Skocz do zawartości

Kody bledow do Astry G


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzechu 76*

Witam wszystkich walczących z błędami. :roll:

 

Mój problem to P0115:

-? Za mocne wejście obwodu sensora temperatury cieczy chłodzącej silnika

-? Za słabe wejście obwodu sensora temperatury cieczy chłodzącej silnika

-? Wadliwe działanie układu krytycznego 1 (zob. procedure sprawdzania - opis kodu usterki)

-? Wadliwe działanie układu krytycznego 3 (zob. procedure sprawdzania - opis kodu usterki)

-? Wadliwe działanie układu krytycznego 2 (zob. procedure sprawdzania - opis kodu usterki)

 

I co dalej ???

 

krótka historia: Astra G 1999 1.7 td silnik X17DTL

2 dni temu wymieniałem termostat- nowy działa

zrobiłem wszystko co mogłem po kupnie auta i na koniec podpiąłem pod kompa.Wywaliło mi tylko ten błąd!

co powinienem zrobić? czekać czy wymienić czujnik temp płynu. wskazania są prawidłowe więc nie widzę powodu. nie wiem też jak długo poprzednik jeździł z taką usterką.

kazałem wykasować!

po przekręceniu kluczyka wyskakuje napis insp tak przed jak i po skasowaniu błędu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość huri_khan

no tego nie wiem ale dalej zapala się INSP

To naciśnij i przytrzymaj przycisk kasowania licznika i przekręć kluczyk w pozycję 2 (tak żeby zapaliły się kontrolki)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu 76*

Tak zrobiłem.

INSP mrugnął 3 razy i zniknął pojawiło się ----. Na razie nie pojawił się ponownie.

Dzięki za pomoc huri_khan.

 

A co dalej odnośnie P0115?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu 76*

Jak był podpięty to błąd był wykasowany, ale powtórnie go nie podpinałem bo ta zabawa kosztuje u nas około 60euro.

Ponieważ był uszkodzony termostat (wymieniłem go przed podłączaniem pod komp) to jest przyczyna tego błędu. Próbuje się dowiedzieć czy wymieniać czujnik temp, czy jeszcze z tym poczekać. Wskazania są prawidłowe.

Z tego co wiem to komputer nie pokaże, że termostat padł więc wywala ten błąd czujnika.

Następna sprawa to to że czujnik będzie tańszy niż ponownie komputer.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Wymień ten czujnik. Tylko kup Boscha - oryginał.

 

Swego czasu robił mnie ostro w konia ten czujnik - wymieniłem, pomimo zapewnień mechaników, że jest ok i teraz mam spokój.

Czujnik ma stromą charakterystykę w niskich temperaturach i jak trochę się znieczuli to dla kompa jest już duża różnica.

 

P.S Jak masz dostęp do komp. z RSem (COM) to kup sobie taki interfejs - koszt niewielki w porównaniu z 60 euro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu 76*

Po wymianie termostatu widze początek wzrostu temp (wskazówka się odrywa) po przejechaniu 2,5 km, a po 4 km mam już normalne 89-90 st.

wydaje mi się, że te wskazania są normalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności