaki olej?


Gość mroczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam merivke1.7 cdti 2004r 100 koników 120 tyś przebieg i wlałem olej GM 10W40 ACEA A3/B3.API SL/CF i mam wrażenie że nie jest to za dobry olej dodam jeszcze że nie mam specjalnie wycieków a pomimo to dolewam około 0.5l. na tysiąc kilometrów.Jaki olej bylby lepszy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlałem olej GM 10W40 ACEA A3/B3.API SL/CF i mam wrażenie że nie jest to za dobry olej

zdecydowanie nie jest to olej do tego silnika... lej jak radza wyżej dexosa 2 5w30 bo na 0w to lepiej po półsyntetyku nie przechodzić...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5w30 bo na 0w to lepiej po półsyntetyku nie przechodzić...

Ja bym z 10 na 5 nie przechodził.Lepiej niech zmieni producenta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

odświeżam.Sprowadziłem dla siebie Merive 1.7CDTI , 2004 r silniczek chodzi jak dla mnie w miare cicho, wycieków brak.Przebieg 110000 tyś 100% autentyczny. Chciałbym wymienić olej.Wszystkie filtry( mann filter ) juz czekają.Problem w tym że nie mam pojęcia jaki olej zalać do tego silnika. Jeździła kobieta( więc na pewno sama oleju nie wymianiała) ,wizyty w serwisie co 12-13 tyś.Pewnie wtedy następowały wymiany ale wzmianki o nim nie ma.Nie jestem w stanie sprawdzić co jest wlane, może być wszystko.Dzisiaj byłem w sklepie i sprzedawca polecił własnie olej GM 10w/40 półsyntetyk. Ale po przeczytaniu tego tematu nabrałem obaw. Czy syntetyk zaszkodzi jeśli jest pół syntetyk ? czy ten pół syntetyk zaszkodzi? i dodatkowe pytanie: Ile oleju wchodzi do tego silnika? Czytałem wiele opinii i już zbaraniałem kompletnie. Każdy pisze co innego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://ew5.earlweb.com/recommendations.php?site=41&sector=9&category=6&subset=233&modelyear=&vehicle=6665

 

http://ew5.earlweb.com/search.php?site=41&sector=9&category=6&subset=233

 

Na tych stronkach możesz sprawdzić jaki olej byłby dobry.

 

Syntetyk jest rzadszy a to lubią turbinki w oplu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam podobne pytanie. Mianowicie moja meriva 1,7cdti 2004 sprowadzona rok temu przy przebiegu niby 93 tys. km. nie miała historii serwisowej. Mechanik zdecydował, że lepiej nie ryzykować i zalac silnik półsyntetykiem castrol diesel 10W40. Przejechałem 14 tys. km i niby wszystko ok ale auto ostatnio zaczeło bardziej kopcic przy mocniejszym depnieciu. Czy teraz moge auto ponownie zalac syntetykiem np. castrol d. 5W40? Czy to może zaszkodzić silnikowi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby wszystko ok ale auto ostatnio zaczeło bardziej kopcic przy mocniejszym depnieciu

kłania się zapchany zawór egr, wyczyścić i problem zniknie...

 

moja meriva 1,7cdti 2004 sprowadzona rok temu przy przebiegu niby 93 tys. km. nie miała historii serwisowej. Mechanik zdecydował, że lepiej nie ryzykować i zalac silnik półsyntetykiem castrol diesel 10W40

na poczatek zdecydowanie zmienić mechanika, bo ten który zdecydował o wlaniu 10w40 zatrzymał się chyba na polonezie w prl-u...

 

Czy teraz moge auto ponownie zalac syntetykiem np. castrol d. 5W40? Czy to może zaszkodzić silnikowi?

spokojnie wlac syntetyka, nic temu silnikowi od tego się nie stanie...

 

ja kupiłem corse 1,7CDTI od nowości lany był do niej 5w30 opla ja przeszedłem na najlepszy moim zdaniem olej 0w40 i autko sprawowało się jak ta lala, przebieg 170tys i miedzy wymianami nie ma potrzeby dolewania oleju...

 

Zasada jest prosta jesli silnik nie zuzywa zbyt dużo oleju to nigdy nie warto rezygnowac z syntetyka, nawet przy 300 tyś...

Edytowane przez marmi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy syntetyk zaszkodzi jeśli jest pół syntetyk ? czy ten pół syntetyk zaszkodzi? i dodatkowe pytanie: Ile oleju wchodzi do tego silnika? Czytałem wiele opinii i już zbaraniałem kompletnie. Każdy pisze co innego.

Syntetyk temu silnikowi nie zaszkodzi w żadnym razie, półsyntetyk już zdecydowanie bardziej może mu zaszkodzić...

Do silnika ISUZU 1,7CDTI wchodzi 5 litrów oleju...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie przekonaliście. Przejde na castrol 5W/40 diesel. A co do dymienia to dziś przegoniłem auto 110 na 3 i nawet do 140 na 4 biegu, 4-5 tys. obrotów, tak przez kilkanascie km. i dymienie ustało :rolleyes:

Co sądzicie o zakupie oleju na tych aukcjach?

http://allegro.pl/castrol-magnatec-diesel-5w40-5l-4-1-okazja-i1839541979.html

http://allegro.pl/castrol-magnatec-diesel-5w40-4l-tanio-krakow-i1876037828.html

chodzi mi konkretnie o inne opakowania i czy to bezpieczne kupować olej na allegro?

 

No i czy 4 litry wystarczą na wymiane, bo niby wchodzi 4,7 ale to przecież do suchego silnika chyba?

Edytowane przez gres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności