Skocz do zawartości

Kody bledow do Astry G


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Ech trudny człowiek z Ciebie świece grzeją dopóki silnik nie rozgrzeje sie do bodajże 50 st., kontrolka informuje tylko o gotowości do rozruchu. Odłącz na chwile akumulator - skasujesz błędy, podłącz odpal silnik poczekaj az kontrolka zgaśnie i sczytaj błędy możliwe że ten z pedałem przyspieszenia już nie występuje, a wcześniej wystąpił tylko raz dlatego komputer go zapamiętał. Czujnik temperatury silnika nie ma wpływu na wskazówkę na tablicy bo dla niej jest osobny czujnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Trudny to mało powiedziane :wesoly:

 

Czujnik temperatury silnika nie ma wpływu na wskazówkę na tablicy bo dla niej jest osobny czujnik.

a gdzie ten czujnik się znajduję, ten który ma wpływ na wskazówkę? i jak on się fachowo nazywa?

 

Sprawdziłem dzisiaj świece kontrolką jedna nie świeci czyli do wymiany. Jak wymienię to napisze co i jak z błędami.

 

[ Dodano: Pon Kwi 12, 2010 07:43 ]

Wymieniłem ta wadliwą świece.

Dalej jest objaw z kontrolką check tzn jak się nagrzeje silnik to gaśnie.

Wyskakuje błąd P0380, i teraz pytanie czy żeby go skasować trzeba podjechać na kompa?

bo rozłączyłem akumulator ale jednak kontrolka świeci i gaśnie tak jak przed wymianą świecy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś jaśniej objaśnić błędy w mojej astrze? Astra 1.7 DTI:

 

P1612 Nieaktywny

( 0 )

 

P1125 Nieaktywny

( 4 ) <-? Za wysokie napiecie obwodu elektrozaworu cisnienia ladowania

-? Za niskie napiecie obwodu elektrozaworu cisnienia ladowania

-? Wadliwe dzialanie ukladu krytycznego 1 (zob. procedure sprawdzania - opis kodu usterki)

-? Wadliwe dzialanie ukladu krytycznego 2 (zob. procedure sprawdzania - opis kodu usterki)

>

 

P0704 Nieaktywny

( 8 ) <-? Nieprawidłowe działanie obwodu wejścia włącznika sprzęgła >

 

P0110 Nieaktywny

( 1 ) <-? Za wysokie napięcie temperatura powietrza wlotowego

-? Za niskie napięcie temperatura powietrza wlotowego

>

 

P0100 Nieaktywny

( 2 ) <-? Za wysokie napięcie przepływom. powietrza

-? Za niskie napięcie przepływom. powietrza

-? Niewłaściwy sygnał w obwodzie czujnika przepływu powietrza

>

 

 

Nie znam się za bardzo na mechanice a chciałbym wiedzieć jaka naprawa mnie czeka. Z góry dziękuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie błędy są nieaktywne daj sobie spokój z naprawą nie daj się naciągnąć mechanikowi. Odłącz akumulator na chwilę -skasujesz błędy jak chceck zacznie się znowu zapalać podczas jazdy to wtedy jeszcze raz odczytaj błędy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po naprawie sterownika pompy wtryskowej wyskoczyl mi taki blad 1105 a ostatno tez 0571 astra II 1.7dti 2002 prosze o pomoc co oznaczaja te bledy :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P1105

-? Za wysokie napięcie barometru

-? Za niskie napięcie barometru

-? Nieprawidłowy sygnał barometru

 

P0571

-? Nieprawidłowe działanie obiegu prądowego systemu hamulcowego

-? Przerwany obwód włącznika hamulców

 

 

 

A wracając do moich błędów to ja nie byłem u mechanika. Kabel OBD2 sam sobie zrobiłem. Są schematy do niego na internecie wystarczy poszukać. Dziś usunąłem te błędy. Trochce pojeżdżę i zobaczę czy później mi się będą wyświetlać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do moich błędów to ja nie byłem u mechanika. Kabel OBD2 sam sobie zrobiłem. Są schematy do niego na internecie wystarczy poszukać.

 

Chwali się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko sugeruje że każdy może sobie sam sprawdzić (dość dobrym programem diagnostycznym) swój samochód, nie płacąc za mechanika. Wystarczy chcieć.

Pozdrawiam. :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę tu 2 korzyści: zaoszczędzone pieniądze i satysfakcja, bo oprogramowanie dostępne do tego kabla jest takie sobie.

 

[ Dodano: Wto Kwi 13, 2010 16:29 ]

to podaj nazwe tego programu lub adres strony oczywiscie jakmozesz pozdro

AB-COM, TECH2 jest na forum poszukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności