Skocz do zawartości

cykanie podczas przyspieszania


Gość starydziobak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość starydziobak

Witam To mój pierwszy post i nie jestem pewny nawet czy w dobrym miejscu, mam problem z astra H 1.7 CDTI 100 KM, niedawno padł mi jeden wtrysk okazalo sie ze zatarła sie koncowka,została wymieniona i teraz podczas przyspieszania słychac cos jak by cykanie i w miare jak przyspieszam to cykanie zwieksza swoja czestotliwosc,byłem u mechanika z tym i powiedział ze to bedzie cos z wtryskami, po czym podobno je ustawił ale cykanie zostało i twierdzi ze tak musi byc i mozna z tym jezdzic,tyle ze przed wymiana koncowki wtryskiwacza tego nie było

 

Prosze o jakas porade co robic

 

Dzieki z góry

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam To mój pierwszy post i nie jestem pewny nawet czy w dobrym miejscu, mam problem z astra H 1.7 CDTI 100 KM, niedawno padł mi jeden wtrysk okazalo sie ze zatarła sie koncowka,została wymieniona i teraz podczas przyspieszania słychac cos jak by cykanie i w miare jak przyspieszam to cykanie zwieksza swoja czestotliwosc,byłem u mechanika z tym i powiedział ze to bedzie cos z wtryskami, po czym podobno je ustawił ale cykanie zostało i twierdzi ze tak musi byc i mozna z tym jezdzic,tyle ze przed wymiana koncowki wtryskiwacza tego nie było

 

Prosze o jakas porade co robic

 

Dzieki z góry

 

Kolega mam ten sam silnik co ja to cykanie trudno zdiagnozować. Ja mam propozycję o ile jesteś z mazowieckiego aby się kiedyś spotkać i wzajemnie posłuchać prac obu silników. Też na początku myślałem że z moim coś nie tak. Jak zimny to głośno chodził jak się zagrzał wszystko ucichło. Z miłą chęcią jednak przejechałby się jego kuzynem i sprawdził pracę oraz jak się jeździ i może okaże się że wszystko ok zarówno z moim jak i twoim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość starydziobak

Jestem z małopolskiego wiec raczej odpada spotkanie A jezeli chodzi o silnik to nie wiem czy wystarczajaco jasno to opisałem bo po odpaleniu chodzi ładnie i rowno i nie słychac nic niepokojacego ,dopiero jak wrzuce bieg i zaczynam przyspieszac pojawia sie to cykanie,dziwi mnie to bo przed regeneracja wtrysku nie było nic takiego za to chodził wtedy faktycznie jak traktor po odpaleniu a jak sie rozgrzał to dzwiek silnika był juz prawie normalny ale zadnego cykania nie było

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałbym zaznaczyć iż nie wiem jak to będzie w dieslu, ale w benzynce jest zawór par paliwa pod maską, i właśnie on lubi sobie pocykać zwłaszcza zimą przy niskich temperaturach. Chociaż nie sądzę żeby w waszych dizelkach to było, ale jeśli jest to można to sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności