Skocz do zawartości

Kody bledow do Astry G


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkch i jesli mozna to nie mozna odczytac bledow metoda wcisnietych pedalow w 1,7cdti 04.rok

skoro nie działa to trzeba pod komputer.

 

P.S. Witamy się w odpowiednim dziale.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Za wysokie napięcie zaworu wartości rzeczywistej recyrkulacji gazu wydechowego kod bledu 131. ( Recyrkulacja spalin - zbyt wysokie napięcie) .czy wie ktos co to oznacza??bede wdzieczny za pomoc.

dziekuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam problem z moja astra , mianowicie , w czoraj w trasie wyskoczyla mi kontrolka "auto z kluczem" , samochod zaczal sie zachowywac jakby mu turbine odlaczono , stracil moc. stanalem na stacji na jakies 10 min , przestudzil sie ale jak ruszylem dalej kontrolka swiecila. po przejechaniu okolo 5 km kontrolka sama zgasnela i samochod ozyl. bylem u mechanika podlaczyl komputer i wyskoczyl jeden blad , cos o zaworze elektromagnetycznym ciesnienia.

dzisiaj sprawdzilem kod metoda gaz-hamulec i wyszlo 1125.

odnalazlem ten kod w tabeli i wyszlo :

-? Za wysokie napiecie obwodu elektrozaworu cisnienia ladowania

-? Za niskie napiecie obwodu elektrozaworu cisnienia ladowania

-? Wadliwe dzialanie ukladu krytycznego 1 (zob. procedure sprawdzania - opis kodu usterki)

-? Wadliwe dzialanie ukladu krytycznego 2 (zob. procedure sprawdzania - opis kodu usterki)

 

o co w tym chodzi? czy to jest cos powaznego ? jaki koszt naprawy?

 

mam astre 2 z 2001r. 1,7 dti

 

prosze o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heaven, mariusz podal co masz zrobic- poszukac na forum o EGRach i ich czyszczeniu ewentualne sprawdzaniu, wymianie czy naprawie. Dostosujesz sie albo nie; Twoja sprawa.

 

mrozu, Ty natomiast podaj nr bledow a nie piszesz co i jak i nawet nie wiem skad to bierzesz. To ze odcian doladowanie jak tylko sie zapali kontrolka check to normalne bo tkama byc. Oznacza to ze cos jest nie teges z silnikiem i teraz wkracza tu diagnostyka- czyli sprawdzenie beldow. Silnik ewidentnie wskazuje ze cos go boli a teraz Ty musisz go wysluchac - zczytac bledy. Podaj je. Nalepiej bylo by to zrobic kompem bo z ta metada pedałow to zawsze mozna sie pomylic w odczycie itp zreszta na kompie bedzie czy blad jest aktywny czy nie a tu sie tego nie dowiesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem sterownik silnika w Opel Astra silnik Y17DT .Nie mam klimy. Sterownik z samochodu z klimą. Pokazuje mi błąd P 1540. Można to usunąć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

daniel.burza, na trzeciej str. są kody błędów a jeśli przejżysz cały temat to może znajdziesz odpowiedź

proszę uzupełnić profil bo pewnie nie miałeś czasu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam klimy. Sterownik z samochodu z klimą. Pokazuje mi błąd P 1540. Można to usunąć?

I to jest wlasnie przyczyna prawdowpodobnie. Trzeba by przekodowac sterownik na taki bez klimy ale chyba latwiej kupic nowy. To tak jakbys kupil ECu od automata a zamontowal do manuala- bynajmniej tak jest w grupie VAG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

podłączyłem Zafirę Y20DTH do kompa i w "Chłodzeniu silnika" wyskoczył mi błąd 17-No engine RPM signal, ale to chyba normalne, bo sprawdzałem na wyłączonym silniku. jak włączyłem silnik to wyskoczył mi błąd 4 - nieaktywny - i jego opisu nie mogę znaleźć.

 

znalazłem także błąd 1540 -

-? Ciśnienie systemu klimatyzacji, niewłaściwy sygnał

-? Sygnał ciśnienia systemu klimatyzacji, za silne wejście

-? Sygnał ciśnienia systemu klimatyzacji, za słabe wejście

-? Ciśnienie systemu klimatyzacji, niewłaściwy sygnał

wiem że mam padniętą klimę i to jest w normie (kiedyś się za nią wezmę),

 

a w elektronicznym wspomaganiu wyskoczył mi 1523 (nieaktywny). znalazłem opis "C1523 - System Voltage Low/High Voltage." po przetłumaczeniu mówi to o zasilaniu wspomagania ale niestety nie wiem dokładnie o co chodzi. pomożecie?

 

dodatkowo przy próbie sprawdzenia błędów w pozycji "centralny zamek" nie mogę nawiązać połączenia - wyświetla "sterownik nie odpowiada". używam Tech2 PL i tak jak nakazuje program próbuję na 7 pinie. w pozycji "alarm" mam to samo, ale fabrycznie nie mam alarmu, więc to normalne. da się zobaczyć co z tym centralnym?

 

Pozdrawiam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności